Карантинний live: волонтерство Сміли, масковий режим Україні та обкурювання вулиць Туркменістану

Середній вік хвороби на Черкащині й не відокремлення вірусом вірян, помноження зарплати медиків на три й відкриття ринків, застряглі в океані десятки хворих з екіпажем корабля в тисячі та поява ковідіотизму. День 21-ий, чергова хроніка та всі цифри й факти цієї доби від команди “18000”.

Черкаси: вік та інші параметри хвороби й допомога Смілі

Минулої доби в Черкасах додалося двоє хворих на коронавірус. Занедужала 15-річна дівчина й громадянин, який повернувся з Балтійських країн. Нині в місті хворих на COVID-19 – 12 осіб. У решті області ситуація стабільна: 28 інфікованих у Кам’янці, 6 – в Умані, 3 – у Шполі, по одному в Каневі, Городищі й Лисянці. В області вже 52 підтверджених випадки захворювання.  У Черкасах вранці було 11 осіб із підозрою на коронавірус. По обіді міський голова повідомив, що в усіх перевірених результати негативні.


Найбільше на COVID-19 на Черкащині хворіють люди 31-40 років. Таких в області 14 із 52 пацієнтів. 11 захворілих – черкащани віком від 41 до 50 років.

Поза тим, найбільшу частину захворілих коронавірусом черкащан становлять контактні особи. Таких 34 із 52. П’ятеро пацієнтів – повернулися з-за кордону.

Поліція просить черкащан не замовчувати домашнє насилля. І наголошує: попри карантин, вони оперативно реагують на такі повідомлення. 

У Смілі створили фонд допомоги в боротьбі з коронавірусом. За день небайдужі зібрали понад 23 тисяч гривень. І вже закупили маски з підвищеним рівнем захисту й дезінфікувальні розчини для медиків. 

Голова облдержадміністрації Роман Боднар просить черкащан утриматися від участі у церковних заходах. “Вірус не відокремлює: віруюча людина чи ні. На небезпеку наражається будь-який громадянин”.

Україна: жорсткіший карантин і помножена на три зарплата медиків

Вранці МОЗ та ЦГЗ прозвітували про вже 669 випадків захворювання на COVID-19. 10 пацієнтів одужали, 17 – померли. Недуг найбільше вражає людей віком від 50 до 59 років (22,6% від загальної кількості). Найінтенсивніше хвороба поширилася у Київській, Чернівецькій та Тернопільській областях.

статистика коронавірусу

Через значну кількість захворілих в Чернівецькій області запроваджують особливий режим в’їзду й виїзду. Місцеві ЗМІ повідомляють, що вільно пересуватимуться лише вантажівки. 

У лавах Збройних Сил України хворих на коронавірус досі не виявлено. Водночас 139 осіб перебувають на ізоляції та самоізоляції. 


Кіберполіція виявила 116 осіб, які поширювали фейкову інформацію про коронавірус. Загалом встановили 228 фактів розміщення на інформаційних ресурсах неправдивої чи провокаційної інформації щодо пандемії.

Уряд ініціює посилення карантинних заходів. Зокрема, як вказано в повідомленні, нині розглядають можливість на всій території України заборонити:

– перебування в громадських місцях без маски чи респіратора;

– переміщення групою осіб більш ніж дві особи, крім випадків службової необхідності та супроводу дітей;

– перебування в громадських місцях дітей до 16 років без супроводу дорослих;

– відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон, крім вигулу домашніх тварин однією особою та у випадку службової необхідності;

– відвідування спортивних та дитячих майданчиків;

– проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів, у яких бере участь понад 10 осіб. Крім тих, що  необхідні для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування тощо.

Також планують запровадити ефективну комбінацію профілактичних немедикаментозних заходів, серед яких: домашня ізоляція, соціальне дистанціювання осіб віком старших 60 років.

Міністр охорони здоров’я оголосив про трикратне збільшення окладів медпрацівникам, які борються з коронавірусом. Таку доплату медики отримають вже за березень. Нижче детальніше про посади, на які спрямують фінанси.


Лише в Монастирському районі Тернопільщини коронавірус підхопили 29 медпрацівників.

Зеленський подумує над тим, щоб відправити в Італію бригаду медиків. Із таким проханням звернулася Італія, яка найбільше постраждала від пандемії. Про це пишуть на сайті Офісу Президента. “Було б добре надати Італії бригаду з кількох наших фахівців, скажімо анестезіологів, до того, як у нас настане пік хвороби. Тоді вони повернуться з неоціненним досвідом боротьби з пандемією”. 

Через недофінансування медицини голові Запорізької ОДА погрожують висловленням недовіри. Тамтешні депутати вимагають негайно перерозподілити кошти й спрямувати їх на боротьбу з коронавірусом. Для цього вже на завтра скликають обранців на зустріч із керманичем області. Сьогодні по обіді останній заявив, що ініціює секвестрування бюджету.

Влада складе списки малозабезпечених категорій громадян, щоб надати фінансову допомогу найбіднішим українцям під час карантину. Про це йшлося на щоденній селекторній нараді за участі Президента. Про які саме категорії громадян йдеться, нині не поточнюють. 

нарада малозабезпечені громадяни

Інститут молекулярної біології та генетики заявив про готовність виготовляти до 20 тисяч ПЛР-тестів щотижня. А з залученням додаткових спеціалістів – до 50 тисяч. Нині заклад чекає на фінансування з держбюджету. Там зізнаються, що не всі реактиви можуть виготовляти самі, деякі – потрібно замовляти за кордоном. Та однак собівартість таких систем удвічі дешевша за закордонні аналоги. І для їхньої доставки не потрібно витрачатися на авіарейси. 

МОЗ дозволяє органам місцевого самоврядування відкривати ринки. На думку посадовців, робота базарів мало чим відрізняються від супермаркетів. Однак там мають забезпечити продавців засобами захисту, а покупців орієнтувати в дистанції, допускатимуть до продажу тільки зареєстрованих операторів ринку. На 20 кв. м. площі має перебувати не більше одного відвідувача. Київ заявив, що ринки поки не відкриватиме. 

Світ: СМС дозвіл на вихід з дому й знищення вірусу Туркменістаном

У світі зареєстровано вже більше 885 тисяч випадків захворювання на коронавірус. У трьох країнах кількість діагностованих хворих перевищила 100 тисяч: США (190 089), Італія (105 792) та Іспанія (102 136). Найбільша кількість одужань у Китаї – 76 405 людей, смертей в Італії – 12 428.

корнавірус мапа світу

Після сьогодні кількість смертей у США перевищує втрати Китаю. Коронавірус забрав життя понад 4100 жителів Америки (Китай – 3 316).

На авіаносці “Теодор Рузвельд”, який нині в Тихому океані, десятки моряків хворі на коронавірус. Про це повідомляє “The New York Times” з посиланням на лист капітана судна. Екіпаж корабля налічує 4 000 осіб. Нині капітан просить Пентагон про допомогу. В інтерв’ю “СNN” в.о. секретаря ВМС заявив, що корабель стикується в Гуамі. Але там забракло ліжок, аби перемістити моряків. Нині тривають перемовини для знаходження готельних чи інших приміщень. “Ми не воюємо. Морякам не потрібно вмирати”, – написав капітан. 

Журналісти “Радіо Свобода” підрахували, скільки коштів країни Європи спрямують на подолання економічних наслідків боротьби з пандемією. Найбільший пакет підтримки затвердила Німеччина – 750 мільярдів євро. Це майже вдвічі більше, ніж видатки бюджету країни на 2020 рік. Цифри в країнах різні, але всі сходяться в тому, що це безпрецедентний обвал економіки для їхньої держави.

економічна підтримка

У Татарстані (Росія) отримувати дозвіл на полишення своєї оселі потрібно через СМС. Спочатку громадяни відправляють свої персональні дані в повідомленні на урядовий номер. Наступна СМСка – прохання про вихід з дому й мета. “Отримати дозвіл можна для відвідування суду, супроводу неповнолітніх в освітню організацію, відвідування медичної або ветеринарної організації, участі в похоронах, отримання чи відновлення паспорта. Крім цього, із таким дозволом можна поїхати на дачу, відвідати пошту або кредитну організацію. Також дозвіл можна оформити для доставки ліків, продуктів і предметів першої необхідності хворим родичам або для надання їм допомоги”, пише “КоммерсантЪ”,

Уряди кількох країн пригрозили своїм громадянам тюрмою за першоквітневі жарти про коронавірус. Ще вчора у своїх твіт-аккаунтах про це написали прем’єри Таїланду, Німеччини, Тайваню та Індії. 

Google, який щороку відзначався жартами в цей день, цього року взяв паузу. Як пише “Reuters”, так компанія вшановує майже 40 тисяч померлих від коронавірусу. 

У Туркменістані знищили коронавірус. Точніше – тільки його назву. Одіозний президент країни заборонив вживати назву хвороби. Її викинули з брошур про охорону здоров’я під час пандемії. Водночас Туркменістан вжив певних карантинних заходів. Паралельно з ним існує розпорядження президента про обов’язкове обприскування (та бажане задимлення) громадських просторів відваром трав. 

Учора відновили роботу фабрики Baby Dior. Там на волонтерських засадах шитимуть захисні маски для медичних працівників. Раніше ми повідомляли, що на парфумерному заводі Dior вже виробляють дезінфікувальні засоби для рук. Які також нададуть безкоштовно. 

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Dior Official (@dior)

Євробачення 2020 перенесли на прийдешній рік, але організатори вирішили створити ще одне шоу. “Євробачення: Europe Shine A Light” відбудеться замість Великого фіналу в суботу, 16 травня. На офіційному сайті повідомляють, що шоу вшанує всі пісні (41) в неконкурсному форматі, а також забезпечить безліч сюрпризів для шанувальників та глядачів вдома. “Шоу також має намір зібрати артистів 2020 року з їхніх локацій у виконанні минулого хіта Євробачення. Із об’єднавчою лірикою, відповідною до ситуації, у якій ми опинилися”.

Зірки й лідери думок продовжують шукати способи, аби втримати людей вдома. Так, Американський інститут кіномистецтва і Стівен Спілберг створюють онлайн-кіноклуб. Щодня на цій сторінці інститут обиратиме фільм, який пропонуватимуть до перегляду членам клубу. Першою стрічкою став “Чарівник країни Оз” 1939 року. Як наголосив Спілберг, однією з причин вибору стало те, що в фільмі лунає фраза “Немає місця кращого, ніж дім”.

Онлайн-словник англомовного сленгу запроваджує нове слово “ковідіот” (COVID + idiot). Так, на думку авторів, варто називати людину, яка відверто ігнорує правила щодо власної та чужої безпеки під час пандемії. Також – бездумно скуповує певні види товарів у великих обсягах.

ковідіот

 

По темі

    коментарі

    Залиште свій коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *