Приріст Черкащини в два інфікованих і робота лікарні, попри внутрішній карантин. Кілька областей України без послаблень через несприятливу динаміку поширення вірусу. Збільшення добових показників у Великобританії й наймиліші світові новини цього тижня в одному відео.
Головні новинні й статистичні показники 72-го дня карантину – у черговій і останній порції хроніки від команди “18000”.
Черкаси: перші міжміські поїздки автобусами й пам’ять Кобзаря у масках
За останню добу COVID-19 лабораторно підтверджено у ще 2 осіб. Відтак, загальна кількість виявлених інфікованих 383. Із них 293 – уже одужали (76,5%), 16 пацієнтів померли (4,2%).
Станом на вчорашній вечір на лікуванні перебували ще 74 особи. 54 пацієнти лікуються вдома, 20 – у медзакладах області. Із них 9 – у Черкаській обласній лікарні, 9 – у Черкаській міській інфекційній лікарні, 2 – в Уманській міській лікарні.
Третя міська лікарня швидкої медичної допомоги продовжує працювати на карантині. Нині в ній функціоюють усі відділення, окрім першого хірургічного, де проводять дезінфекцію після нового випадку інфікування коронавірусом. Усіх хворих, що потрапляють у приймальне відділення, обстежують експрес-тестами. Також у закладі розташовані виокремленні зони, куди госпіталізують пацієнтів із підозрою на коронавірус. Медики ж повністю забезпечені засобами індивідуального захисту, заявляє головний лікар.
Сьогодні на Черкащині відновив роботу приміський та внутрішньо обласний транспорт. Вартість проїзду в автобусах лишилася тією ж, натомість певні зміни відбулися в розкладі руху транспорту. Ознайомитися з актуальним графіком можна безпосередньо на автовокзалі.
25 травня розпочнеться підготовка для відновлення роботи садочків у Черкасах. Відповідне рішення сьогодні ухвалила міська комісія ТЕБ та НС. Зазначають, це не означає, що робота в ДНЗ стартує саме 25 травня. “Усі наші працівники проходять і мають пройти медичні огляди. Крім того, дітям потрібна також довідка про стан здоров’я. Поруч з цим проводимо закупівлю всього необхідного, що зазначено в протоколі для відновлення роботи дошкільних навчальних закладів (термометри, сміттєві баки з кришками, засобами захисту, заготівля продуктів тощо). Крім того, великою проблемою для нас є те, що працівникам, старшим за 60 років, заборонено виходити на роботу. А таких у нас дуже багато. Зокрема тих, хто працює на кухні”, – зазначив директор департаменту освіти Черкас.
В Умані порахували витрати на боротьбу з коронавірусом. За час карантину з міського бюджету на боротьбу з COVID-19 спрямували понад 8 млн гривень. Більше 850 тисяч отримали із держбюджету. Також коштів та майна на понад два мільйони передали благодійники. Меценати віддали Умані:
- 1 апарат ШВЛ (122 тис. грн);
- медикаменти та засоби індивідуального захисту (950,1 тис. грн);
- мийні та господарські товари (141,3 тис. грн);
- продукти харчування (45,5 тис. грн).
Через карантин пам’ять Кобзаря вшанували обмеженою кількістю людей і в масках. Сьогодні 159 років від дня перепоховання Тараса Шевченка на Чернечій горі.
Україна: Львівщина продовжує карантин, а Харків відкриває метро
В Україні вчора зафіксували на три десятки менше нових випадків, порівняно з попереднім днем. У четвер виявили 442 нових хворих на COVID-19. Найбільшу кількість підтверджених випадків зареєстровано у Чернівецькій (63) і Львівській області (65), а також у Києві (47).
За даними МОЗ, загальна кількість виявлених хворих уже перевищила 20 тисяч. Захворіли 1434 дитини та 3907 медиків.
Кількість підтверджених випадків – 20 148;
Одужало – 6 585;
Померло – 588.
Україна за 1,5 місяця збільшила кількість тестувань методом ПЛР з 700 тестів на добу до майже 9 тисяч. Загалом втілили вже 267 185.
У першому кварталі цього року рівень рутинної імунізації знизився на 5%. Водночас показник щеплень від кору, паротиту й краснухи впав на 20%. Це критичний показник і МОЗ дає вказівку ОДА взяти питання на контроль.
На Львівщині протягом тижня кількість пацієнтів, які потребують стаціонарного лікування, зросла на 90 осіб. Через таку динаміку захворюваності на COVID-19 карантин в області продовжили до 29 травня. «Стан пацієнтів, які звертаються по медичну допомогу важчий, порівняно з минулим тижнем. Якщо аналізувати показники, то ми входимо в ту межу, яка дозволяє послаблення карантину, однак – кількість хворих вказує на інше. У реанімації 30 людей, а минулого тижня було 12», – наголосив голова департаменту охорони здоров’я ОДА. В області за весь період виявили 1 240 інфікованих, 250 осіб одужали, 33 померли.
Карантин не послаблять прийдешнім часом також Волинська й Закарпатська області.
На Буковині вчора коронавірус зафіксували в дитини, якій лише тиждень від народження. Із 63 нових пацієнтів – 9 дітей. В області вже 2 905 підтверджених випадків, 750 одужань та 122 смерті. Донині діяв особливий режим в’їзду й виїзду. Сьогодні його пом’якшили, дозволивши проїзд приватному автотранспорту й міжобласне сполучення.
У приватному пансіонаті під Києвом виявили спалах коронавірусу. У закладі проживає 19 підопічних і чотири працівники. У вісьмох із них виявили COVID-19. Робітники закладу на зміні вже 36 днів. Медичними масками та дезінфікувальними засобами пансіонат забезпечений, але персонал не мав ізоляційних костюмів. За наслідками перевірки Офіс Омбудсмена скерував листа до Київської ОДА.
Водночас в адміністрації повідомили: область зарано послабила карантин. Тож його вирішили продовжити. У регіоні зберігається заборона на регулярні та нерегулярні пасажирські перевезення, зокрема – і між населеними пунктами області. Також комісія з ТЕБ та НС вирішила, що ще зарано відкривати ДНЗ та інші освітні установи.
Ще вранці мер Києва звернувся до Уряду з проханням частково послабити карантин. Додамо, раніше МОЗ заявило, що столиця не відповідає показникам, за якими можна знімати обмеження. Кличко вважає, що усе через спалах у Дарницькому будинку-інтернаті, тому просить Уряд дозволити з 23 травня другий етап послаблень. Не для всіх, а тільки для того, що критично потрібне місту. “Зокрема – відновити роботу наземного громадського транспорту та торговельних закладів до тисячі квадратних метрів. І не відкривати поки дитячі й спортивні майданчики. Метро відкрити, як і планували, 25 травня. Бо в місті відбувається транспортний колапс”, – зазначив міський голова.
Водночас сьогодні мер Харкова сповістив, що вже о 5:30 ранку 25 травня метро їхнього міста запрацює.
Світ: Збільшення добових показників Великої Британії й лише двоє хворих на всю Ісландію
ВООЗ повідомляє про 103 тисячі нових випадків за добу. Центр системних наук та інженерії Університет Хопкінса, який також збирає офіційні дані різних країн, сповіщає про 106 тисяч. Вчорашня статистика, яку на дашборді університету зменшували до показників ВООЗ, знову вища. Організація охорони здоров’я повідомляє про без чотирьох тисяч 5 млн, тоді як Університет Хопкінса – про 5,1 млн.
За даними ВООЗ:
кількість підтверджених випадків – 4 995 996;
одужало – 1 985 656;
померло – 327 821.
У Великій Британії зросла кількість нових випадків інфікування коронавірусом. Сьогодні Департамент охорони здоров’я країни сповістив про 3 287 нових випадків. В останні кілька днів цей показник тримався на рівні 2,6 тисячі. Смертей пацієнтів із коронавірусом зафіксували на 13 більше щодо минулої доби (351 проти 338).
Кількість підтверджених випадків – 254,2 тисячі;
Одужало – 1 135;
Померло – 36,4 тисячі.
Із червня британський уряд збирається запровадити штраф у 1000 фунтів стерлінгів для тих, хто порушує самоізоляцію після прибуття з-за кордону. Планують так: після приїзду в країну будь-яким видом транспорту, людина зобов’язана вказати адресу, за якою вона проходитиме 14-денну самоізоляцію. І в будь-який час представники Департаменту охорони здоров’я можуть навідатися з перевіркою.
В Італії вже кілька днів поспіль фіксують понад дві тисячі одужань. Учора – 2 160. Країна, яка довгий час, була найбільш постраждалою в світі, оговтується після лихоманки. Активних випадків хвороби нині менше 60 тисяч. Середня добова кількість нових інфікованих протягом тижня – 650.
Кількість підтверджених випадків – 228 тисяч;
Одужало – 136,7 тисячі;
Померло – 32,5 тисячі.
Італія відновлює життя, хоча вулиці здаються напівпорожніми, через відсутність туристів.
Податкові надходження в Німеччині минулого місяця впали на чверть, порівняно з аналогічним періодом минулого року. У квітні центральний уряд та 16 федеральних земель отримали майже 39 млрд. євро. Найстійкіша економіка Європи зіткнулася з найсильнішим спадом після Другої світової війни. ВВП країни знизився на 2,2%.
Випадки коронавірусу в розірваному війною Ємені є “широко розповсюдженими”, тоді як його система охорони здоров’я “фактично розвалилася”. Про це заявив представник ООН, рапортуючи про 184 випадки захворювання на COVID-19 у країні. І це за весь період. Офіційно повідомляють про 11 одужань і 13 смертей. Поза небезпекою пандемії, нині більш реальним ворогом населення є голод і холера. 24 млн жителів потребують гуманітарної допомоги.
54 країни Африки спільно виявили понад 100 000 випадків захворювання на коронавірус. Це за даними Африканських центрів із контролю захворювань. Станом на сьогодні на континенті померло 3 111 пацієнтів із COVID-19. Нагадаю, у світі з недовірою ставляться до даних деяких африканських країн. Оскільки достеменно невідомо, якою є кількість зроблених тестів. Лідери деяких держав Африки ставляться скептично до вірусу. І відпускають трав’яний чай – як ліки від COVID-19.
Уже з першого червня в ПАР учні 7-12 класів повернуться до навчання. Громадські діячі вже розкритикували таке рішення, назвавши його “напівфабрикатом”.
В Ісландії лише двоє людей досі хворіють на коронавірус. Країна швидко діяла в боротьбі з вірусом. І на екваторі червня вже планує приймати туристів. Головний епідеміолог пропонує з понеділка розглянути питання і дати дозвіл на відкриття барів і збори до 200 осіб.
Кількість підтверджених випадків – 1 803;
Одужало – 1 791;
Померло – 10.
У країні вже відкрили басейни.
Журналісти The Guardian зібрали в одне відео наймиліші новини цього тижня. У ролику коротко про доставку продуктів ламою, а морозива – безпілотниками. Про дистанційний концерт у Сіднеї, про вручення ветерану Другої світової, який назбирав мільйони на підтримку британських медиків, титула Лицаря. Також – невеличка прогулянка музеєм королівських пінгвінів, які засумували без відвідувачів зоопарку.