Екологи відібрали проби з місця зливу відходів до Холодного Яру. Місцеві підозрюють ігуменю монастиря (ФОТО, ВІДЕО)

Фото Олександра Познякова

Черкаські екологи відвідали місце у Холодному Яру, де 14 червня 2019 року, неподалік пам’ятника загиблим “Холодноярцям” 93-ї окремої механізованої бригади Збройних Сил України, у ґрунт з асенізаторної діжки були вилиті відходи. 

Про це повідомив начальник Управління екологічного нагляду  (контролю) у Черкаській області Олександр Позняков.

Директор Медведівського краєзнавчого музею Богдан Легоняк зафіксував факт виливання рідини до Холодного Яру біля села Медведівка Чигиринського району. Неподалік цього місця стоїть пам’ятник загиблим “Холодноярцям” 93-ї окремої механізованої бригади Збройних Сил України.

За його словами, каналізаційні нечистоти до яру наказала зливали ігуменя Мотронинського монастиря.

Місце виливу рідини відвідали представники Держекоінспекції, представники ОДА, Чигиринської райдержадміністрації, директор Медведівського краєзнавчого музею та представники Мотронинського монастиря.

Фото Олександра Познякова

Із безпосереднього місця виливу рідини відібрали проби ґрунту та провели відповідні обміри площі земельної ділянки. Проби передані до лабораторії Держекоінспекції для проведення досліджень на предмет наявності забруднювальних речовин.

Результати досліджень стануть відомі за 5 днів. У разі виявлення забруднювальних речовин матеріали будуть передані до правоохоронних органів.

Фото Олександра Познякова

За словами Олександра Познякова, місце виливу знаходиться на відстані до 100 метрів від пам’ятника та прямої загрози (підтоплення, залиття) для нього не несе.

Також готуються відповідні матеріли реагування до Мотронинського монастиря для недопущення подібних ситуацій у майбутньому.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.