Екологи прокоментували раннє цвітіння водоростей на черкаському Дніпрі

Із початком купального сезону на Дніпрі почала “цвісти” вода. Цвітіння водоростей зумовили як високі температури повітря, так і господарська діяльність людей.

Про це повідомляє начальник Управління екологічного нагляду  (контролю) у Черкаській області Олександр Позняков. 

Екологи зазначають, що раннє цвітіння зумовле, насамперед, підвищеним температурним фоном, та наголошують на тому, що влада повинна вжити негайні заходи  по недопущенню заморів водних живих організмів. Серед інших причин цвітіння водоростей: зниження швидкості або відсутність течії, підвищення вмісту біогенних речовин (азоту, фосфору, калію), збільшення величини хімічного (ХСК) та біологічного споживання кисню (БСК).


Сюжет “Антени”

– Відповідно до ст.ст. 21, 31 Закону України “Про місцеві державні адміністрації”, ст.ст. 20, 21 Закону України “Про відходи”, до ст.ст. 6, 33 “Про місцеве самоврядування в Україні”, ст. 10 Закону України “Про благоустрій в Україні”, вирішення питань щодо організації збирання та видалення відходів відноситься до повноважень органів місцевого самоврядування. Тому необхідно терміново організувати із залученням у встановленому порядку організацій, підприємств і установ роботи по ліквідації наслідків заморів водних живих ресурсів, недопущення погіршення цієї ситуації та забезпечення екологічної безпеки в районі, – зазначає Олександр Позняков.

Масове цвітіння синьо-зелених водоростей в товщі води в спекотний літній період в річках та акваторії Кременчуцького водосховища особливо гостро спостерігається протягом останніх років.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
коментарі

1 Коментар

  1. И очень редко этот вопрос вообще контролируется. А все люди эту воду пьют.(

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.