Карантинне весілля
Як Діма й Дар'я в лісі влаштували свято на сотню осіб?
Замість РАЦСу та ресторану обрали сосновий ліс.
Своє весілля Дар'я та Діма Зборовські відсвяткували в один із карантинних понеділків липня із сотнею запрошених гостей. І це в той період, коли більшість пар скасовували, переносили або обходилися лише офіційною реєстрацією. В Україні кількість шлюбів зменшилася на третину з початку карантину. Та всі обмеження та паніка не стали на заваді молодому подружжю з Черкас.

Діма й Дар'я поділилися, як знайти антидот ковіду: організувати масштабне весілля в період пандемії з турботою про здоров'я кожного гостя, атмосферу свята та власний гаманець. Читайте заключну історію з циклу "Антидоти ковід".
Родина Зборовських
Історія знайомства
Дар'я та Діма – творчі особистості. Він – ведучий свят, вона – співачка. Познайомилися вони 5 років тому на роботі. Він проводив свято в місцевому парку, вона була запрошеною виконавицею.
"Краще б ти мені обручку купив"
Після першого оголошення на сцені в них був попереду рік зустрічань, а потім – переїзд у квартиру, ремонт, поява кота, освідчення, весілля.

– Я працюю у вихідні та святкові. Тому років два тому лише 3 січня ми з Дашею пішли купувати їй подарунок на Новий рік. Я подумав, що було б добре взяти класний ноутбук, – пригадує Діма. – А вона каже: краще б ти мені обручку купив.

Так замість ноутбука Діма вибрав обручку та прямо в торговому центрі опустився на одне коліно. Розписалася пара вже за місяць у День закоханих 14 лютого. Без жодного гостя. Друзі та рідні дізналися про їхній шлюб із соціальних мереж.

Відразу пара поїхала відпочити в Карпатах, потім злітала до друзів у Стокгольм і в березні почала планувати весілля. Розуміли, що рідні та друзі не перегорнуть просто так цю сторінку їхньої історії, та й самі мріяли про літню гулянку.
Замість суботи – літній понеділок
Магія чисел та планування
Весілля зіграли 20 липня 2020 року в день народження Діми.
Молодята обрали цю дату та день тижня з кількох причин.
По-перше, це дозволило максимально зібрати всіх друзів-івенторів, які переважно працюють у вихідні. По-друге, економічна доцільність. А по-третє, у житті пари присутня магія чисел.

– Весілля та мій День народження відбулося 20.07.2020. Живемо ми в 20 будинку на 3 поверсі в 23-ій квартирі. Остання цифра – це День народження Даші й нашого котика. Усі зірки зійшлися в одну якусь дату, і цей понеділок мав статися, – говорить Діма.

Окрім того, будень дозволяє зекономити на витратах незалежно від карантину. Можна домовлятися з постачальниками послуг про знижки. Адже в робочі дні тижня вони зазвичай не мають замовлень.
Місце молодята обрали теж з огляду на обмеження, у цілях безпеки та безперечно – атмосфери. Вони зняли на дві доби готельно-ресторанний комплекс у лісі.

– Насправді планувати було важко. Ми визначалися довго з місцем, не знали, де краще відсвяткувати. Плюс ці всі обмеження, що з'являлися потім у процесі. Скільки людей можна було покликати? Скільки не можна, аби перебували одночасно в закритому приміщенні? Що з цим робити? – пригадує, що ускладнювало планування, Дар'я. – Ми навіть радилися зі знайомими юристами. На відкритому повітрі, де площа дозволяє зібрати таку кількість людей, не було обмеження. Тому домовилися, що повністю заселяємо весь комплекс і більше нікого, окрім нас та запрошених, там не буде.
Через карантин не всі гості змогли приїхати на весілля Діми й Даші. Це близько 15 друзів та рідних, як зі Швеції та Росії, так і зі Львова, Харкова, Чернігова, Києва. Тоді ще нормально не функціонував залізничний транспорт. Окрім того, панічні настрої панували більше, аніж зараз, коли статистика зросла в десятки разів.

– Ми склали список тих людей, яких ми хочемо бачити, усім перетелефонували, запросили. І повторили цю процедуру за тиждень до весілля. Адже багато хто хотів, але така можливість у них відпала, – додає Дар'я.

Запитували молодята й про самопочуття своїх гостей перед весіллям. Забігаючи наперед, додають: відслідковували стан здоров'я гостей і після святкування. На щастя, ніхто не захворів.
Про формат весілля
І безпечно, і масштабно
Діма й Дар'я відійшли від класичного формату весілля. Не було ні ранку нареченої/нареченого, ні поїздки в РАЦС, ні фотосесій у полях.
Місце в лісі без жодних обмежень ані для весільних ідей, ані для часу, щоб їх реалізувати, стало ідеальним. Стартувало свято родини Зборовських ближче до 7-ої вечора.

Церемонія відбулася на фоні символічної для молодят арки "Дві стихії – одне начало". Вона була обплетена мотузками, оскільки молодята мають спільне хобі – ходіння по канату. І ще одне їхнє захоплення – підкорення вершин. Перед сотнею свідків вони не просто обмінялися обітницями та обручками, а й символічними карабінами, які двічі побували на Говерлі.

Далі на гостей чекали найрізноманітніші розваги та локації: яскраві фотозони, куточок із кальянами, просто місця для спілкування.
У лісі на десяти локаціях облаштували додаткові санітайзери для гостей. Для цього молодята на весілля придбали ще десять літрів антисептику. Подружжя додає, достатньо місць помити та продезінфікувати руки було в орендованому ними готельно-ресторанному комплексі.

Розважали гостей ілюзіоністи та інші творчі друзі молодят. Заспівала на своєму ж святі й сама наречена. А співведучим – був наречений зі своїм другом Тарасом з Іспанії.
– Ну, я не міг не взяти мікрофон, тому ми в парі з Таріком влаштували розважальну програму. Ми підготували питання, які пов'язані з нашими стосунками з Дашею, і подавали у форматі весільного квіза, – говорить Діма.
Ми не заходили в приміщення,
де б виникло скупчення.
На святі були й фуршетні столи, і традиційні. Головне – усе під відкритим небом. Розташували їх так, щоб між ними був простір.

– Гості сиділи на відстані, свіже повітря вдень, увечері, уночі... Ми не заходили в приміщення, де б виникло скупчення. Так, допускали, що раптом буде дощ, то доведеться перейти на літню терасу з накриттям. Але знову ж таки, вона також була відкритою. І, на щастя, не знадобилася, погода була чудовою, – додає Діма.
Не обійшлося на весіллі без викрадення нареченої. Її повернули Дімі в обмін на обіцянку пройти по слеклайну через басейн. Це й стало ключовим акордом вечора.

– Було далеко за 12 годину ночі. Основна частина весілля фінішувала. Хлопці натягнули через басейн слеклайн, а Діма дійшов по ньому до середини й скочив у басейн. За кілька секунд усі почали стрибати. Навіть мої подружки у своїх святкових вбраннях і з мейком. Одна з букетом, який щойно піймала, і в босоніжках опинилася у воді, – розповідає Дар'я.

Частина гостей повернулася по домівках. Для них орендували трансфер. Головною вимогою було, аби в автобусі всі пасажири одягали маски.

– І це було логічно, адже кілька десятків людей опинялися в закритому просторі. Окрім того, у той період перевізників зупиняли, перевіряли, штрафували. Тому ті наші рідні та друзі, які приїздили автобусом та їхали зі свята ним назад у місто, були в масках, – говорить Діма.

Решта гостей залишилася на ночівлю: розташувалися в готелі, палатках чи в сусідньому селі. Після купання в басейні всі перевдяглися й до ранку святкували в теплій атмосфері біля багаття. Другий день був не менш насиченим: від конкурсу найшаленіших стрибків у басейн, битви на сапборді до гастрономічних сюрпризів.
Обійшлося весілля Дімі та Даші удвічі дешевше
Як зекономити?
Діма говорить, реальна вартість такого святкування – орієнтовно 450 тисяч гривень. Молодята витратили трішки більше 200. Цьому є дві причини: перша – вдала дата та місце, друга – бонуси від друзів-івенторів.
– На ту суму, на яку ми розраховували, ми б відсвяткували весілля. Але воно було б іншим. Нам вдалося не те що зекономити, ми просто зробили трішки більше, ніж могли, – говорить Діма. – Нам бонусом зробили чимало подарунків друзі. У нас було близько 20 підрядників та організатор, який все гармонійно вписав у концепцію свята. Я до кінця не знаю навіть, в який момент і за яких умов додавалися локації чи розважальні блоки, але коли ми побачили й оцінили весь масштаб… Це було класно.
П'ять весільних лайфхаків від Діми та Даші
Молодята діляться, на чому та як можна зекономити до 30-40% бюджету свята та зробити його повноцінним.
1
Правильне місце, від якого ви закайфуєте
Це може бути свіже повітря: парк, ліс, заміський будинок біля озера. Але молодята радять мати варіант "Б" на випадок дощу. Аби примхи погоди не зіпсували свято.
2
Не вихідний день
Для святкування весілля краще обирати будній день. У цей час немає проблем ні з бронюванням закладу, ані з підрядниками. До того ж можна зекономити на послугах.
3
Плануйте ненапряжний день
Відійдіть від формату "погоні" за збиранням, РАЦСом, мільйонами локацій для фотосесії. Адже ранні збори та насичений графік виснажать вас ще до появи гостей на святі.
4
Обирайте фуршет
Молодята радять схилятися під час планування до фуршетного або комбінованого формату застілля. Забудьте про класичні застільні блоки. Так комфортніше й вам, і вашим гостям.
5
Подбайте про розваги
Розважальна програма – один із ключових елементів весілля. Подбайте, аби на вашому святі було кілька зон як для спокійного спілкування, так і емоційних розваг. Гості не повинні нудьгувати.
Нині Діма та Дар'я стверджують: їхнє свято на все життя запам'яталося не тільки їм, а й їхнім друзям.
Тішаться, що в карантин їм удалося організувати весілля з мінімальними ризиками. На питання, чим відрізняється святкування в період пандемії від буденного, відповідають:

– Відсутністю на святі всіх гостей, на яких чекаєш. І не лише з-за кордону, – каже Діма, а Дар'я додає: – Ти не зможеш наобійматися з усіма, як зазвичай, бо все ж є певний стримувальний фактор. Ми намагалися не акцентувати увагу на карантині, обмеженнях, не казали гостям: "Оберіть собі місце й не рухайтеся". Усі відпочивали, як їм комфортно, але певний ореол накладався.

Аби статистика в той період була іншою, наприклад, як зараз, то очевидно свята могло б і не бути. Пара припускає, що в нинішніх умовах весілля перенесли б.

– Сьогодні діє карантинне зонування, обмеження, а тоді були рекомендації. Чесно кажучи, якщо логічно глянути, у липні ще не було такої небезпеки, але всі ходили й боялися, бо десь у Чернівцях хтось захворів. А зараз, коли в місті, умовно кажучи, кожен п'ятий – інфікований, усе працює, – говорить Діма.
Подружжя переконане, що попри вірус та карантин від життєвих як негараздів, так і приємнощів – не подітися. І тому радять усім, хто святкує весілля, або кого запросили:

– Якщо ти боїшся, не йди. Бери на себе відповідальність і не йди, не плануй. Якщо відчуваєш, що можеш убезпечити себе, і немає загрози – уперед.
Весільний сезон 2020

Карантин уніс свої корективи у цей весільний сезон. Діма як ведучий свят перелічує його тренди:
Замість шести місяців сезон фактично тривав лише три
Удвічі менше замовлень: більшість пар перенесли або скасували свято
Невеликі весілля: у середньому на 30-40 гостей, максимум – 65


Ціна роботи ведучого залишилася на рівні минулого року
Автор - Світлана Спасібіна
журналіст 18000