Із грудня запрацює система оповіщення населення від ДСНС

Із грудня в Україні запустять систему екстреного оповіщення Cell Broadcast. Відтоді обласні військово-цивільні адміністрації інформуватимуть населення про реальні загрози на місцях.

Про це повідомляє “Укрінформ”.

Як розповів заступник голови ДСНС з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Роман Примуш, обласні військово-цивільні адміністрації інформуватимуть населення про небезпечні погодні умови, можливий викид радіації чи інших хімічних елементів, а також про термінову евакуацію. Разом з повідомленнями надходитимуть інструкції щодо наступних дії. 

Після завершення військового стану екстрені сповіщення надсилатимуть обласні держадміністрації, у складі яких будуть фахівці цієї системи. Також за потреби є можливість надсилати такі сповіщення централізовано по всій Україні.

Роман Примуш зазначив, що тестування нової системи екстрених сповіщень продемонструвало її ефективність, зокрема повідомлення до абонентів надходили впродовж 20-30 секунд.

— На початку тестування ми мали 41% покриття абонентів, зараз система досягла 67% — це досить непоганий показник. Нам вдалося налаштувати операційні системи більшості смартфонів і моделі телефонів, які були випущені після 2015 року. Зараз ми працюємо над тим, щоб сповіщення могли отримувати телефони більш старих версій, — розповів посадовець.

Заступник голови ДСНС з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації додав, що за весь період тестування було відправлено в кожному регіоні вісім сповіщень.

Нагадаємо, “18000” писав, що з 7 вересня в Черкаській області розпочалось тестування нової системи інформування населення про надзвичайні ситуації. Його здійснювали за допомогою операторів мобільного зв’язку Київстар, Vodafone та lifecell.

Завершили тестувати систему 23 вересня.

Підписуйтеся на новини “18000” у вайбері. Нас уже більше 5000!

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *