“Fire Alarm”: у Черкасах створили девайс, який подбає про пожежну безпеку

Черкаські програмісти в межах проєкту “Masters Academy” створили систему відстеження диму й газу в приміщенні під назвою “Fire Alarm”. Розробка гарантує швидке сповіщення і доступ до цілодобового стеження за приміщенням.  

Творці девайсу – Дмитро Жежера та Роман Бойко. Хлопці розповідають, що датчик зробили власноруч. Під час розроблення програми використовували вже відомі сервіси та технології: Google, PWA, Rest:API, Heroku та інші.  

— Ми хотіли зробити щось корисне, тому обрали датчик пожежної безпеки. А ще було цікаво поглибити свої знання, розібратися з тим, як працюватиме “залізо” (сам прилад) з інтернетом, — зазначає бекенд розробник Дмитро Жежера

Дмитро додає, що має неприємний досвід із вогнем. Його бабуся часом забуває вимкнути плиту, на якій готує. Це був один із факторів, чому команда обрала такий проєкт.

Розроблений пристрій здатний розпізнавати не лише дим у приміщенні, а ще й реагувати на небезпечні гази. Його можна встановлювати у квартирах, приватних будинках, майстернях, на виробництві та в інших приміщеннях.

Програмісти кажуть, що на ринку вже існують схожі прилади, але “Fire Alarm” має переваги: 

  • зручний в установці. Його інструкція доступна, не потребує особливих навичок;
  • є можливість слідкувати за роботою приладу та отримувати сповіщення з Телеграму чи сайту. Датчики передаватимуть інформацію у поточному часі;
  • девайс працює без інтернету. У разі пожежі працює звукова сигналізація.

Інсталяція потребує буквально кількох хвилин. Варто розпакувати прилад і підключити його до живлення й мережі Wi-Fi. Опісля — зареєструватися на сайті, в додатку або в телеграмі за допомогою бота. Додати назву девайса до свого аккаунта й встановити прилад у кімнаті. 

Дизайн сайту простий і адаптований для мобільних версій. Для авторизованого користувача є доступ до особистого кабінету. Фахівці пропонують власний додаток, який є у вільному доступі для IOS та Android. 

Кожен датчик відображається на карті відповідним маркером. Якщо трапляється пожежа, про це сигналізує іконка вогню. Телеграм бот сповіщатиме про пожежу повідомленнями. 

— Ми правильно запрограмували сайт, тому маємо і додаток, і телеграм бот. Так зручніше. Користувач на свій смак обере, у який спосіб користуватися девайсом. Хоча інформація всюди дублюється. Вирішили планувати розробку таким чином, щоб максимально охопити технологію, — розповідає учасник команди, фронтенд розробник Роман Бойко.

Хлопці запевняють, що продукт готовий, але не для ринку. Щоб девайс був справді корисним, його планують удосконалить до технології “розумний дім”. 

— Такий девайс — специфічна річ, потребує тестування. Спочатку на власних домівках, можливо, у друзів. Вже потім, після тестування, розробку можна буде придбати з нашого сайту. Хочемо покращити продукт, зробити його автономним, щоб споживав менше енергії, — додає програміст Роман Бойко.

***

Masters Academy – освітній благодійний проект, створений IT-командою Master of Code Team. У межах проекту ментори проводять курси з різних технічних напрямків. А головною метою є створення позитивного впливу на місто: корисні для суспільства випускні роботи студентів, підтримка ІТ-спільноти, благодійна допомога обраному проєкту.

Зараз в Masters Academy відкрита реєстрація на новий сезон курсів. Приєднатись і дізнатись більше можна за посиланням: https://bit.ly/32P1Rhu.

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *