Другий день Черкаського книжкового фестивалю: як це було (ФОТО)

Учора в Черкасах пройшов другий день книжкового фестивалю. Черкащанам він запам’ятався зустрічами з Максом Кідруком, Вахтангом Кіпіані, Андрієм Кокотюхою, Орестою Осійчук, Яніною Соколовою, місцевими письменниками та еротичними читаннями від Антіна Мухарського.

Стартували заходи ще з самого ранку. Так, о десятій двері філармонії вже були відкритими, а локації чекали на відвідувачів. Зокрема, гості могли долучитися до мистецької мандрівки “за Сковродою”, відвідати презентацію книги Василя Муліка “Congo-Донбасю Гвинтокрилі флешбеки” та навіть долучитися до створення коміксу.

Не було коли сумувати й малечі, адже на фестивалі для них діяли спецільні локації з майстер-класами, а стенди видань майоріли різноманіттям книг для дітей, приваблюючи їх яскравими обкладинками.

Фото Олександра Рибалки

Опівдні в межах фестивалю відбувся справжній спортивний батл: письменники змагалися за першість із молодіжною збірною “Черкаських Мавп”. І хоч матч був запеклим, митці знали, що вже ввечері зможуть поборотися й на своєму поприщі, адже о 19-ій на них чекав ще й поетичний батл.

У другій половині дня кількість цікавих заходів лише зросла, а відвідувачам уже доводилося помізкувати, як розприділити час так, щоб встигнути на всі локації й побачити та поспілкуватися з улюбленими письменниками.

Марія прийшла на фестиваль удруге. Говорить, відвідувала #chebookfest і раніше, чекала його минулого року, однак зруйнував сподівання карантин. Цьогоріч наперед визначилась, на кого з письменників піде.

– Дуже хочу втрапити на розмову з Ірен Роздобудько та виступ Яніни Соколової. Запланувала це відтоді, як організатори опублікували програму, – ділиться Марія.

Можна було поспілкуватися на фестивалі й з черкаськими письменниками. Так, о 12:00 свою збірку фантастичних оповідань презентував Назарій Вівчарик, а о 15:00 можна було послухати покладену на музику поезію від дуету Flatcher та Олексія Юріна.

Фото організаторів фестивалю

Презентували на фестивалі й перший українськи феміністичний комікс, дізнавалися “Хто зруйнував Америку?” та “таємниці Шоколадного будинку”.

А о четверій філармонію заполонив аромат абрикос. Це презентувала свій роман “Абрикосова книгарня” Ореста Осійчук. Окрім спілкування з читачами, письменниця ще й поворижила з ними на власній книзі. Твір так зайшов черкащанам, що ще до вечора його розкупили.

– Я дуже щаслива сьогодні бути тут. Я бачу, наскільки людний фестиваль і які вмотивовані та зацікавлені сюди приходять читачі. І вони не просто приходять, а й купують книги, читають їх, – ділиться враженнями з “18000” Ореста Осійчук. – Я навіть зустріла тут книжкових блогерів та своїх читачів, із якими ми переписуємось у соціальних мережах.

Після теплої та душевної розмови з Орестою відвідувачі могли послухати про колонізацію Марса від Макса Кідрука. Саме про це буде його новий твір. Однак очікувати на його вихід цього року не варто.

– Десь лише у січні я закінчу його писати. Тоді хочу зробити й візуалізацію, – розповів Макс.

А діти в цей час заслуховувалися казками Сашка Лірника.

Дізнатися про “нотатки з кухні переписування історії” гості фестивалю могли під час зустрічі з Володимиром В’тровичем, а послухати про “Країну жіночого роду” від Вахтанга Кіпіані.

Нічого не боятися черкащани навчилися о 19:00 разом із Яніною Соколовою. Журналістка презентувала книгу про власний досвід боротьби з раком.

Завершився другий день фестивалю інтимно. О 20:30 зал філармонії наповнився людьми, які прийшли послухути еротичні читання Антіна Мухарського й неочікувано зустріли ще дві його іпостаті – Антона Музарського та Ореста Лютого.

Відверті розмови наскільки зацікавили черкащан, що модераторам довелося навіть шукати вільні місця для тих, хто запізнився.

І лише ближче до десятої вечора відвідувачі почали покидати філармонію, а втомлені предстаники видавництв відпочивати.

По темі

    коментарі

    Залиште свій коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *