Директор черкаської поліклініки пішов працювати до ділків, пов’язаних зі скандальним обладнанням, яке купував

Свириденко пішов працювати у Візіон

Владислав Свириденко пішов працювати у “Візіон”

Черкаський лікар та ексочільник консультативно-діагностичної поліклініки Владислав Свириденко пішов працювати у приватну компанію. Вона є нібито офіційним дилером медичного обладнання “Візіон”, закупівля якого Свириденком викликала у місті скандал, кримінал і судові процеси. 

Про це пише “18000”.

Відповідно до щорічної декларації Свириденка, поданої ним як колишнім керівником консультативно-діагностичної поліклініки у 2024 році, окрім доходів від самої поліклініки, він також отримав понад 45 тисяч гривень зарплатні від ТОВ “Візіон Сістем Трейд”. Після звільнення з поліклініки всередині 2024 року Свириденко вже подавав одну декларацію, у якій задекларував доходи за частину 2024 року. У ній заробітків від ТОВ “Візіон Сістем Трейд” не було, що свідчить про те, що працювати туди він пішов після звільнення з черкаської поліклініки.

Бенефіціаром компанії ТОВ “Візіон Сістем Трейд” є польська фірма “Vizion Medical Systems”, яка нібито і є виробником медичного обладнання. Проте як встановили журналісти “18000” під час розслідування, компанія зареєстрована у невеликому польському офісі. Її безпосередні засновники і працівники – українці. По факту обладнання нібито польського бренду “Vizion” є товарами з Китаю, на які клеяться етикетки. Після таких дій ділків ціна товару зростає, а маржа, судячи з усього, осідає на польських рахунках.

Нині Господарський суд Черкаської області слухає справу за позовом постачальників цього обладнання до консультативно-діагностичної поліклініки, аби та заплатила їм 35 мільйонів гривень за нього. У цьому процесі інтереси громади представляють прокурори Черкаської окружної прокуратури, які намагаються довести безпідставність вимог позивача та захистити гроші для громади. Свого часу попри відсутність реального фінансування свої підписи під накладними на постачання обладнання “Vizion” поставив Свириденко, після чого був звільнений та пішов працювати до дилера обладнання. Ще у лютому 2024 року Свириденко публічно заявляв про те, що він не підписував жодних документів на постачання цього обладнання, що підтверджував і очільник департаменту Всеволод Кульчиковський на засіданні депутатської комісії. Втім у ході судового процесу з’явилися документи, підписані Свириденком нібито ще наприкінці 2023 року, попри те, що грошей у бюджеті не було і він не мав права ставити подібні підписи. Окрім Свириденка, з посади був також звільнений і очільник профільного департаменту Всеволод Кульчиковський. Але він також не поніс жодного реального покарання і тепер працює у комерційних лікарнях.

Нині кримінальну справу за фактом імовірного заволодіння бюджетними коштами розслідують слідчі Бюро економічної безпеки, водночас після активних допитів місцевих політиків та чиновників весною та влітку 2024-го вже майже рік жодні ухвали у цій справі не виносились.

Сам Свириденко раніше був виправданий за нібито отримання хабаря в іншій справі. Суд визнав нібито провокацію злочину проти медика. Зараз він фігурує у низці інших кримінальних проваджень як обвинувачений, проте реального покарання досі не отримував.

Також читайте: Керівник черкаських прокурорів отримав 1,6 млн зарплати, а його родині подарували майже 5 мільйонів.

Перевірена оперативна інформація про ситуацію в Черкасах та Україні. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”

коментарі
1 Коментар
  1. Не здивуюся, якщо “власником” є умовний троюрідний брат!

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *