У Звенигородці на коронавірус захворіла дитина 2013 року народження, а в Україні фіксують наймолодшого пацієнта, якого поклали до реанімації. В Ухані бояться нового масового тестування, а в Лондоні тішаться пабом на колесах.
66-ий день карантину у тезах, фактах та цифрах від команди “18000”.
Черкащина: удвічі більше тестів і вшестеро більше хворих
Минулої доби в області зафіксували різкий приріст нових інфікованих – 13 осіб. Протягом тижня щодня фіксували від 1 до 3 нових пацієнтів (найбільше у вівторок – 3). У розрізі регіонів підтверджені випадки за п’ятницю мають такий вигляд:
Черкаси – 3;
Маньківський район – 1;
Звенигородський – 1;
Корсунь-Шевченківський – 6;
Городищенський – 2.
У Звенигородці на COVID-19 захворіла дитина 2013 року народження. Вона перебувала на лікуванні в обласному медзакладі із 4 лютого й до 7 травня. 13 травня, перед плановою повторною госпіталізацією до Черкаської обласної лікарні, у дитини взяли аналіз для ПЛР-дослідження. Результат – позитивний. Одразу відпрацювали й 10 контактних осіб. Їх відправили на самоізоляцію.
За добу перевірили 264 особи. Це майже удвічі більше, ніж у інші дні цього тижня.
Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко запевняє, що ситуація з поширенням COVID-19 в обласному центрі під контролем. Окремо він висловив думку про те, що інфіковані помирають не від коронавірусу, а від супутніх хвороб. А інформацію від журналістів про раптовий приріст хворих за добу нарік “пустопорожньою писаниною”. “Довіряйте статистиці, а не пустопорожній писанині. Повірте, ситуація, справді, під контролем. Тому працюємо, гуляємо на свіжому повітрі, ходимо в магазини за продуктами – із дотриманням всіх вимог. Наше здоров’я – в наших руках”.
Цікаво, що ще в березні міський голова Черкас казав, що ситуація з коронавірусом найскладніша з часів незалежності України, “напевне, й існування всього світу”. На той момент у Черкасах не було жодного підтвердженого випадку інфікування.
Загальна картина захворювання в області від початку: 363 випадки захворювання, 241 одужання (66,4%), 16 смертей (4,4%).
Станом на вчора свою роботу вже поновили 23 агропродовольчі ринки області. Лише за тиждень профільні фахівці здійснили 61 перевірку щодо дотриманням санітарно-протиепідемічних заходів. Серед порушень: недотримання маскового режиму й дистанції, відсутність антисептиків та інформування щодо обмежень. За результатами проведених перевірок на адресу керівників ринків направлено 7 приписів щодо усунення наявних порушень, 8 повідомлень скеровано до органів місцевої влади та 5 до органів Нацполіції.
На Черкащині працівники отримають компенсацію за вимушене безробіття. Уже понад 200 роботодавців області, які зупинили свою діяльність через карантин, подали відповідні документи до служби зайнятості. По них ухвалені позитивні рішення щодо отримання допомоги з часткового безробіття. Більше двох тисяч їхніх працівників отримають виплати (не більше 4 723 кожному). Найактивнішими є підприємці з Черкас, Смілянського та Монастирищенського районів.
Щоденно перед початком роботи Дирекція парків проводитиме дезінфекцію атракціонів. Учора обробку провели в парках “”Сосновий Бір” та “Перемога”. Зазначають: засіб безпечний для людей.
Тим часом фахівців обласного ЦГЗ у парках інформують містян про дотримання правил безпеки в умовах послаблення карантину.
Україна: критика українських апаратів ШВЛ та запорізький робот-полісмен
У країні вже другу добу поспіль зростає приріст нових інфікованих. Учора зафіксували 528 хворих, що на 45 більше від показників четверга. Найбільшу кількість підтверджених випадків зареєстровано в Київській (49) і Чернівецькій (47) областях та у столиці (153).
Загальна картина коронавірусу в країні: кількість підтверджених випадків – 17 858, одужань – 4 906 (27,5%), смертей – 497 (2,8%). За весь період на COVID-19 захворіло понад 3,5 тисячі медиків.
Більше половини з 153 нових пацієнтів Києва – результати спалаху в Дарницькому будинку-інтернаті, про що ми писали вчора. “Зазначу, що найбільше хворих, через осередок в інтернаті, зафіксували в Дарницькому районі – 87 людей. Але багато випадків і в Дніпровському – 16 та Деснянському – 15 випадків захворювання”, – пише Кличко.
Відтак у столиці загалом зафіксовано 2 221 випадок. 22 пацієнти одужали, 45 – померли.
В одного з хлопчиків, народжених українкою-сурогатною мамою для родини з-за кордону, виявили коронавірус. Наприкінці квітня спецслужби попередили вивезення дітей у Китай. Трьох немовлят забрали з квартири, де їх утримували з сурогатними матерями. У хлопчика, якому лише місяць і 5 днів, тест підтвердив COVID-19. Він став наймолодшим пацієнтом країни, який потрапив у реанімацію з коронавірусом.
Через іншу ситуацію з сурогатним материнством Україна потрапила на шпальти ледь не всіх світових видань. Через закриті кордони майже пів сотні немовлят від сурогатних матерів не можуть потрапити до усиновителів. Нині вони перебувають у закритому готелі, який належить підприємцям, пов’язаним із наданням послуг. Омбудсменка з прав людини перевірила їхній стан і оцінила як хороший. Але вже звернулася до МОЗу й Мінсоцполітики щодо негайного реагування на ситуацію з немовлятами й подальшого удосконалення законодавства в аспекті сурогатного материнства.
Асоціація анестезіологів України звернулася до президента з відкритим листом, у якому розкритикувала вітчизняні розробки апаратів ШВЛ. “Будь-який анестезіолог розуміє, що вентиляція мішком Амбу можлива лише на короткий час, під час проведення заходів реанімації пацієнта із зупинкою дихання. Адекватна вентиляція пацієнта неможлива без наявності сучасних режимів з контролем за об’ємом або тиском та синхронізацією апарату з пацієнтом», – йдеться в листі.
Під час вранішнього брифінгу керманич МОЗу зазначив, що закупівлі цих апаратів не передбачено. Також наголосив на тому, що експертна думка українських лікарів-анестезіологів є найважливішим критерієм для впровадження чи придбання тієї чи тієї продукції.
Президент підписав закон щодо посилення тестування на коронавірус. Документ передбачає обов’язкове тестування людей із ознаками хвороби та контактних осіб. Також – медиків, які працюють із ковідними хворими, працівників Нацполіції й Нацгвардії. Останню групу потрібно тестувати без зважання на те, контактували вони з хворими чи ні.
У понеділок МОЗ підпише наказ про початок застосування ІФА тестування (виявлення вірусу за наявності/відсутності антитіл). Міністр також зазначив, що із запропонованих виробників перевагу надаватимуть тест-системам українського виробництва.
Запорізькі інженери за два місяці створили та почали тустування робота-поліцейського. Він має допомогти правоохоронцям патрулювати вулиці в умовах пандемії, мінімізуючи контакт між людьми, зазначає “Радіо Свобода”. Керувати роботом можна через WiFi/Bluetooth або віддалено через спеціальну «хмару». В арсеналі «поліцейського» – камера на 360ᵒ, тепловізор, а також сіткомет і балон зі сльозогінним газом для боротьби з хуліганами.
Поза тим запорізькі інженери випробовують робота, який може допомогти лікарям мінімізувати контакт із пацієнтами, хворими на коронавірус.
Світ: Перу випереджає Китай, а Пакистан вже запускає літаки
Минулої доби в світі зафіксували 100,2 тисячі нових інфікованих. Це найвищий показник за весь період пандемії (попередній пік – 99,1 тисячі хворих за 12 квітня). А загальна кількість виявлених випадків вже перевищила 4,5 млн.
Кількість підтверджених випадків – 4 586 915;
Одужало – 1 656 497;
Померло – 309 184.
У Росії різко зменшився добовий приріст хворих. Протягом тижня фіксували від 9,5 до майже 11 тисяч. Учора – 9 200 інфікованих. Це найнижчий показник за травень. І також найнижчим за цей період є приріст хворих на COVID-19 у Москві – 3 505.
Кількість підтверджених випадків – 272 тисячі;
Одужало – 63,2 тисячі;
Померло – 2 537.
У країні запровадили нові штрафи. Тепер за відмову особи з підозрою на коронавірус пройти тестування – вона має сплатити від 15 до 40 тисяч рублів. Те ж “світить” і за неповідомлення влади про повернення з-за кордону.
Як і обіцяли владці, в Ухані розпочали масове тестування всіх жителів (майже 11 млн). Напередодні в місті знову почали фіксувати випадки інфікування і занепокоїлись щодо ймовірності другої хвилі. Водночас містян непокоїть те, що вони можуть підчепити коронавірус просто під час процедури тестування, оскільки та передбачає значні скупчення людей.
Кількість підтверджених випадків у Китаї – 84 тисячі;
Одужало – 79,3 тисячі;
Померло – 4 637.
Перу випередило Китай за кількістю інфікованих. Їх нині – майже 84,5 тисячі. Після закидів щодо бездіяння влади в боротьбі з коронавірусом людей почали масово тестувати. Подекуди – посеред громадських місць. Наприклад, посеред ринку, що навпроти риболовецького терміналу. Базар закрили через підтвердження понад пів сотні хворих. І нині тут місце для тестування. Перших хворих у Перу виявили лише 8 березня – 5 осіб. В останні кілька днів виявляють по майже чотири тисячі інфікованих.
Кількість підтверджених випадків – 84,5 тисячі;
Одужало – 24,1 тисячі;
Померло – 2 392.
Із понеділка в Італії знімають обмеження на переміщення всередині регіонів. А вже 3 червня планують зняти блокування на переміщення між регіонами та відкрити кордони. Водночас обмеження збережуть для тих територій, де вірус поширюється найбільш інтенсивно. Про це сьогодні заявив Уряд. У пресрелізі поки не зазначено нічого про прибулих у країну громадян інших країн і потребу в обсервації чи самоізоляції. Учора Італія зафіксувала 153 смерті пацієнтів із коронавірусом. Це найнижчий показник за останні 10 тижнів.
Кількість підтверджених випадків – 223,9 тисячі;
Одужало – 120,2 тисячі;
Померло – 31,6 тисячі.
Чи не найбільше в світі від коронавірусу постраждав італійський регіон Бергамо.
Уперше за два місяці в Пакистані злетіли в небо літаки. Щоправда, лише для внутрішніх рейсів. Обов’язкові умови для охочих здійснити переліт – захисна маска й залишені вільні місця між пасажирами. Внутрішні й чартерні рейси вимагають обов’язкової дезінфекції перед польотами. Їжа та напої заборонені. Міжнародні рейси ще призупинені, щонайменше до 31 травня.
Кількість підтверджених випадків – 38,8 тисячі;
Одужало – 10,9 тисячі;
Померло – 834.
Влада Канади збільшуватиме щомісячні виплати на дітей. А прийдешнього тижня громадяни отримають одноразовий платіж у розрахунку 300 доларів на дитину. Аби полегшити життя родин під час пандемії.
Кількість підтверджених випадків – 76 тисяч;
Одужало – 37,3 тисячі;
Померло – 5 687.
The Canada Child Benefit is helping parents make ends meet, lifting kids out of poverty, and building a better future for our young people. And during this uncertain time, families across the country are counting on this benefit more than ever. So we’re going to increase it.
— Justin Trudeau (@JustinTrudeau) May 16, 2020
Місцевий пивовар у Лондоні створив щось на кшталт бару на колесах. Оскільки нині всі паби ще закриті, він вирішує ситуацію підвезенням розливного пінного. Відпочинок в пабах – одна з традицій англійців, яку влада боялася перервати через епідемію. Тому карантин запроваджували дуже обережно. У країні нині одна з найповільніших тенденцій одужання.
Кількість підтверджених випадків у Великобританії – 241,5 тисяч;
Одужало – 1 049;
Померло – 34,5 тисячі.