Карантинний live: скарги на заробітчан, спалах у Лаврі й суд зі владою за захист медикам

Благодійні костюми для медиків і маски від патрульних пішоходам Черкас, збільшення кількості інфікованих медпрацівників і повернення до технології 90-х в Україні, півтора мільйона хворих у світі й перевірка секс-послуг у Мексиці.

29-ий день карантину для Черкас зі сталою статистикою, для України – із втечами кримчан, для світу – із піковими показниками.

Більше подробиць та цифр – у нашій щоденній хроніці від команди “18000”.

Черкащина: скарги селян на заробітчан і запасливі керівники медзакладів

За останню добу на Черкащині не виявили жодного нового факту зараження COVID-19. Фахівці обласного лабораторного центру провели 220 ПЛР-досліджень. Усі – негативні.

Статистика в області лишається на рівні 80 інфікувань. П’ятеро пацієнтів перебувають у важкому стані, ще 21 людина – у стані середньої тяжкості.  Троє людей побороли вірус, одна людина – померла.

За словами мера Черкас Анатолія Бондаренка, сьогодні Черкаська міська інфекційна лікарня отримала допомогу від агрохолдингу МХП – захисні костюми для медиків. “Все під контролем, залишайтеся вдома і, думаю, будемо перемагати”, – резюмував у стрімі керманич міста.

Натомість один із ініціаторів створення фонду “Черкаси проти коронавірусу-2019” Олег Петренко заявляє про те, що медики не завжди отримують засоби індивідуального захисту, які для них купують благодійники. Мовляв, часто керівники медустанов приберігають їх на випадок ускладнення ситуації.

Патрульні сьогодні роздавали в Черкасах маски перехожим. Говорять: їхня роль – не штрафувати, а роз’яснювати правила захисту власного здоров’я і оточуючих.

У Мошнах на жінку, яка нещодавно повернулася з Польщі, склали адмінпротокол за порушення самоізоляції. За словами сільського голови Богдана Шкарбути, жінка не лише без маски та рукавичок відвідувала магазини, а й намагалася “відсвяткувати вдале повернення” вдома у сусідів. На жінку пожалілися односельчани.

На Черкащині продовжують вкладати дорожнє покриття. Під час карантину робітники працюють в захисних масках.

Україна: спалах у Лаврі й друкований захист для медиків

Україна увійшла в цей день із показником у 1 892 випадків захворювання на COVID-19. За добу їх побільшало на 224 (у середу звітували про 206 нових пацієнтів). 45 пацієнтів одужали. Від ускладнень, спричинених хворобою, вже померло 57 осіб. Такі пацієнти мали тяжкі серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, новоутворення, захворювання нирок та легень.

Показник у 300 захворілих перетнули столиця й Чернівецька область. Водночас у Київській області вже 430 випадків. Досі на мапі поширення коронавірусу в країні не з’явилася Миколаївщина. Нагадаю, МОЗ вирішило провести перевірку щодо цього “феномену”. 

В Україні росте кількість інфікованих медиків. Минулої доби в Києві захворіло троє медпрацівників, на Рівненщині шестеро, на Закарпатті двоє. У Чернівецькій області вже 51 інфікований медик, шестеро з яких заразилися на робочому місці. 

Минулої доби в Києво-Печерській Лаврі зафіксували ще 19 випадків захворювання на коронавірус. Загалом їх уже 26. “Складно уявити, яким може бути подальший ланцюг передання інфекції”, – сказав у звіті мер Києва Віталій Кличко.

Баптисти, захід яких пов’язали з причиною спалаху на Дніпропетровщині, спростували цю інформацію. Вони заявили, що не мають громади в місті й ніяких заходів не проводили. Владці вже перепросили за свої заяви. 

У Херсонській області 17 осіб, із яких двоє дітей, втекли із обсервації. Йдеться про громадян, які повернулися з анексованого Криму. Вони заявили, що не лишаться в обсервації й поїдуть додому на самоізоляцію. Щодо 15 дорослих уже склали адмінпротоколи. 

У Мінцифрі створили мапу недотримання правил самоізоляції людьми, які повернулися з-за кордону. Міністерство отримує інформацію від операторів мобільного зв’язку Big Data про понад пів мільйона людей. Це абоненти, які повернулися із країн, де є епідемія, починаючи від 17 березня. Із цих даних створили карту, якою можуть користуватись РНБО та МОЗ.

Зазначають, що дані від мобільних операторів не містять персональної інформації про абонентів. Тобто конкретно якась людина відстежується. Отримують тільки інформацію про:

— кількість осіб у населеному пункті, що повернулися з-за кордону;

— країни та канал повернення;

— кількість тих, хто не дотримується карантину (понад n% днів від дня повернення);

— сумарну кількість інших людей, із якими контактували порушники.

Харківські медики тестують дихальні пакети для хворих на COVID-19. Цією технологією медики користувалися в 90-х. Пакети для кисню безкоштовно надіслала дніпровська фірма з виготовлення господарчих товарів. Їхня вартість — кілька сотень гривень. Використовуватимуть їх, якщо для хворих забракне апаратів ШВЛ.

Комітет Верховної Ради готує законопроєкт, який дозволить українським виробникам випускати ліки, запатентовані іншими компаніями. Таке називають примусовим ліцензуванням. Зазначають: уряди інших країн все частіше забороняють експорт фармацевтичної продукції, яка може застосовуватися для протидії коронавірусній інфекції. Як це працюватиме, достеменно невідомо. Додамо, ліків від коронавірусу ще не існує. Зараз пацієнтів лікують лише симптоматично. 

Україна отримає додаткові 320 тисяч таблеток з діючою речовиною Гідроксихлорохін для симптоматичного лікування хворих на COVID-19. Необхідну кількість препарату поставлять як гуманітарну допомогу дві компанії. Цього вистачить на лікування понад 22 тисяч пацієнтів. Препарат буде безкоштовним для пацієнтів, які потребують його за медичними показами. Він прописаний у національному протоколі лікування хворих на коронавірус, його застосовують для пацієнтів з важким перебігом хвороби.

У Києві волонтери цілодобово друкують на 3D-принтерах захист для медиків. Їх надають медзакладам безкоштовно. 

Світ: суд через відсутність захисту медикам та перевірка секс-послуг

Сьогодні загальна кількість зафіксованих випадків захворювання у світі майже сягнула 1,5 млн. Одужало вже майже 337 тисяч осіб, померло – 89 тисяч. 

Найбільший спалах у США: із п’ятого березня коронавірус діагностували понад 432 тисячам людей, із них майже 33 тисячі – в останні 24 години. Кількість випадків знову почала зростати. 

Учора ввечері за цим показником штат Нью-Йорк випередив всі інші країни світу, крім, звісно, США. Кількість померлих у місті Нью-Йорк виявилася непропорційно високою серед темношкірих і латиноамериканських громад. Влада розпочинає просвітницьку кампанію для цих жителів.

Кількість померлих від коронавірусу в Іспанії перевищила 15 000. Але щоденний показник знизився до 683 (два дні поспіль фіксували 740 померлих). Прем’єр-міністр вимагає від конгресу схвалення продовження дії надзвичайного стану хоча б до 26 квітня. 

У Зімбабве Асоціація лікарів подає позов до суду на свій Уряд. Оскільки той не забезпечив їх нормальними засобами захисту. У документі йдеться, що мінімум півтори тисячі медиків вимушені працювати без масок, респіраторів та захисного одягу. А для пацієнтів – відсутні кисневі апарати. Із 11 випадків інфікування у країні три стали летальними. 

Кількість померлих від коронавірусу в Ірані перевищила 4 000. Лише за добу зафіксували 117 летальних випадків. Від початку епідемії в країні вже понад 66 тисяч інфікованих, 32 тисячі одужали. Як повідомляє Інформаційне агентство Ісламської Республіки, сьогодні верховний лідер звернувся до жителів із закликом лишитися вдома на час Рамадану й помолитися. Водночас іранський чиновник галузі охорони здоров’я заявив, що в країні кожні десять хвилин одна людина помирає від коронавірусу. 

Індонезія повідомила про найбільший щоденний приріст підтверджених випадків коронавірусу з моменту офіційного повідомлення про перший зафіксований випадок. Протягом 24 годин там зареєстровано 337 хворих та 40 смертей від коронавірусу. Хвороба вже забрала майже 3 300 життів. Учора Уряд заявив про закриття шкіл та робочих місць у столиці, де раптовий приріст поховань спричинив занепокоєння влади щодо невиявлених випадків. 

За останню добу в Афганістані зафіксували 40 нових випадків захворювання на COVID-19. Кількість підтверджених інфікованих – 484. Різкий для цієї країни приріст пов’язують із поверненням тисячів мігрантів із Пакистану. Там, у Кандагарі реєструють сплеск інфекцій. Учора столиця Афганістану перейшла на повну ізоляцію. “Медичні працівники, постачальники продуктів харчування, працівники ЗМІ, службовці безпеки та працівники телекомунікаційних служб звільняються”, – заявило Міністерство внутрішніх справ у вівторок.

У Мексиці урядова організація закликала до розслідування діяльності нічних клубів, які рекламують виїзні “танці на столах” та стриптиз, також – інших секс-послуг. Назвавши це несуттєвою в цей період діяльністю, яка порушує права жінок і медичну кампанію боротьби з пандемією. 

Понад пів мільярда людей підштовхне до бідності пандемія, якщо не буде вжито термінових заходів для допомоги бідним країнам, постраждалим від економічних наслідків карантинів, попереджає БО Оксфам. Напередодні трьох ключових міжнародних зустрічей благодійна організація зазначила, що наслідки зупинки економіки з метою запобігання поширенню вірусу можуть відкотити боротьбу з бідністю на десятиліття назад в усьому світі.

Видання “The Guardian” підготувало відеорозповідь про те, як пандемія змінила світ за три місяці. У восьми хвилинах ключові аспекти економічних та демографічних змін, також – прохання тяжкохворих і оплески медикам у різних країнах. 

Більше сотні кашмірських диких кіз заполонили прибережне місто Уельсу. Тварини спустили з мису Грейт Орм, коли люди пішли на карантин. Журналіст Ендрю Стюарт пише, що тварини поїдають живі паркани, збираються в групи більше двох і заглядають місцевим у вікна. 

По темі

    коментарі

    Залиште свій коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *