Депутати, що є членами бюджетної комісії Черкаської міської ради, погодили зміни до бюджету. Їх можуть остаточно ухвалити вже сьогодні, під час засідання міської ради. Серед анонсованих змін, зокрема, зменшення видатків на облаштування місць почесних поховань загиблих військовослужбовців та збільшення витрат на утримання двох комунальних підприємств, які очолюють депутати міської ради від промерської фракції “За майбутнє”.
Про це пише “18000”.
Які зміни передбачено?
Серед підтриманих пропозицій до перерозподілу бюджету – зменшення на 4 млн гривень витрат на придбання намогильних споруд. Крім того, передбачено зменшення на 2 млн гривень видатків для облаштування місця почесного поховання на кладовищі №3 по вулиці Руставі.
У коментарі “18000” директор профільного департаменту житлово-комунального комплексу Черкаської міської ради Андрій Наумчук повідомив, що таке рішення ухвалюють, оскільки на частині могил цього року технічно неможливо встановити відповідні надгробні споруди:
– На частині споруд, які ми планували встановити цього року, написали відмову, – каже Наумчук. – Взимку і після дощів частина могил просіли, тому потрібний додатковий час. Придбати пам’ятники зараз і встановити їх згодом ми не можемо, тому було ухвалено рішення перерозподілити кошти.
Всього ж на придбання відповідних намогильних споруд у цьому році планували витратити понад 25 мільйонів гривень. Ще 11 мільйонів мали спрямувати на облаштування кладовища, а саме його капітальний ремонт. Після ухвалення відповідних змін ці суми можуть скласти відповідно 21 млн гривень та 9 млн гривень.
Відповідно до раніше підписаних угод, виготовленням та встановленням намогильних споруд у Черкасах займається Олексій Альбін з Корсуня. У цьому році він отримав підряд на трохи більше 8 млн гривень, фактично без конкуренції, вигравши тендер. Інших охочих взяти участь у створенні намогильних споруд, окрім підприємця з Черкащини, не знайшлось. Альбін є очільником місцевого осередку партії ВО “Батьківщина”. У серпні 2023 року він втратив на війні сина.
Сам же макет намогильних споруд був розроблений у Черкаській міській раді у 2023 році після низки обговорень та консультацій з родинами загиблих військовослужбовців та громадськості. Нині облаштована лише частина почесних поховань на території місцевих кладовищ 3 та 4 по вулиці Руставі.
Зняття 6 млн гривень з облаштування місць почесних поховань дозволило “збалансувати” пропозицію чиновників зі збільшення фінансування діяльності місцевих комунальних підприємств, а саме “Дирекція парків” та “Екологія”. Перше може додатково отримати майже 3 млн гривень, друге – ще майже 4 млн гривень на свою діяльність. Обидва підприємства очолюють депутати місцевої ради від фракції “За майбутнє”: Геннадій Шевченко та Юрій Єфремов. Також на КП “Екологія” нещодавно працевлаштувався ще один депутат Черкаської міської ради від все тієї ж партії “За майбутнє” Андрій Мушієк.
На що витратять гроші?
У коментарі “18000” очільник профільного департаменту, що “опікується” діяльністю цих підприємств, Сергій Отрешко повідомив, що комунальники були недофінансовані ще на початку року, коли депутати ухвалювали бюджет на поточний рік. Зокрема, відповідно до чинної редакції бюджету, передбачено видатки на утримання КП “Екологія” у розмірі 5,7 млн гривень. Ще на понад 10 млн гривень для цього підприємства планують придбати різної комунальної техніки. Водночас на утримання комунального підприємства “Дирекція парків” передбачено понад 40 млн гривень. Зі слів Отрешка, цих коштів на забезпечення діяльності підприємств у поточному році недостатньо.
Також він зазначив, що якби не було “економії” на облаштуванні місць почесних поховань, то гроші б для забезпечення діяльності цих комунальників шукали в інших департаментах.
Скільки заробляють депутати-комунальники?
За рахунок фінансової підтримки підприємств з боку місцевого бюджету, яку зараз планують збільшити, фінансують серед іншого і заробітні плати працівників. Відповідно до декларацій депутатів-комунальників, найбільше серед них у 2023 році заробив очільник “Дирекції парків” Геннадій Шевченко. Він отримав за свою роботу на посаді 1 млн 152 тисячі гривень, а також подарунок у розмірі 1000 гривень.
Його колега по фракції Юрій Єфремов отримав лише трохи більше 350 тисяч гривень за свою працю, а Андрій Мушієк, який до цього працював на іншому комунальному підприємстві, а саме “Благоустрій”, мав у 2023 році 810 тисяч гривень заробітної плати. Варто зазначити, що Єфремов працював на підприємстві “Екологія” не повний 2023 рік. Відповідно до штатного розпису підприємства КП “Екологія”, на 2024 рік посадовий оклад Юрія Єфремова складає 75 тисяч гривень на місяць, а його заступника – 66,1 тисяч гривень на місяць. Таким чином річна заробітна плата двох працівників-депутатів за 2024 рік може скласти близько 20% всього фонду оплати праці цього підприємства. Решта 80% буде розподілена між 30 іншими працівниками. Всього на підприємстві мають працювати 32 працівники із загальним фондом оплати праці у трохи більше 8 млн гривень. Підприємство займається збиранням різного роду відходів та прибиранням території. Натомість підприємство “Дирекція парків” опікується парками, скверами та алеями у місті.
Крім того, на одній із недавніх сесії Черкаської міської ради депутати від фракції “За майбутнє” влаштували бойкот через те, що їхні колеги з сесійної залі не підтримали пропозиції спрямувати всі надлишки коштів місцевого бюджету до резервного фонду, що нібито мало допомогти місту більш якісно забезпечувати обороноздатність та підтримувати військових.
Робота над цим матеріалом стала можливою завдяки проєкту Fight for Facts, що реалізується за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини.
Артур Чемирис
Подобаються наші статті? Долучайтеся до Клубу донаторів “18000”! Оформлюйте щомісячну підписку за посиланням і розвивайте регіональну незалежну журналістику разом із нами.