Інформаційне прикриття: прикордонники розповіли про справжнього автора легендарної фрази про “рускій корабль”

Справжній автор легендарної фрази “Рускій корабль, іді нах#й” – засекречений. Державна прикордонна служба не розкривала особу, щоб не зашкодити йому в полоні. 

Про це повідомив речник ДПСУ Андрій Демченко, пише УП.

– Ім’я прикордонника, який промовив ці слова, не називали свідомо, бо розкриття його особи могло зашкодити йому в полоні. Зараз, на щастя, він у безпеці. В силу певних обставин ми ще на якийсь час залишимо його втаємниченим, – заявив речник ДПСУ Андрій Демченко.

Він наголосив: коли ім’ям героя почали цікавитися ЗМІ, ні ДПСУ, ні Збройні Сили України ніколи публічно цю тему не підтримували і намагалися не дати їй значного поштовху, щоб це не загрожувало нікому під час перебування в полоні.

Речник ДПСУ розповів, що медійна публічність морського піхотинця Романа Грибова (військовий, якому ЗМІ помилково приписали авторство – ред.), певною мірою була операцією з інформаційного прикриття, яке гарантувало безпеку його побратимів – захисників острова, які потрапили в полон. А це і прикордонники, і воїни військово-морських, сухопутних та повітряних сил ЗСУ.

Демченко підтвердив, що канал спілкування з морськими суднами був тільки у прикордонників на заставі, а не у морських піхотинців. Росіяни теж очевидно це усвідомлювали, тому в цьому питанні серед полонених більше відпрацьовували прикордонників.

– У черговий момент погрози російським кораблем, між атаками російських сил на острів, прикордонник, розуміючи, що ситуація складна, напружена, і слухати неодноразові погрози агресора йому набридло, перебуваючи біля радіостанції, відкрито висловився ворогу всім відомою фразою. Це було практично перед захопленням острова росіянами, – пояснив речник ДПСУ Андрій Демченко.

Також Демченко уточнив, що запис розмови зробили прикордонники, які перебували за 50 кілометрів від захисників острова, на материковій частині Одеської області в іншому прикордонному підрозділі, де також є радіостанція. Вони слухали та записували розмови, що лунали в радіоефірі, аби фіксувати агресію російських кораблів у морі.

Нагадаємо, раніше вважали, що золотонісець Роман Грибов вказав напрямок російському кораблю. Голова Черкаської обласної військової адміністрації вручив йому відзнаку “За заслуги перед Черкащиною”.

12 квітня “Укрпошта” ввела в обіг першу марку з фразою “Русскій воєнний корабль, іді … !”. 23 травня вийшла нова марка “Русскій воєнний корабль… Всьо”.

Оперативні новини від команди “18000” – у нашому телеграм-каналі “Шо там у Черкасах?”

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.