Фільм “Атлантида” потрапив у лонглист премії Європейської кіноакадемії, яку називають “європейським Оскаром”. Стрічка розповідає про життя Донбасу 2025 року, після перемоги України у війні з Росією та повернення окупованих територій. 

Про це повідомляє “Козацький край“.

Головну героїню у фільмі зіграла 29-річна Людмила Білека (позивний “Руна”) – уродженка села Вороне Уманського району. Наприкінці 2014 року вона пішла на фронт, перекваліфікувавшись з цивільної медсестри на парамедика.

Після участі у бойових діях разом з двома друзями Людмила створила тренінговий центр тактичної медицини “Taccat” і навчала перших “нових” патрульних поліцейських надавати домедичну допомогу. Нині вона проводить курси з домедичної допомоги для військових та цивільних.

Героїня Людмили у фільмі – теж парамедик, а сцени у фільмі з реального життя – пошуку загиблих на підконтрольних і окупованих територіях гуманітарною місією “Чорний тюльпан”.

– Взимку минулого року в мене був період депресії. Я не могла почати жити цивільним життям. Постійно себе заганяла — мовляв, війна ще не закінчилась, чого це я розслабилась і сиджу в теплій квартирі. Раніше я малювала, писала вірші, була солісткою в death metal гурті “Inner Maze”, а в 2015 вся моя творчість затихла, – розповідає, як потрапила до фільму, Руна. – Після фронту я навіть перестала слухати музику, бо на війні не можна ходити чи засинати в навушниках — ти маєш чути кожен шурхіт. Все те, що ти не домалював, не дописав, у тобі накопичується. І ця енергія, якщо вона не знаходить виходу, починає тебе отруювати. І ось у такий час мені написала знайома моєї знайомої, що вони шукають головну героїню для фільму. Мені потрібен був копняк, який би вибив мене з цього стану, тому я погодилась піти на кастинг…Тоді у мене було зелене волосся. Мене ніхто не попереджав, що щось доведеться змінювати. А перед початком зйомок виявилось, що у моєї героїні має бути темно-русяве волосся. За час зйомок мене висвітлювали та фарбували разів три.

Переможці “європейського Оскара” будуть оголошені 7 листопада – на Фестивалі європейського кіно в іспанській Севільї.

По темі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.