Генератори, дороги, сіль. Як Черкаси готуються до зими?

Традиційно майже кожного року наше видання готувало матеріали про те, як комунальні служби готуються до зими. ОСЬ, наприклад, про прибирання вулиць взимку 2021-го, а ОСЬ про утримання у 2019-му.

Цього року до звичних питань доріг і тротуарів, які завжди турбували наших читачів, додаються генератори. Тож пристосовуємо наш матеріал під нові реалії. 

Хто і як готується до зими 2022-23-го років уже під час самої зими — далі у статті 18000.

Що із генераторами?

На двох сесіях у листопадігрудні Черкаська міська рада спрямувала 37 мільйонів КП «Черкасиводоканал» та 100 млн грн «Черкаситеплокомуненерго». Кошти мали піти на підготовку до зими, зокрема на придбання генераторів.

18 листопада водоканал уклав угоду на 14,8 млн грн на придбання 9 дизельних генераторів. Про які саме генератори йдеться – невідомо, бо договір у системі відсутній, так само, як і технічна документація.

Орієнтовна вартість одного – 1,6 млн грн. Їх має поставити «Далгакиран компресор Україна». Правда, коли це відбудеться, – невідомо. У системі повідомлено, що терміни поставки подовжили, але не вказано, на скільки.

Директор КП Іван Сухарьков каже, що генератори вже почали надходити на підприємство. Водночас на питання, чому їх вирішили купити в кінці року, а не раніше, він не відповів.

«Черкаситеплокомуненерго» також зараз проводить закупівлю генераторів. На сьогодні підприємство уклало низку угод на придбання генераторів щонайменше на 20 мільйонів гривень.

Більшість із них поставить товариство БУК 2019. Воно зареєстроване в Черкасах, і угоди з ЧКТЕ – єдині його угоди із замовниками, що містяться в системі «Прозорро». Його директор – Микола Бас. Система Опендатабот вказує, що людина з таким ПІБ із 2017 року значиться керівником обласної організації Партії регіонів, де вона змінила Сергія Тулуба.

За документами, генератори мають прибути замовнику протягом грудня.

Хто прибирає сніг?

У кінці листопада ЧЕЛУАШ провів тендер на прибирання снігу в Черкасах протягом грудня. Договір уклали із підприємством «Колтех-Транс» на 1,3 мільйона гривень. Послуги надаватимуться за окремими заявками, залежно від погоди, тому сума може коригуватися.

Як пояснив Олександр Гуленко, який нині виконує обов’язки директора ЧЕЛУАШу, під час снігопаду 13-14 грудня підрядник надав 13 одиниць техніки для надання послуг. Водночас комунальники задіяли ще 22 машини для прибирання. Загалом же в договір підрядника закладено півтори тисячі годин роботи по 889 гривень за годину.

Минулі роки прибиранням снігу в Черкасах займався КП ЧЕЛУАШ, який отримував фінансування на це через свій статутний фонд. Так, у 2021-му році на зимове утримання доріг ЧЕЛУАШу спрямували майже 21 мільйон гривень. 

До цього, до 2019 року, зимовим утриманням вулиць міста займалися структури з орбіти підприємця Андрія Бортника. Від його послуг вирішили відмовитися після конфлікту щодо «Нової якості», який нині тягнеться у судах. Також у 2019 році прокуратура розслідувала оплату послуг за зимове прибирання. Та історія розпочалася якраз після матеріалу 18000.

Що ж до «Колтех-Транс», то раніше комунальники укладали з ними низку невеликих угод на прибирання снігу та льоду: на 50 тисяч цьогоріч у січні і на 50 тисяч торік. Тобто для фірми, що належить однопартійцю мера Сергію Колесніченку, це перша велика угода в зимових тендерах.

Також ЧЕЛУАШ оголосив 2 тендери на січень: на посипання доріг протиожеледними матеріалами та ще один на прибирання снігу. Очікувана вартість обох по 1,63 млн грн.

Підрядник має надати не менше 5 одиниць для одночасного залучення для надання послуг, забезпечити техніку паливо-мастильними матеріалами, проводити технічне обслуговування та ремонт. Розмір очікуваної вартості закупівлі визначений як середньоарифметична вартість за одиницю на підставі трьох комерційних пропозицій від потенційних учасників. Обсяг закупівлі визначений на підставі планово-економічних показників на 2023 рік.

Що із сіллю?

Із закупівлею солі для все того ж таки КП ЧЕЛУАШ нині розгортається справжня епопея. Тому ми виокремили це питання в окремий розділ.

У вересні КП уклало договір на постачання 2290 тонн солі на 26 мільйонів гривень. Вартість солі, закладена у договір – 11.353 грн\т з ПДВ. Це нижче середньої ціни на ринку.

У кінці листопада Олексія Мельника, при якому проводилася ця закупівля, звільнили з посади директора ЧЕЛУАШ. Після цього 30 листопада комунальники уклали додаткову угоду, за якою зменшили обсяг цієї закупівлі до 2,9 млн грн.

Невдовзі й оголосили новий тендер. Тепер на 480 тонн солі за 4,9 млн грн. Його мали провести до кінця року. Але він не відбувся через відсутність пропозицій. Нові тендери на сьогодні не оголошені.

Раніше ЧЕЛУАШ закупляв технічну сіль кожного року: у 2017 це коштувало 550 тис.грн, у 2018 — 1,8 млн грн, у 2019 — 876 тис. грн, у 2020 — 2,3 млн грн, у 2021 — 1,9 млн грн. У січні 2022 року комунальники купили 1115 тонн солі за 2,3 млн грн.

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *