Для розширення кладовища у Смілі візьмуть землю у жителя росії

Смілянська міська рада планує викупити для суспільних потреб земельну ділянку, що рішенням суду належить жителю росії. Землю сільськогосподарського призначення планують використати для розширення кладовища на якому, зокрема, здійснюють поховання загиблих учасників учасників війни. 

Відповідний проєкт рішення підготовлений місцевим управлінням архітектури та розміщений на сайті Смілянської ради.

За нього мають проголосувати місцеві депутати, після чого чиновники матимуть право звертатися до власника земельної ділянки з пропозиціями про викуп або ж обмін земельної ділянки на іншу, рівнозначну.  

Земельна ділянка, площею трохи менше три гектари, розташована на території Степанківської сільської територіальної громади та відповідно до рішення суду належить Павлу Дмітрієву. Право на неї він отримав після смерті своєї матері, з якою проживав на Сахаліні – території російської федерації. Відповідне право своїм рішенням від грудня 2021 року підтвердив Смілянський міськрайонний суд.

Уже наприкінці 2022 року цей же суд виніс додаткове рішення, яким уточним реквізити земельної ділянки, що розташована навпроти єдиного офіційного діючого смілянського місцевого кладовища, де поховають полеглих воїнів. 

Заявником у справі про визнання права спадщини на земельну ділянку виступив Ігор Поляруш, інформацію про юридичну практику якого не вдалося віднайти у публічному доступі.  

Окрім земельної ділянки, яку планують викупити смілянські чиновники, навпроти кладовища розташовані ще чотири земельні ділянки, що разом формують один масив. Вони також перебувають у приватній власності.

У коментарі “18000” представниця управління архітектури місцевої ради розповіла, що процес викупу земельних ділянок триває вже не перший рік. Йдеться про обмін на рівноцінні ділянки комунальної власності з тим же цільовим призначенням 

Мова йде про чотири ділянки. На три ділянки рішення у нас були прийняті ще у 2021 році. По останній ділянці був майновий судовий процес. Як тільки він завершився, ми підготували відповідне рішення та будемо одним пакетом їх “викуповувати”, який буде йти шляхом укладання договору обміну, тобто ми обмінюватимемо ці паї на землю комунальної власності такого ж призначення, – прокоментувала Світлана Ткач. 

Коментуючи персону власника, Ткач зазначила, що Дмітрієв є громадянином України, втім справді проживає за межами нашої держави. За словами чиновниці, землю чоловік планує з початку переписати на родича, який проживає в Україні.

Нині в Україні відсутні будь-які обмеження для розпорядження власним майном українцями, які проживають на території країни-агресора, якщо щодо них не вжито окремо таких обмежень у визначений законом спосіб.

***

Цей матеріал було підготовлено журналістом ГО «Черкаська інформаційна агенція 18000» у межах проєкту «Медіа та громадянське суспільство задля демократизації та доброго врядування в Євразії», що фінансується Міністерством зовнішніх справ Королівства Норвегії та втілюється Інститутом висвітлення війни та миру. Зміст матеріалу є винятковою відповідальністю ГО «Черкаська інформаційна агенція 18000» i не відображає погляди Міністерства закордонних справ Королівства Норвегії чи Інституту висвітлення війни та миру»

коментарі
1 Коментар
  1. Может быть людям прийдёт в голову когда то, что тыкать покойников в чернозем, это и есть самое настоящее кощунство.

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *