Громадські організації Черкас закликали Бондаренка ветувати рішення про ускладнення інструмента петицій

Черкаські громадські організації вважають недемократичним рішення депутатів міськради про підняття необхідної для розгляду петиції кількості підписів. Із 250 необхідних голосів їх збільшили до 500. У зв’язку з цим представники ГО просять міського голову ветувати це рішення.

Відповідне звернення опублікували на сторінці “Коаліція “ОГО- Черкаси””.

Як писав “18000”, учора на сесії міської ради депутати проголосували за підвищення кількості підписів на петиціях для розгляду їх на засіданні міськради. Поріг було збільшено із 250 до 500 голосів. “За” проголосували 27 депутатів, тобто всі фракції, крім “Голосу”.

Зокрема, однією з причин підняття необхідної кількості голосів називали те, що в минулому році із підтриманих петицій було виконано лише 5 %. Крім цього, депутати назвали їх “механізмом піару”.

Таке рішення депутатів обурило представників громадських організації міста. Зокрема, вони вважають його “кроком назад від демократичного врядування”.

“Водночас обурює сам принцип прийняття цього рішення: без жодного публічного обговорення, без надання громадянам аналізу роботи інструмента в Черкасах і дискусії щодо покращення його ефективності. Це питання не є внутрішнім регламентом депутатів, а зачіпає інтереси всіх жителів міста та їхнього права на участь в управлінні. Хочеться нагадати депутатам, що багато хто з них отримав на виборах менше голосів, ніж від 250 жителів міста, тим не менш їм надано право ініціювати будь-яке рішення перед радою. Тож незрозуміло, чому вони вважають недостойною своєї уваги думку такої кількості громадян”, – йдеться у тексті звернення.

У зв’язку з цим представники громадських організацій просять міського голову накласти вето на рішення сесії та повернути питання для обов’язкових публічних консультацій.

Текст звернення:

Також новини “18000” є в Telegram і Viber, слідкуйте за нами в Instagram.

Реклама

По темі

    коментарі

    Залиште свій коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.