Для удару по Трипільській ТЕС росія використала нову крилату ракету Х-69

російські окупаційні війська застосували нові крилаті ракети Х-69 для удару по Трипільській ТЕС.

Про це повідомляє видання Defense Express з посиланням на джерела.

Х-69 – дозвукова крилата ракета для літаків тактичної авіації, яку ворог може використовувати з Су-34 та Су-35. Вона дозволили повністю знищити найпотужнішу електростанцію Київщини. Про це свідчать знайдені уламки цієї ракети.

Дальність пуску ракет склала близько 400 км. Цей параметр перевищує відомі оцінки дальності Х-69 у 300 км, як чергової ітерації Х-59МК2.

Це вже не перше використання Х-69 для удару по Україні. Як мінімум, перша згадка про їх використання вперше з’явилась у лютому 2024 року, хоча поодинокі випадки були ще у 2023 році. Згодом ця неофіційна інформація підтвердилася завдяки публікації Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (КНДІСЕ) про дослідження уламків Х-69.

Зазначимо, що Х-69 має стати основною крилатою ракетою для Су-57, яку він має нести у внутрішніх відсіках озброєння. Вага бойової частини у наявних до цього часу характеристиках декларували у межах 310 кг. Головна її особливість – можливість наднизького польоту на висоті у 20 метрів, що нижче за можливості ракети Х-101.

Попри те, що ця ракета дозвукова та має меншу бойову частину, ніж “гіперзвуковий” Х-47М2 “Кинжал”, використання рф саме Х-69 для удару по Трипільській ТЕС можливо вважати гіршою ситуацією.

Дальність застосування цієї ракети у 400 км є достатнім для ураження значної кількості об’єктів на території України з літаків тактичної авіації, які цілком можуть наближатися до кордону чи до лінії фронту на дальність 50-70 км.

Нагадаємо, Трипільську ТЕС повністю знищили під час масованої ракетної атаки по Україні у ніч на 11 квітня.

Важливі новини про ситуацію в Черкасах та країні. Без маніпуляцій та неперевіреної інформації. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *