Депутати облради підтримали звернення щодо продовження мораторію на продаж землі

Депутати Черкаської обласної ради звернулися до президента, Верховної ради та Уряду щодо продовження дії мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення.

Відповідне звернення було ухвалене на позачерговій сесії обласної ради.

Сьогодні на розгляд сесії було винесене лише одне питання: “Про звернення депутатів Черкаської обласної ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України про недопущення в Україні щодо продовження дії мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення”.

Від початку на засіданні не міг зібратися кворум, потім не вистачало голосів для підтримки проекту. Після перерви народні обранці таки підтримали звернення.

Основні вимоги: надання землі сільськогосподарського призначення у довгострокову оренду українським виробникам із правом успадкування, запровадження банку земель, удосконалення державних програм підтримки сільгосптоваровиробників та винесення питання щодо зняття мораторію щодо ринку землі на Всеукраїнський референдум.

Нагадаємо, нещодавно міністерство економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства України опублікувало для обговорення законопроект щодо обігу земель сільськогосподарського призначення.

Відповідно до законопроекту, з 1 жовтня 2020 року скасовується заборона на продаж земель сільськогосподарського призначення. Можливість купувати землю буде в українських фізичних та юридичних осіб, територіальних громад та держави. Позбавлені цього права будуть фізичні та юридичні особи, іноземні держави, які потрапляють під дію закону “Про санкції”.

Законопроектом передбачено переважне право орендаря на купівлю земельної ділянки. Концентрація землі у власності визначена на рівні 15% області та 0,5% країни.

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *