У Черкасах за добу фіксують одразу дві смерті пацієнтів із COVID-19, а виконком голосує за послаблення карантину. У Львові, мер якого підтримував завчасне послаблення від Черкас, не поспішають ухвалювати рішення про розблокування міста. А в Одесі вже забувають одягати маски. Італія прочиняє двері церков, а Гватемала не може попередити місцевих про пандемію через різномовність корінного населення.
Про область, країну та світ у 58-ий день карантину – у нашій черговій хроніці від команди “18000”.
Черкаси: дві смерті за добу й страх перед 5G
В області за добу фіксують сім нових хворих на коронавірус. Четверо пацієнтів із Черкас, двоє – із Городищенського району, один – із Канівщини.
Також за минулу добу померло двоє пацієнтів із коронавірусом. Обоє з Черкас, їм було по 67 років. Жінку госпіталізували ще 30 квітня. Вона мала супутню ниркову патологію. Кілька днів хвора провела на апараті ШВЛ.
Чоловіка перевели з Третьої міської в обласну лікарню після інсульту. Перше ПЛР-дослідження вказало негативний результат. Уже після смерті пацієнту підтвердили діагноз коронавірус.
Поза тим вранці міська рада сповістила про трьох пацієнтів у тяжкому стані. Двоє з них на кисневих концентраторах, третій – на апараті ШВЛ.
За добу зафіксували пів сотні одужань.
Від початку епідемії виявили 331 хворого на COVID-19 черкащанина. 12 пацієнтів померли (3,6%), одужало вже 186 пацієнтів (56,2%).
Із сайту міської ради зникло резонансне рішення про послаблення карантину. Профільний чиновник зазначає, що раніше на ресурс здійснили несанкціоноване втручання. Його відновили з резервної копії й нині моніторять наявне. Зазначимо, що анонс засідання виконкому, де це рішення ухвалювалося, зберігся, так само, як і рішення про громадський транспорт, що було ухвалене тоді ж.
Черкаський виконком сьогодні знову зібрався, аби послабити карантин. Але вже відповідно до постанови Кабміну. Для цього голосування міський голова навіть вийшов із відпустки на пів дня. Щоправда, сам виконком не анонсували. Порядок денний не оприлюднили.
За 15 хвилин після початку засідання виконкому на нього прийшов керманич області. Зазначив, що скористався запрошенням мера. І влаштував невеликий екзамен з пандемії головному медику Черкас. Той відповів не на всі запитання. Візит керманича Черкащини закінчився демаршем заступника міського голови, який заявив, що вже достатньо наслухався голову ОДА.
Зрештою виконавчий комітет таки проголосував за послаблення карантину. Вдруге, після того, як суд зупинив дію першого рішення. Ухвалений проект дозволяє все, що вже описано Кабміном. Плюс – відновлення роботи приватних шкіл та атракціонів. Хоча функціювання останніх та дитячих майданчиків ще заборонене. А закладів освіти взагалі немає в переліку Кабміну. Додамо, рішення ще не підписане й не опубліковане. А отже, в дію не вступило.
На сайті міської ради зареєстрували петицію щодо заборони впровадження 5G в Черкасах через його негативний вплив на здоров’я людини. Як ми писали раніше, конспірологічні теорії щодо зв’язку 5G і коронавірусу настільки повпливали на жителів Британії, що вони почали палити мережі зв’язку. Але тоді влада країни та провідні медики заявили, що немає жодних підтверджень згубності впливу на здоров’я. Попри таке, черкаська петиція за чотири дні набрала 179 із 250 необхідних для розгляду голосів людей.
У Черкасах фахівці Держпродспоживслужби та поліції перевіряють дотримання продавцями ринків санітарних норм під час карантину. За цей час на Центральному ринку жодного порушника не виявили.
Головний Рабин України передав уманським медикам засоби захисту.
Україна: приріст хворих у Львові й роз’яснення щодо послаблень карантину
Учора в країні виявили 504 нових хворих на коронавірус. Найбільшу кількість підтверджених випадків зареєстровано у Львівській (65), Чернівецькій (49), Закарпатській (44) областях і в Києві (46).
Учора зафіксували одужання 310 осіб. Це поки найвища кількість за добу.
У країні діагноз коронавірус ставили вже 14 195 разів. 2 706 осіб одужали, 361 пацієнт – помер.
У Львові з 4 травня фіксують ріст добових показників. Це пояснюють збільшенням тестування і частішим нехтуванням карантину людьми. Через приріст нових інфікованих комісія з НС відтермінувала дозвіл на відкриття перукарень, салонів краси, магазинів одягу та взуття. Це питання розглянуть 12 травня.
На Хмельницькій АЕС уже п’ять інфікованих коронавірусом. Керівництво станції відселило “критичний персонал” (насамперед ті, хто працює з реактором) у готель. Йдеться про 32 особи. Їм заборонені побачення з рідними чи кимось іншим. Для них виокремили транспорт, щоранку перед зміною працівники проходять медогляд. У Нетішенській ОТГ вже 34 інфікованих, місто обмежують блокпости.
Уряд опублікував постанову про послаблення карантинних обмежень в Україні, що починають діяти з 11 травня. Так, наприклад, діяльність з надання послуг громадського харчування на відкритих (літніх) майданчиках просто неба дозволена за умови забезпечення дотримання відстані не менш як 1,5 метра між місцями для сидіння за сусідніми столами та розміщення не більше двох клієнтів за одним столом (без урахування дітей віком до 14 років). Детальніше про інші зміни читайте тут.
Попри послаблення карантину з 11 травня, органи місцевого самоврядування мають право посилювати карантинні заходи у разі погіршення епідеміологічної ситуації.
На українсько-польському кордоні відновлено роботу автомобільного пункту пропуску «Рава-Руська», що у Львівській області. 15 квітня закрили більшість пунктів пропуску для автомобілів та навіть для пішохідного сполучення. Досі не працюють 123 ПП.
На дорогах Києва затори попри карантин, повідомляє Українська правда. Сьогодні вранці найскладніша ситуація була на проспекті Шухевича перед Північним мостом та на проспекті Степана Бандери у бік лівого берега.
СБУ закуповує комп’ютерну систему Verint NowForce від ізраїльсько-американського виробника Verint Systems для того, щоб контролювати карантин, пришвидшити роботу «швидких», проводити міжвідомчі наради та збирати звітність. На цю закупівлю Кабмін спрямував понад 49,8 млн гривень з резервного фонду «для здійснення заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби СOVID-19». Про це пише Радіо Свобода.
Голова Приморської РДА пішов вітати ветеранів по квартирах. Із деякими фотографувався без маски й значно ближче, ніж у метрі від них. Нагадаємо, люди літнього віку – у зоні ризику захворювання й тяжкого перебігу COVID-19.
Мер та інші чиновники Одеси також не дотримались правил протиепідеміологічного режиму. Це зафіксували під час перепоховання солдат, що загинули під час оборони міста у Другій світовій. Місцеві ЗМІ зазначають, що з десятків присутніх маски одягли лише одиниці.
Оркестр ВМС вирішив музично підтримати медиків, які допомагають хворим на коронавірус. Сьогодні зранку біля Одеського обласного клінічного медцентру, де лікують хворих на COVID-19, медиків зустрічав оркестр Центру військово-музичного мистецтва ВМС ЗС України.
Світ: звільнення в’язнів ПАР і навала туристів у китайський Діснейленд
Після позавчорашнього приросту в 16 тисяч до добового показника він другий день тримається майже на рівні – 92 тисячі.
– Кількість виявлених випадків – 3 877 914;
– Одужало – 1 296 603;
– Померло – 270 404.
П’ятий день поспіль у Росії фіксують понад 10 тисяч хворих за добу. Учорашній приріст інфікованих – 10 699. Протягом 24 годин померло 98 пацієнтів із COVID-19. У середу в Росії зробили 184 тисячі тестів.
– Кількість виявлених випадків – 187,9 тисячі;
– Одужало – 26,6 тисячі;
– Померло – 1 723
Із 12 травня в Росії почне діяти обов’язковий масковий режим. За підрахунками чиновників, щомісячно родина витрачатиме до двох тисяч рублів на маски. Нині опрацьовують питання надання цих засобів захисту безкоштовно багатодітним родинам. Також їм хочуть допомогти продуктовими наборами й планшетами для школярів.
Майже 20 000 в’язнів у Південній Африці повинні звільнити, щоб допомогти стримувати розповсюдження Covid-19 у в’язницях. У виправних установах країни виявили спалахи захворювання. Зареєстровано 172 випадки серед ув’язнених та персоналу. У ПАР високі показники злочинності, зокрема – насилля над жінками й дітьми.
– Кількість виявлених випадків – 8 232;
– Одужало – 3 153;
– Померло – 161.
На тлі карантинних обмежень та бідності минулої середи тисячі жителів міста Сентуріон вишикувалися в черги по їжу.
У Гватемалі зіткнулися з проблемою передання інформації місцевим жителям. Корінне населення там складає майже 60%. У країні найбільша кількість корінних мов у Центральній Америці. Місцеві або одномовні або дуже погано знають іспанську. Академія мов майя Гватемали працює з перекладачами над створенням відео, радіофільмів та матеріалів для соціальних медіа, щоб забезпечити громад інформацією та засобами профілактики.
– Кількість виявлених випадків – 832;
– Одужало – 90;
– Померло – 23.
Проблем комунікації з владою додає й те, що корінні регіони страждають від економічних нерівностей, що призводить до підвищення рівня бідності, відсутності можливостей та значного рівня недоїдання.
У неділю Борис Джонсон має презентувати план виходу Великобританії з карантину. Прийдешні дні влада спостерігатиме за дотриманням британцями соціальної дистанції – і це може вплинути на рішення.
– Кількість виявлених випадків – 208 тисяч;
– Одужало – 987;
– Померло – 31,3 тисячі.
Із понеділка, 18 травня, Італія планує зняти карантин із церкви. Дозволять месси, весілля, похорони й хрещення. Але за умови суворого дистанціювання, маскового режиму й дезінфекції. Сповідь можна проводити на відкритому повітрі.
– Кількість виявлених випадків – 215,9 тисячі;
– Одужало – 99 тисяч;
– Померло – 30,2 тисячі.
Увесь період карантину Ватикан транслював свої месси наживо.
В одному з міст Португалії родичі мешканців будинку престарілих для побачень використовують будівельний кран. Заклад на жорсткому карантині, адже його жителі в “зоні ризику” хвороби. Під час зустрічей на крані рідним не потрібно заходити в приміщення й вони не можуть здійснювати тактильних контактів.
– Кількість виявлених випадків – 27,3 тисячі;
– Одужало – 2 422;
– Померло – 1 114.
Після зняття карантину з Діснейленду в Шанхаї квитки туди розкупили миттєво. Вихідні в прийдешні кілька тижнів вже розброньовані. Влада Китаю просить Діснейленд зменшити відвідуваність на 30% (приблизно на 24 тисячі осіб). Вперше парк закрили ще 25 січня. У березні Дісней знову відкрив деякі ресторани та торгові атракціони на своєму місці в Шанхаї, хоча його основний тематичний парк залишився закритим.