Кандидат на посаду голови Черкаської ОДА фігурує у кримінальному провадженні, пов’язаному із шахрайством

Кандидат на посаду голови Черкаської обласної державної адміністрації Сергій Сергійчук фігурує у кримінальному провадженні, що розслідує Головне управління Національної поліції.

Про це свідчать ухвали в судовому реєстрі.

Зокрема, як вбачається із клопотання слідчих, у грудні 2017 року Сергійчук звернувся до суду із цивільним позовом стосовно стягнення у примусовому порядку 6,2 млн гривень з Товариства “Слаф реагент”. 

У 2014 році товариство отримало у ПАТ “Златобанк” кредит у розмірі 4,5 млн гривень, поручителем у якому виступив Сергійчук. Задля погашення боргу банк стягнув із поручителя кошти, що розміщувались на його депозитному рахунку у розмірі 180.860,86 доларів. Ці кошти підприємство у міру можливостей нібито повертало Сергійчуку і всього перерахувало йому протягом 2015-2016 років близько 1,2 млн гривень. 

Водночас наприкінці грудня 2017 Сергійчук, як вже зазначалось вище, звернувся до суду про примусове повторне стягнення із товариства 180.860,86 доларів разом з пенею. Крім того, право такої вимоги він переуступив ТОВ “Фінансова компанія “Морган Кепітал” за 10 тисяч гривень. У таких діях Сергійчука правоохоронці вбачають ознаки злочину, передбаченого ст. 190 кримінального кодексу України, а саме шахрайство. 

Своєю ухвалою від 18 травня 2020 року Святошинський районний суд продовжив термін досудового розслідування стосовно дій Сергійчука до 21 листопада 2020 року. 

Зазначимо, що у декларації кандидата на посаду Сергійчук зазначив борг компанії перед ним у розмірі 204 639 доларів США. Крім того, його дружина Ганна володіє 40,1% статутного капіталу цього підприємства.

У 2009 році Сергійчук, кадровий офіцер СБУ,  нібито отримав позику від Сергійчук Галини Георгіївни у розмірі 6 млн гривень. 

Додамо, “Слаф реагент”, а також ще одне підприємство, зареєстроване на дружину Сергійчука, ТОВ НВП “СЕДЕМ”  протягом певного періоду займалось постачанням хімічної продукції на підприємства газо-нафтової сфери, про що свідчить інформація із системи “Прозорро”. Водночас актуальних відомостей про активність цих компаній немає: сайти не працюють, а телефони не відповідають. 

Як раніше писав “18000”, сьогодні на сайті НАЗК з’явилася декларація Сергія Сергієнка, який претендував очолити Черкаську ОДА. Сергійчук є колишнім співробітником СБУ.

Пізніше у своєму телеграм-каналі Сергій Трофімов зазначив, що пріоритетами Сергійчука на новій посаді будуть зниження тарифів, запуск потяга Черкаси – Київ, якісний інтернет у області, знесення незаконних об’єктів на березі Дніпра.

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *