Експерти проаналізували, як депутати міської ради здійснюють прийом громадян

Усі депутати Черкаської міської ради оприлюднили графіки проведення особистих прийомів громадян на офіційному сайті ради та організували прийом громадян.

Про це під час прес-конференції 3 червня розповіли експерти кампанії “Атестація депутатів місцевих рад”.

Як розповів голова Черкаської обласної організації Комітету виборців України Максим Михлик, відомості щодо здійснення прийому громадян абсолютної більшості депутатів місцевих рад оприлюднені на офіційних сайтах цих рад, однак при цьому майже в половині міських рад, охоплених моніторингом кампанії, станом на початок квітня інформація щодо прийому громадян доступна стосовно не всіх депутатів.

Найбільше таких депутатів – в Одеській і Миколаївській міських радах (п’ята частина всього депутатського корпусу). Також не доступна інформація щодо прийому громадян частини депутатів міських рад Луцька та Херсона (17% та 13% відповідно),  Полтави та Києва (7% та 5%, відповідно).

Черкаська міська рада на цьому фоні є рекордсменом. 100% депутатів Черкаської міської ради оприлюднили графіки проведення особистих прийомів громадян на офіційному сайті ради та організували прийом громадян.

Нерідко місцеві обранці попри вимогу Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», здійснювати особистий прийом громадян щонайменше раз на місяць, делегують ці повноваження помічникам. У трьох міських радах кількість таких випадків є суттєвою: 27% в Одеській міській раді, 17% у Хмельницькій міській раді та 15% в Херсонській міській раді. Серед депутатів Київради така практика є найбільш поширеною: більшість депутатів використовують допомогу помічників у виконанні цього обов’язку (72% з всіх депутатів, здійснення прийому якими було підтверджено).

В Черкаській міській раді розподіл прийому громадян має такий вигляд: 25% – помічники, 35% – особисто депутати, 40% – депутати і помічники почергово.

– Спірного забарвлення ця практика набуває тоді, коли делегування обов’язку щодо здійснення прийому громадян призводить до того, що депутати особисто зустрічаються з громадянами рідше ніж раз на місяць, – наголосив Максим Михлик.

Крім того, Володимир Феофілов заявив, що практика попереднього запису громадян на прийом та відсутність доступної інформації про графік особистого прийому депутатами і регулярне ігнорування депутатами прийому не відповідає вимогам чинного законодавства, а також обмежує рівні можливості для всіх громадян комунікувати зі своїми представниками в міських радах.

Результати моніторингу засвідчили, що серед депутатів всіх 16 міських рад, які були охоплені моніторингом, найбільш популярним місцем здійснення прийому є виділене окреме приміщення комунальної власності для потреб здійснення прийому громадян (30%) або ж приміщення організації партії (24%).

Депутати Черкаської міської ради обрали місця ведення прийому громадян так: виділене окреме приміщення комунальної власності використовують 50% депутатів, приміщення організації партій – 33%, виділене міською радою приміщення для потреб депутатів – 7%. Ще 10% депутатів ведуть прийом громадян на робочому місті.

Загалом моніторинг прийому громадян депутатами Черкаської міської ради ІХ скликання показав високу відповідальність депутатів. Всі 42 обранці оприлюднили графіки проведення особистих прийомів громадян на офіційному сайті ради станом на середину квітня 2021 року.

Варто зазначити, що повну інформацію про прийом громадян, включно з телефоном, за яким можна записатись на прийом або отримати консультацію, станом на кінець квітня, оприлюднили лише 4 депутати (близько 10% всього депутатського корпусу): Друмашко Володимир, Євпак Віктор, Задніпряний Олександр та Надія Івашкова (всі від партії «Голос»).

Політичні партії, депутати яких представлені в Черкаській міській раді, інформацію про здійснення прийомів громадян депутатами (адреса, графік, контакти приймальні) на своїх сторінках у мережі Фейсбук не публікують.

Також 3 із 42 депутатів (Тренкін Юрій, Євпак Віктор, Холупняк Катерина) Черкаської міської ради (близько 7%) використовують особисті сторінки у соціальній мережі Фейсбук для інформування виборців про здійснення прийомів громадян та поширення інформації про роботу громадських приймалень.

Стосовно періодичності прийому депутатів ситуація така: 26% депутатів здійснюють особисті прийоми 1 раз на місяць. 60% депутатів зустрічаються з виборцями 2 рази на місяць. І тільки 6 місцевих обранців або 14% всього депутатського корпусу ЧМР (Казарян Нарек, Карась Павло, Мельник Олексій, Саліна Юлія, Сухарьков Іван, Тренкін Юрій) мають такі зустрічі щотижнево.

Рівно половина приймалень депутатів Черкаської міської ради мають зовнішні ознаки того, що в приміщенні – приймальня депутата, а саме вивіску чи оголошення про роботу.

Під час здійснення особистих прийомів всі 42 депутати або 100% отримували від виборців звернення щодо матеріальної допомоги. Щодо питань ЖКГ та благоустрою–12%, юридична допомога –  14%,  дорожнє господарство –4%.

Під час запровадження карантинних обмежень у Черкасах частина приймальнь (26%) призупинила роботу.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Останні новини