Донецький слід у реконструкції черкаського полігону. Що відомо про найкоштовнішу закупівлю Черкас?

Реконструкція полігону. Обкладинка

Департамент архітектури та містобудування Черкаської міської ради 17 листопада вчергове оголосив закупівлю робіт із реконструкції полігону твердих побутових відходів, що на території Руськополянської громади. Очікувана вартість майбутніх робіт складає понад 180 млн гривень і це рекордна закупівля черкаських чиновників. 

Історія закупівлі

Відповідно до оголошення про закупівлю роботи на об’єкті мають бути завершені до серпня 2025 року. У разі підписання угоди з майбутнім переможцем торгів, кошти на виконання робіт мають бути передбачені у місцевому бюджеті на наступні 2024 та 2025 роки. Протягом багатьох попередніх років черкаські депутати закладали кошти на подібні роботи, але до реального будівництва справа жодного разу не доходила. Це вже четверта спроба знайти підрядника для виконання робіт.

Уперше закупівля була оголошена через систему “Прозорро” у 2017 році. Тоді планували витратити дещо менше 50 млн гривень, втім тендер було скасовано через відсутність потреби. Вдруге підрядників шукали у 2018 році. Тоді очікувана вартість зросла до 65 млн гривень, але знайти достатню кількість охочих будувати не вдалося і торги також не відбулися. Вже у 2021 році чиновники ще раз спробували знайти підрядника, проте охочих виконувати роботи за 66 млн гривень не вдалось. 

У квітні цього року чиновники департаменту архітектури та містобудування оголосили про пошук підрядника, який міг би відкоригувати проєкт реконструкції полігону відповідно до нинішніх потреб. У результаті аукціон очікуваною вартістю у майже 600 тисяч гривень виграло столичне підприємство  ТОВ “ВБК Стандарт” з пропозицією у 440 тисяч гривень. 

Згідно з відкоригованим столичними фахівцями проєкту вартість реконструкції зросла із 66 млн гривень у 2021 році до 187 млн гривень у 2023 році.  

Майбутніми роботами передбачена рекультивація полігону, облаштування обладнання для його дегазації, благоустрій території, тощо.  

Сміття на полігоні

Фото тематичне

Підготовка до аукціону

Попри об’єми технічного завдання і його ймовірну складну підготовку до подання тендерних пропозицій потенційним учасникам, організатори закупівлі надали спочатку лише 10 діб. Але за кілька днів після оголошення закупівлі до тендерної документації були внесені зміни, а час підготовки пропозиції змістився на один день. 

У день внесення змін до тендерної документації київське товариство “Промін буд сервіс” звернулося до Антимонопольного комітету з оскарженням низки вимог тендерної документації до потенційного учасника, зокрема, що стосується локалізації обладнання, що мають використовувати під час виконання робіт, а також техніки, якою має володіти підрядник. Нині скарга прийнята до розгляду, відповідно, проведення процедури відтерміновано.

Окрім “Промін буд сервіс”, інтерес до закупівлі проявило черкаське “БМК-Лісторг”, яке на відміну від киян не має досвіду участі у публічних закупівлях та освоєні бюджетних коштів.

Полігон Київ

Ділянка полігону, засипана мінеральним ґрунтом. Фото: КМДА

Донецький слід потенційних учасників

“Промін буд сервіс”, що цікавиться закупівлею, зареєстроване у Києві та має понад 150 угод із розпорядниками публічних коштів на 3 млрд гривень. Серед найбільших замовників – переважно столичні комунальні підприємства. Саме підприємство “Промін буд сервіс” стало переможцем скандальної закупівлі схожих робіт на полігоні у селі Підгірці під Києвом, де вартість робіт оцінено у понад 700 млн гривень. 

Як повідомляють журналісти “Наші гроші”, керівництво компанії “Промін буд сервіс” пов’язане із колишніми представниками “Партії регіонів” та жителями окупованого Донецька. Засновником фірми є Андрій Цвильов з окупованого Донецька, а директором – Олег Секретар. До 2021 року фірмою керував Ігор Черкашин. Наразі він керує донецькою фірмою “Марморокбуд”, яка через низку донецьких і краматорських компаній належить Дмитру Швидченку з окупованого Донецька, Олександру Гершуну зі Святогірська та Євгенії Ніколаєнко з Краматорська.

Дмитро Швидченко був помічником екснардепа від “Партії регіонів” Анатолія Близнюка.

Нинішній підрядник “Промін буд сервіс” орендував техніку в колишнього підрядника з реконструкції сміттєзвалища у Підгірцях – фірми “Хозхімсервіс” і виконував для неї роботи.

“Хозхімсервісом” із Вишневого володіє Алла Кізіменко із міста Лиман, а керує її син Марк Кізіменко. Її чоловік Олег Кізіменко був засуджений на п’ять років умовно за сепаратизм.

Також читайте. Руйнування готелю в Черкасах. На які виплати можуть розраховувати черкащани?

“18000” і Хамаза збирають 3 мільйони гривень на подарунки для ЗСУ. Стань Миколайчиком для воїна! Відправляй свій важливий донат на банку. Більше інформації та інші реквізити ТУТ.

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *