Гуртом і з піснями: МХП об’єднав громади 126 населених пунктів заради збереження довкілля

Сотні гектарів землі звільнили від десятків тон побутового сміття громади 126 населених пунктів у 9 областях України. Вони відгукнулися на заклик Благодійного фонду «МХП – Громаді» вийти на толоки й спільними зусиллями очистити природу від сміття.  Загалом, протягом квітня та у перші дні травня малими містами та селами України пройшли 130 толок. У них взяли участь більше 7,5 тисячі мешканців громад, у тому числі 720 працівників підприємств групи МХП, які стали волонтерами цієї екоакції.

Усі громади, які відгукнулися на заклик фонду, підприємства МХП забезпечили усім необхідним. Найбільше знадобилося грабель, мішків та рукавичок, а також транспорту або пального для вивезення зібраного сміття на полігони твердих побутових відходів. Натомість до громад-учасниць не було жодних вимог щодо проведення толок, єдина умова – зібрати активних мешканців громад на акцію чистоти.

Директорка Благодійного фонду «МХП – Громаді» Тетяна Волочай зазначає, що основною метою було привернути увагу суспільства до проблем довкілля.

«Оголошуючи місячник толок, ми прагнули перш за все привернути увагу суспільства до проблем довкілля та відповідального ставлення до нього, – розповідає Тетяна Волочай, — адже чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять. Упевнена, кожен з понад 7,5 тисячі учасників толок уже став амбасадором чистоти та збереження довкілля. Вони є драйверами просвітницької кампанії серед місцевих жителів щодо культури поводження з відходами та збереження довкілля. Це дуже важливо, адже головною причиною виникнення як стихійних сміттєзвалищ, так  і засмічення берегових смуг, узбіч доріг, посадок та ярів є не відсутність підприємств з переробки сміття, а саме низька екокультура в нашому суспільстві. Люди мають зрозуміти й навчити цьому своїх дітей, що сміття – це не лише про естетику, це – наша ж безпека, адже небезпечні продукти гниття та розпаду сміття потрапляють у ґрунт та воду, а звідти – до нашого організму. Великі та малі купи сміття є середовищем для розмноження комах та гризунів, що є збудниками та переносниками різних інфекційних захворювань, джерелом пожежної небезпеки».

Найбільш активними у проведенні толок виявилися громади Вінницької та Черкаської областей. Разом тут пройшло більше половини усіх акцій чистоти — 50 та 22, відповідно. Не стали на заваді ані весняна мряка, ані прохолода.

На Черкащині організатори навіть вийшли за межі формату толок. У межах місячника толок тут провели два екофестивалі, організованих ТОВ «НВФ «Урожай». Власне з екофестивалю в Леськах, що поблизу Черкас, й стартував 3 квітня місячник толок з МХП.

Директор ТОВ «НВФ «Урожай» Олександр Воскобойнік відзначає, що проведені екоакції були не лише результативними, а й цікавими та змістовними.

«Навесні більшість громад зазвичай влаштовують толоки з прибирання своїх територій, ми ж взялися об’єднати їх заради спільної мети та надати посильну допомогу й показати, що подібні акції можуть бути не лише корисними, а й цікавими, — розповідає Олександр Воскобойнік. — Так, під час екофестивалю в Леськах ми влаштували плогінг – змагання із прибирання на швидкість. Зрештою на 6-кілометовому відрізку берегової смуги Дніпра команди зібрали понад 200 мішків побутового сміття. Тож у нас було і спортивно, і результативно, і культурно насичено, адже після прибирання учасників екофестивалю вітали колективи художньої самодіяльності, а також гурти – «Крутий Заміс» та «Лемон байт».

Місячник толок минув, а у фонді «МХП – Громаді» вже готуються до чергової екологічної ініціативи. Так у межах цьогорічної акції «Зелена планета з МХП» в містах та селах України передбачається висадити близько 20 тисяч саджанців дерев різних порід.

Як проходили толоки і що з того вийшло дивісться на Ютуб-каналі благодійного фонду «МХП – Громаді»https://youtu.be/RaNWwJG2J-w

*іміджева інформація

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

По темі
коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *