Головне завдання музикантів під час війни – підтримувати моральний дух бійців та народу.

Про це в ефірі “18000” розповіли учасники черкаського гурту “Спів братів” Дмитро та Артем Осичнюки.

Нині гурт щотижня бере участь у благодійних концертах для військових та тих, хто у тилу. Музиканти говорять: репертуар для кожного з них підбирають окремо.

– Коли ми виступаємо для ЗСУ, то журливих пісень не виконуємо. Ми ухвалили для себе рішення, що наше завдання – їх підбадьорити, – ділиться автор пісень Дмитро Осичнюк. – Я, правда, не знаю, що відчуває боєць на ротації, однак я бачу, як він реагує на наші пісні.

Натомість сумні пісні музиканти залишають для цивільного населення.

– Для населення, яке в тилу, якраз і потрібні пісні, які нагадують про події, що сталися. Адже такий концерт не має перетворитися у веселощі, – додає Дмитро. – У нас є такі пісні про Ірпінь, Гостомель, Бучу, Вінницю. Як правило, вони створюються після події, що сколихнула суспільство.

Крім цього, брат та колега Дмитра Артем додає: у майбутньому сумних пісень про війну може стати більше.

– Важлива складова зростання ментальності: не забувати, що сталося. Зараз нам треба вижити, відбити свої кордони. І в цьому випадку допомагають веселі пісні. Однак, коли все завершиться, треба буде ще дописати сумних пісень, аби оплакати всіх героїв та усвідомити все, що сталося, – пояснює Артем.

Дивіться відеоефір зі “Співом братів” повністю:

Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду “Відродження” в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Думки, озвучені у тексті, відображають позицію автора і не обов’язково відображають позицію Міжнародного фонду “Відродження” та Європейського Союзу.

Більше фото- та відеоконтенту – у нашому інстаграмі 

Реклама

По темі

  • Коригувальників і колаборантів не відпускатимуть під заставу

    10 серпня Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності одноголосно підтримав законодавчу ініціативу, згідно з якою осіб, підозрюваних у співпраці з ворогом і коригуванні вогню, не будуть випускати під заставу. Про це інформує Рух ЧЕСНО, що…
  • Черкаський зоопарк прихистив майже 60 тварин-переселенців

    Від початку повномасштабної війни черкаський зоопарк “Рошен” прихистив майже 60 тварин-переселенців. Нині для них готують вольєри на зиму. Про це йдеться на сайті Черкаської міської ради. Для тварин-переселенців працівники зоопарку вже готу…
  • Як пишуть про війну черкаські онлайн-ЗМІ

    Понад чверть новин черкаських онлайн-ЗМІ – про війну. Найчастіше в стрічках пишуть про волонтерські і благодійні ініціативи, а також про наші втрати. Такими є результати аналізу Інституту масової інформації, метою якого було дослідити кількість новин,…
коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.