Із 1 червня розпочався епідемічний сезон холери

Холера вода

Із 1 червня в Україні розпочався посилений епідемічний нагляд за холерою. Він триватиме до 1 жовтня. 

Про це повідомили в пресслужбі Міністерства охорони здоров’я.

— Із 1 червня в Україні особливо важкі або складні випадки гострих кишкових інфекцій будуть додатково тестувати на наявність холери. Центри контролю та профілактики хвороб реалізують комплексні плани реагування та діагностики підозр, працюють оперативні протиепідемічні та дезінфекційні бригади. Медзаклади для госпіталізації пацієнтів з підозрою на холеру мають незнижувальний запас лікарських засобів — антибіотиків, регідратаційних розчинів, дезінфектантів, — пояснив заступник міністра, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

У МОЗ зазначають, що в 2023 році під час посиленого сезону епіднагляду за холерою підозри на захворювання фіксували у Запорізькій та Чернігівській областях. Після розслідувань їх не підтвердили.

Загалом протягом сезону обстежили 12 604 людини із гострою кишковою інфекцією та проведено 11 073 дослідження проб води. Спалахів холери не зафіксовано.

Холера — це гостра діарейна інфекція, що виникає після вживання харчових продуктів або води, заражених бактерією Vibrio cholerae О1 або О139. Інфекцією можна заразитися фекально-оральним шляхом через забруднену воду, їжу та побутові контакти. Без належного лікування холера може призвести до зневоднення та смерті.

Нагадаємо, черкащанка захворіла на ботулізм, з’ївши домашньої тушонки.

Усі актуальні новини Черкас та області за сьогодні – у вайбер-каналі “18000”. Підписуйся, аби не пропустити!

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *