Депутати сперечалися через забудову Замкової гори

Депутат міськради Володимир Друмашко просить перевірити законність надання згоди на забудову підніжжя Замкової гори.

З відповідним запитом він виступив на засіданні міськради.

Йдеться про ділянку за адресою вул. Гагаріна, 60. Містобудівні умови та обмеження на забудову ділянки отримала будівельна компанія “Надія”.

За словами Друмашка, відповідна земельна ділянка розташована в зоні пам’ятки археології “Стародавні Черкаси” та в зоні заповідної території “Черкаські берегові схили”.

На думку Друмашка, при видачі містобудівних умов та обмежень було порушено законодавство України.

Свій запит він спрямував голові Державної інспекції архітектури та містобудування України, а також керівнику обласної прокуратури.

– Я прошу, щоб порядок видачі містобудівних умов і обмежень було перевірено. А друге – я звертаюся до міського голови. Давайте знайдемо можливість, щоб забудовник отримав іншу земельну ділянку і не забудовував нашу культурну пам’ятку, – сказав Друмашко.

Нагадаємо, раніше міський голова Анатолій Бондаренко заявляв про те, що відповідна висотна забудова буде можлива тільки після проведення громадських слухань. Крім того, про це заявляли депутати Черкаської міської ради, які раніше голосували за зміну цільового призначення сусідніх земельних ділянок. Завдяки діям чиновників і результатам голосування забудовник зможе забудувати весь Замковий узвіз житловою забудовою. Після отримання МУО забудовник зможе розпочати офіційно виготовлення проєктної документації на забудову.

Згідно з заявою, поданою забудовником, на цій ділянці має бути збудовано чотири багатоповерхівки, одна з яких на вісім поверхів.

Депутат міськради Нарек Казарян звинуватив “Голос” у вибірковості під час розгляду земельних питань, а також запевнив, що 8-поверхівка не закриватиме вигляд на Долину троянд із Замкової гори.

Директор департаменту архітектури Артур Савін натомість повідомив, що містобудівні умови та обмеження, видані “Надії”, є законними. Мовляв, законодавство встановлює чіткий перелік підстав для відмови.

– Попередньо взагалі було запропоновано 12-поверховий готельно-ресторанний комплекс. Він закривав вигляд із оглядового майданчика. Проте від цієї ідеї відмовились, – сказав Савін.

Павло Карась нагадав, що містобудівні умови та обмеження були видані згідно з попереднім рішенням міської ради.

– Я не голосував за це рішення якраз через те, що це культурна пам’ятка. Так, це рішення було неправильне і за нього нам буде соромно перед дітьми. Але департамент просто виконав це рішення міської ради, видавши містобудівні умови. Хочете змінити ситуацію – скасовуйте рішення міськради, – сказав Карась.

Володимир Друмашко закликав підтримати його запит і інших депутатів. Проте в цей момент перестала працювати система для голосування “Голос”. Опісля з таким же запитом виступив депутат міськради Сергій Шмиголь. Зрештою “за” підтримку запиту проголосували лише 15 обранців – це представники фракції “Голос”, “Європейської солідарності” та частини “Слуг народу”. Більшість узагалі не взяли участі в голосуванні.

Також новини “18000” є в Telegram і Viber, слідкуйте за нами в Instagram.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Реклама МХП

коментарі
1 Коментар
  1. “За все уплочено, шеф”, пруть з тією забудовую і плювати хотіли на всіх, а влада їм допомагає

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *