Держава виділила 2 млн гривень на фінансування приватних шкіл Черкас

27 лютого Кабмін ухвалив постанову, згідно з якою часткове державне фінансування отримуватимуть і приватні школи. Загалом в Україні є 280 таких шкіл, три з яких знаходяться у Черкасах. 

Директор департаменту освіти та гуманітарної політики міської ради Сергій Воронов та директорка черкаської приватної школи Наталя Євтушенко у програмі «Тема дня» на UA: Черкаси обговорили особливості такого нововведення.

Зі слів очільниці міністерства освіти Лілії Гриневич, зараз субвенція вже розподілена по відповідних органах місцевого самоврядування. Ці гроші підуть на часткове покриття заробітної плати вчителів, а також частково компенсуватимуть оплату навчання для учнів.

За словами Сергія Воронова, нині у Черкасах близько 27 тисяч дітей навчається у комунальних закладах і 262 дитини – в трьох приватних школах.

Розраховувати на державну підтримку можуть не всі приватні школи, а лише ті, які мають певну сертифікацію.

– Для того, щоб отримати фінансування із держбюджету, приватній школі, насамперед, потрібна ліцензія, з якою вона працює вже до 1 вересня, – зазначила директорка школи Наталя Євтушенко.

Кошти на таку субвенцію ще не надійшли до міського бюджету Черкас.

– Наразі таких коштів у нашому бюджеті немає. Як мені відомо, вони мають надійти до обласного бюджету і наступна сесія облради має розподілити їх на міську раду. Потім ми будемо фінансувати школи. Нам повідомляли, що до Черкас має надійти до 2 млн гривень. За нашими підрахунками, на одну дитину вийде приблизно 7 700 гривень. Ми плануємо розподілити цю субвенцію на дитину. Також виділятимемо частику коштів на оплату педагогічних працівників…Звітність за ці кошти будне відкритою та досить широкою, – зазначив Сергій Ворнов.

За словами директора приватної школи Наталі Євтушенко, батьки задоволені такими змінами, проте занепокоєні, чи втілиться теорія на практиці.

Ще одним проблемним питанням для приватних шкіл постає забезпечення цих закладів додатковими спеціалістами для дітей, які потребують окремої уваги.

– Інклюзивна освіта дозволяє на 1-2 класи мати додаткового спеціаліста. Для приватників – це розкіш. Можливо, ми дійдемо до того, щоб нам допомогли з цим. Адже у приватних школах також є діти, які потребують окремої уваги, – зауважила Наталя Євтушенко.

Сергій Воронов зазначив, що відповідну допомогу можна буде отримати від інклюзивного центру, який нещодавно був створений міською радою.

Також у зв’язку із субвенцією приватні заклади зможуть розглянути зменшення  вартості навчання для учнів, проте це залежатиме від кількості школярів. Чим більше учнів – тим простіше це буде зробити.

На думку Сергія Воронова та Наталі Євтушенко, позитивними аспектами цього фінансового нововведення стануть можливість розвитку та покращення умов приватних закладів, а також здорова конкуренція між ними.

 

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *