Карантин live: робота лікарні після спалаху, кінофестиваль онлайн і Росія друга в статистиці

Черкаські підприємці протестують заради відкриття непродовольчих ринків, а мер Умані заради цього надсилає листа в Кабмін. У Києві збільшується кількість пацієнтів у тяжкому стані, а в Кривому Розі головний лікар самовільно виписує хворих. В Ухані, аби запобігти другій хвилі хвороби, хочуть протестувати усі 11 млн жителів, а Ісландія готова тестувати туристів власним коштом.

62 день карантину – у хроніці від “18000”.

Черкаси: запуск лікарні після спалаху й протести робітників непродовольчих ринків

Другий день поспіль добовий приріст нових хворих – один пацієнт. Він із Черкас. Загалом в області зафіксували 343 випадки інфікування коронавірусом. Розбивка за районами – на нашій мапі. 

Станом на ранок у Черкаській міській інфекційній лікарні двоє із семи пацієнтів із коронавірусом – у тяжкому стані. Їх лікують за допомогою кисневих концентраторів. 

Минулої доби одужало ще два пацієнти. Загалом – 208 осіб (60,6%). Померло – 15 (4,4%). 

Неврологічне відділення Третьої міської лікарня відновило свою роботу після спалаху COVID-19. Хоч частина медиків досі перебувають на лікарняному, відділення вже готове приймати пацієнтів, зауважив головний лікар у коментарі кореспондентці “18000”. 

До сьогодні зробили вже 9,5 тисяч ПЛР-тестувань. Це шоста позиція по Україні.


Далі посилено тестуватимуть черкаських медиків та полісменів.

Черкаські підприємці вийшли на мітинг у центрі міста із вимогою дозволити їм торгувати непродовольчими товарами на ринках, пише Суспільне: Черкаси. Страйкарі вимагали, щоб міська рада звернулася до уряду з проханням відкрити непродовольчі базари. Заступник мера пообіцяв розглянути це питання на прийдешньому засіданні виконкому, а заступник голови ОДА – підняти питання під час селекторної наради з президентом.  

Фото: Суспільне: Черкаси

Із проханням відкрити промислові ринки звернувся до Кабміну й міський голова Умані. Сьогодні він скерував туди лист, який підписали ще 162 підприємці. 

Сьогодні Черкаси долучаться до всеукраїнської акції #стопкультурнийкарантин. Учасники акції – івентори, менеджери культурних проєктів і концертів, а також оператори технічного забезпечення заходів – мають на меті привернути увагу Уряду країни до проблем, яких зазнає сфера креативних індустрій України в умовах спалаху COVID-19. Крім участі в акції, менеджери культурних проектів у Черкасах долучаються до роботи над створенням конкретних пропозицій та плану виходу з кризи для поліпшення діалогу з владою.

В Умані для відвідувачів відкрили “Софіївку”. Парк працює лише для прогулянок, екскурсій тут поки не проводять. 

Україна: приріст тяжких хворих столиці та кінофестиваль онлайн

За добу в Україні виявили 375 хворих на коронавірус, із них 88 – медики. Найбільшу кількість підтверджених випадків зареєстровано у Чернівецькій (72) і Рівненській (50) областях та в Києві (59).

Від початку світової пандемії в країні зафіксували вже 16 023 випадки, 3 373 пацієнти одужали, 425 померли. 

У Київській області вже майже три тисячі зафіксованих випадків COVID-19. Із них 1 930 – у столиці. Через значну кількість інфікованих у Києві ще не запускатимуть ТРЦ. Поза тим у столиці зростає кількість хворих із тяжким перебігом хвороби. 

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявляє, що після 22 травня карантин у країні продовжать. Водночас відновити роботу метро і міжміського транспорту налаштовані раніше, ніж у середині літа.

Головного лікаря одного з медзакладів Кривого Рогу відсторонили від посади через самовільне виписування пацієнтів із коронавірусом. 21 пацієнт і шестеро медиків лікарні перебували в будівлі на самоізоляції, після контакту з хворим на COVID-19. 6 травня головний лікар виписав 15 осіб на амбулаторне лікування, хоча вже мав підтверджені позитивні результати ПЛР-тестів, зазначає прес-служба міської ради. Пацієнтам уже запропонували лягти на стаціонар, одну жінку вже повернули. Міськрада ініціювала перевірку інциденту. 

Як і в Черкасах, у Львові підприємці мітингували під міськрадою. Під стінами мерії зібралася майже сотня представників бізнесу. Переважно зійшлися ФОПи, які мають місця продажу одягу й взуття на ринках. Нагадаємо, на Львівщині навіть не скористалися привілеями послаблення карантину з 11 травня, через приріст нових хворих. 

Всеукраїнська рада церков та релігійних організацій просить Кабмін про адаптивне застосування пом’якшення карантину й для релігійних організацій. Структура надіслала лист із пропозиціями в Кабмін. Зазначають: напрацювання Ради Церков враховують узагальнений досвід поетапного виходу з карантину низки європейських країн. Нагадаємо, раніше з цим до Уряду вже зверталася Римсько-Католицька церква. 

Одеський міжнародний кінофестиваль вперше пройде в онлайн-форматі. Про це сьогодні сповістили на офіційній сторінці заходу. Поза тим 11-ий кінофестиваль відбудеться не в липні, як завжди, а наприкінці вересня. Інформацію про купівлю перепусток на онлайн-фестиваль обіцяють оприлюднити згодом. 

Світ: Росія уже друга після США й перший дистанційний рейв Німеччини

За даними Центру системних наук та інженерії Університету Джонса Хопкінса (США), минулої доби хворих на коронавірус у світі побільшало майже на 76 тисяч. Добовий показник йде на спад третій день поспіль. 

– Кількість виявлених випадків – 4 215 514;

– Одужало – 1 471 496;

– Померло – 287 809.

світ коронавірус 12 травня

У Росії за добу фіксують майже 10 900 нових випадків коронавірусу. 40% із цих пацієнтів переносять хворобу безсимптомно. Сьогодні країна піднялася на другу сходинку світової статистики, обійшовши за кількістю хворих Іспанію та Великобританію. 

– Кількість виявлених випадків – 232,2 тисячі;

– Одужало – 43,5 тисячі;

– Померло – 2 116.

Прес-секретар Путіна захворів на коронавірус. Про це Дмитро Пєсков повідомив інформагентствам, але подробиць щодо свого стану здоров’я не розкривав. Зауважив, що наживо контактував із Путіним ще місяць тому. Нагадаємо, раніше вже підтвердили COVID-19 прем’єру Росії, міністру Мінбуду та міністрці культури. 

Після того, як в Ухані почали фіксувати нових хворих, влада вирішила протестувати всіх жителів – а це 11 млн осіб. Нові випадки з’явилися за кілька тижнів після зняття карантину. Нині Китай побоюється другої хвилі в Ухані, із якого почалася епідемія. 

– Кількість виявлених випадків – 84 тисячі;

– Одужало – 79,2 тисячі;

– Померло – 4 637.

Коефіцієнт поширення коронавірусу в Німеччині впав нижче критичного порогового значення. Оціночний рівень – 0,94, повідомляє Інститут громадського здоров’я та боротьби з хворобою Роберта Коха. Це означає, що в середньому 100 інфікованих людей заражають 94 інших: тобто кількість нових інфекцій сповільнюється після прискорення на початку тижня.

– Кількість виявлених випадків – 172,8 тисячі;

– Одужало – 147,2 тисячі;

– Померло – 7,7 тисячі.

У країні почали послаблювати карантин ще кілька тижнів тому, але масові заходи й відпочинки досі за табу. Німці провели першу дистанційну рейв-вечірку. Діджей стояв за пультом на сцені, відпочивальники – у своїх авто. У кожній машині було максимум дві особи. 

Після спалахів у Південній Кореї служби шукають відпочивальників нічних клубів, у яких поширювався вірус, через камери спостереження, виписки з кредиток та дані з мобільних телефонів. Припускають, може йтися про тисячі жителів. Нагадаю, ми вже повідомляли, що в Сеулі мінімум кілька десятків нових хворих на коронавірус пов’язані тільки з одним чоловіком, який протягом вихідних погуляв у п’яти клубах. У неділю й понеділок виявили по понад 30 нових випадків. Це найвищий показник із 9 квітня. Влада остерігається другої хвилі хвороби.

– Кількість виявлених випадків – 11 тисяч;

– Одужало – 9,7 тисячі;

– Померло – 258.

Ісландія, яка проводила найбільше тестів щодо кількості громадян, заявляє, що готова прочинити небо для іноземців найпізніше 15 червня. Також – аби уникнути карантину, кожного мандрівника планують тестувати. Перевірки оплатить уряд країни. 

– Кількість виявлених випадків – 1 801;

– Одужало – 1 776;

– Померло – 10.

По темі

    коментарі

    Залиште свій коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *