Текстовий марафон другого туру виборів міського голови Черкас

Традиційно “18000” веде текстовий онлайн-марафон виборів у Черкасах.

Протягом дня читайте в одній новині про перебіг другого туру виборів міського голови, до якого вийшли представник партії “За майбутнє” Анатолій Бондаренко та представник партії “Голос” Віктор Євпак.

21:20

Соснівська районна ТВК вже приняла виборчу документацію від ДВК №711093 (Черкаський обласний протитуберкульозний диспансер).

На Придніпровській районній ТВК нині перебуває лише секретар та двоє членів комісії. Решта членів розпочала засідання і зникла, мотивуючи це тим, що “всеодно ДВК не почнуть здавати документацію раніше 00:00”.

Зазначимо, що спостерігачі ОПОРИ з дільниць повідомляють, що підрахунок подекуди добігає кінця.

20:50

ОПОРА фіксує перший недійсний бюлетень.

20:48

Надвечір на дільниці №711079 виборці хотіли проголосувати не дотримуючись протиепідемічних норм. Проте члени комісії та представник поліції не допустили цих осіб до голосування.

20:45

На деяких дільницях вже розпочали роботу з підрахунку виборчих бюлетенів. Члени ДВК №711057 почали зі стаціонарної скриньки. У результаті порушили процедуру, оскільки мали почати з переносних скриньок.

20:10

Відповідно до результатів екзит-полу в другому турі виборів міського голови Черкас перемагає Анатолій Бондаренко – 54,25%, водночас Віктор Євпак набрав – 45,75% голосів.

Екзит-пол провела соціологічна компанія Liberty Report на замовлення студії Савіка Шустера.

18:40

На дільниці №711078 виборець хотів винести бюлетень, але спостерігачі КВУ завадили це зробити. Чоловік вкинув бюлетень у скриньку, проте втік із місця події. Затримати його не вдалося.

На дільниці №711103 за столами видачі бюлетенів перебували члени комісії в масках із сердечком партії ВО “Батьківщина”. Після зауваження спостерігача член ДВК змінив маску.

На виборчій дільниці №711005 спостерігачі звернули увагу на присутність людини, з якою постійно консультується голова ДВК і який перебував на вході до дільницю, спілкуючись із певними виборцями. Виявилося, що це – колишній кандидат в депутати, який не мав права бути присутнім на дільниці. На вимогу спостерігача його змусили залишити приміщення для голосування.

17:00

На спецдільниці в Третій міській лікарні проголосували 89 виборців. Із них, 57 – пацієнтів, решта – медперсонал. Тут працюють два спостерігачі та дванадцять членів дільничної виборчої комісії.

Єдина виборчиня голосувала на спецдільниці, облаштованій для пацієнтів обласної лікарні та кардіоцентру в Черкській обласній лікарні.

16:30

Зробив свій вибір заступник міського голови Черкас Ігор Волошин. Також він попросив черкащан прийти на дільниці та обрати майбутнє свого міста.

Фото Ігоря Волошина

Виконала свій громадянський обов’язок і нардепа Любов Шпак.

Фото Любові Шпак

16:00

За інформацією від спостерігачів ОПОРИ, під час повторного голосування 22 листопада інтегрована явка виборців у 11 містах України станом на 16:00 склала 22,5%.

15:45

Закликав черкасців не ігнорувати своє право на вибір і колишній очільник Черкаської ОДА Роман Боднар.

– Низька явка – це висока ймовірність фальсифікацій. Це – по-перше. І, по друге, низька явка – це низька легітимність новообраного голови. Будь-хто ним не стане. Якщо явка буде 10-15%, уявіть, як потім міському голові спілкуватися із громадою, чи зможе він представляти всю громаду, – зазначив Роман Боднар.

15:00

Проголосував та закликав виборців прийти на дільниці перший проректор Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, новообраний депутат до міської ради від партії “Слуга народу” Василь Мойсієнко.

Фото Василя Мойсієнка

14:00

Свій голос вже віддав новообраний депутат до міської ради від партії “Європейська Солідарність” Сергій Рубан.

Сергій Рубан

13:10

На дільницях №711073 і №711068, які розташовані в Черкаському національному університеті, спостерігачі КВУ зафіксували десять випадків підвезення виборців. Поліція повідомлена.

13:00

За даними Центральної виборчої комісії, явка виборців станом на 13:00 у Черкасах становить 11,59%.

12:35

На виборчу дільницю, розташовану в школі №31, приїхав голосувати кандидат на посаду міського голови Черкас Віктор Євпак.

На цій виборчій дільниці станом на 12-ту годину із 2 155 виборців проголосувало 167.

Відео НАЖИВО:

12:00

Під час повторного голосування явка станом на 12:00, за даними спостерігачів Громадянської мережі ОПОРА, становить 9,7% (похибка 0,5%) в 11 містах країни.

11:50

На виборчій дільниці №711087  представники невідомої благодійної організації роздають маски. Посвідчень у волонтерів немає.

Фото: КВУ Черкаси

11:40

На виборчій дільниці №711073, розташованій у приміщенні ЧНУ ім. Богдана Хмельницького, зафіксували фотографування бюлетеня. На місце викликали поліцію.

Фото: КВУ Черкаси

Як повідомляє ОПОРА, до прибуття на місце події поліції чоловік встиг покинути дільницю.

11:20

На деяких дільницях у Черкасах спостерігачі фіксують неналежне дотримання протиепідемічних норм. Зокрема, недостатнє забезпечення засобами індивідуального захисту, антисептиками. Детальніше читайте тут.

Також спостерігачі повідомляють про відсутність термометрів для температурного скринінгу. Не всі дільниці облаштовані кабінками для голосування для людей із інвалідністю, не наявні плакати з інформацією про порядок голосування та відповідальність за порушення виборчого законодавства. Зокрема, йдеться про ДВК 710977.

Члени ДВК, які забезпечують голосування вдома, також не мають передбачених необхідних засобів захисту. Наприклад, члени ВД 710996 вирушають до виборців, які голосують вдома, не маючи належного захисту: захисних костюмів, щитків, тощо.

11:00

Разом із дружиною з’явився на дільницю для голосування, розташовану у школі №3, кандидат на посаду міського голови Черкас Анатолій Бондаренко.

На дільниці, де голосував чинний мер, станом на 11-ту годину проголосувало 120 із 2 238 виборців.

Відео НАЖИВО:

10:40

На відміну від першого туру, сьогодні на дільницях – порожньо. Як і минулого разу, на вході людям міряють температуру. Є можливість скористатися санітайзером.

На виході з деяких дільниць проводять екзит-пол від “Свободи слова” Савіка Шустера.

10:30

Спостерігачі ОПОРИ подекуди фіксують недостатнє матеріально-технічне забезпечення на дільницях, а також поодинокі спроби проголосувати за межами виборчих кабінок та недотримання рекомендацій з протиепідемічних норм.

Фото ОПОРИ

10:00

Мобільні групи черкаського Комітету виборців України виїхали контролювати чесність виборів на дільницях.

Фото Максима Михлика

9:30

Свій вибір вже зробила очільниця Управління культури та охорони культурної спадщини Черкаської ОДА Людмила Фіть.

Фото Людмили Фіть

8:00

У Черкасах розпочався процес повторного голосування на виборах міського голови. Усі 127 дільниць відкрились вчасно, хоча були незначні затримки і певні технічні моменти.

За даними поліції, будь-яких правопорушень на дільницях не зафіксовано.

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.