Депутат з орбіти Яценка відбився від 4 млн штрафу та виграв тендер на 80 млн

25 березня  Касаційний господарський суд виніс кінцеве рішення у справі визнання антиконкурентних узгоджених дій з боку ТОВ “МБП-Тепломережа” під час участі в публічних закупівлях. 

Касаційний суд підтвердив постанову суду, якою визнано внесення товариства до так званого “чорного списку” учасників закупівлі через можливу участь у тендерній змові та накладання штрафу незаконним. Спірне рішення було ухвалено Антимонопольним комітетом у грудні 2019 року в результаті проведеного розслідування, яке розпочалось ще у 2017 році. Підставою для розслідування стала закупівля робіт із реконструкції фонтану у місті Умані

Участь у тій закупівлі взяло три компанії, зокрема згадане вище ТОВ “МБП-Тепломереже”, ТОВ “Центр-монтаж-енерго”, а також ТОВ “Імперія Води Україна”. У діях всіх трьох товариств було визнано ознаки антиконкурентних узгоджених дій, направлених на спотворення результатів торгів. Покаранням за такі дії є штраф, а також трирічна заборона на участь у конкурентних процедурах публічних закупівель. Для ТОВ “МБП-Тепломережа” штраф склав майже 4 млн гривень.

ТОВ “МБП-Тепломереже” у судовому порядку добилося визнання відповідного рішення незаконним у частині покарання саме для себе. У той же час касаційна інстанція, розглянувши аналогічний позов ТОВ “Центр-монтаж-енерго”, стала на користь Антимонопольного комітету, залишивши підприємство у “чорному списку” та зобов’язавши сплачувати штраф. Двоє суддів у колегіях по цих справах були незмінними. Справа стосовно третього фігуранта тієї змови ТОВ “Імперія води України” передана на повторний розгляд до Київського господарського суду. 

Вже 12 квітня, тобто за три тижні після рішення касаційного суду, ТОВ “МБП-Тепломережа” взяло участь в аукціоні на закупівлю робіт з будівництва спортивного комплексу в Умані та перемогло у ньому. Запропонована підприємцями ціна – 82 млн гривень. Кошти мають бути спрямовані із місцевого та державного бюджетів, а самі роботи завершені до кінця 2022 року. 

Підприємство ТОВ “МБП-Тепломережа” зареєстроване у Христинівці та належить Миколі Плужнику. Він є багаторічним соратником одіозного народного депутата Антона Яценка, що донедавна був очільником обласного осередку партії “За майбутнє”. Плужник обраний до Христинівської міської ради саме за списками цієї політичної сили. До цього Плужник обирався до Христинівської міської ради за списком партії “Блоку Петра Порошенка”, а після перемоги Зеленського на виборах у 2019 році створював у Христинівській міській раді групу “Слуга народу”. 

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.