Дорогу на Черкащині вперше відремонтують іноземці

Ремонт ділянки дороги М-05 Київ-Одеса, що пролягає Черкащиною, виконає мінське товариство “Строительно-монтажный трест № 8”. Договір на 371 мільйон гривень укладено із підрядником 5 березня. Це перший випадок, коли ремонт дороги державного значення на Черкащині виконає фірма з іноземною реєстрацією.

Як зазначається на порталі Dozorro, Служба автомобільних доріг в Черкаській області провела тендер на поточний середній ремонт автомобільної дороги державного значення М-05 Київ-Одеса на ділянці км 152+918 – км 159+763.

Документи на аукціон подали п’ять товариств. Замовник відхилив документи ШБ «Альтком» та «Автомагістраль-Південь». Останнє товариство подало скаргу щодо відхилення пропозиції до АМКУ, але вона не була задоволена.

САД допустила до аукціону трьох учасників: уманське ТОВ ШРБУ-48, одеське ТОВ «Ростдорстрой» та білоруське ОАО «Строительно-монтажный трест № 8». Білоруси звернулися до АМКУ із скаргою на дискримінаційні умови тендерної документації. Учасник наголосив, що умова про надання аудованої за міжнародними стандартами щорічної фінансової звітності є неправомірної. Адмінколегія задовольнила цю скаргу та зобов’язала замовника внести зміни до документації.

У ході аукціону білоруси подали пропозицію, значно дешевшу за конкурентів. Згідно з договором, підрядник дає гарантію на асфальтобетонне покриття на 10 років, дорожню розмітку пластиком на 3 роки, фарбою – на 6 місяців.

Техзавданням передбачено фрезерування на глибину 10 см, улаштування дорожнього одягу, пішохідних доріжок, тротуарів, 4 автобусні зупинки, установка 189 дорожніх знаків, 324 пластикові стопчики, улаштування дорожньої розмітки.

Роботи будуть повністю профінансовані з державного бюджету і мають бути завершеними у червні цього року.

ОАО “Строительно-монтажный трест № 8” зареєстроване в Мінську в 1991 році. Фірма входить в Білоруський державний холдинг «Белавтодор». Товариство займається будівництвом доріг, аеродромів, житлових будівель. З 2011 року генеральним директором ВАТ є Сергій Алімкін. За інформацією сайту товариства, на сьогодні чисельність його працівників становить більше тисячі осіб.

Із 2018 року товариство виграло 7 тендерів в Україні на загальну суму у 1,3 мільярди гривень. Договір із Черкаською САД другий по розміру суми із угод товариства в Україні.

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *