Карантинний тижневик: 70% одужань черкащан та черговий антирекорд України

Поліція області бореться з фейками, а черкащани деруться через паркан ПП на кордоні просто перед камерами журналістів. Столиця за кількістю зафіксованих випадків уже випереджає навіть Буковину, а в Одесі забороняють пахлаву й кукурудзу на пляжах. Світ за крок від 9 млн випадків коронавірусу, а в Естонії скасовані подорожі спровокували курячий бум. 

Головні новинні й статистичні показники 15 тижня карантину – читайте в черговій хроніці-тижневику від команди “18000”.

коронавірус 18000

Черкаси: 70% одужань і репортаж із “брудної зони”

Протягом минулого, 15-го, тижня карантину в області зафіксували 60 нових хворих на COVID-19. Що на 21 випадок менше, ніж у 14-ий тиждень. Середньодобовий показник – 8,5. Найменше інфікованих виявили у вівторок – дві особи. Найбільше – у середу, 17 людей. 

Минулого тижня загальна кількість підтверджених випадків на Черкащині перетнула позначку в шістсот – 603 інфіковані за весь період. Одужало вже 420 осіб (69,7%), летальних випадків – 21 (3,5%). 

У розрізі регіонів поширення коронавірусної хвороби має такий вигляд.
Черкаси – 262;
Кам’янський район – 63;
Золотоніський – 42;
Черкаський – 41;
Корсунь-Шевченківський – 39;
Городищенський – 26;
Драбівський – 20;
Канівський – 19;
Умань – 17;
Шполянський район – 12;
Катеринопільський – 10;
Монастирищенський – 10;
Смілянський – 9;
Сміла – 7;
Маньківський район – 6;
Чорнобаївський – 6;
Лисянський – 5;
Звенигородський – 2;
Уманський – 2;
Христинівський – 2;
Тальнівський – 1;
Чигиринський – 1
Жашківський район – 1.

Минулого тижня померли два пацієнти з коронавірусом. Це жителі Черкас та Золотоноші, 77-ми та 68-ми років. Обоє чоловіків мали складні супутні захворювання. 


У Черкасах на коронавірус захворіла завідувачка дитячого садка. Головний освітянин міста зазначив, що цей ДНЗ не відновлював роботу після карантину через ремонт. А жінка була у відпустці. Він додав, що, імовірно, цей садочок відновлюватиме роботу останнім.

Також COVID-19 виявили у прибиральниці міської ради. “Ми повертаємося до більш посиленого режиму, який діяв раніше: частіша дезінфекція, масковий режим, контроль відвідувачів. Наради перенесли щонайменше на тиждень”, – зазначив у коментарі “18000” заступник міського голови Ігор Волошин.

За два тижні наповненість пульмонологічного відділення Черкаської обласної лікарні збільшилася з 6 до 26 осіб. Лікарі зазначають: зростає кількість госпіталізованої молоді. Аби побачити ситуацію й отримати коментарі інфікованих COVID-19, журналістка “18000” минулого тижня відправилася просто в брудну зону” обласної лікарні. Детальніше – у відео.

5 тисяч осіб протестували на антитіла до коронавірусу в Черкаському обласному центрі служби крові. Це від травня. Виявилося, що 30 донорів уже перехворіли на COVID-19 і мають антитіла до вірусу. 

У Городищенському районі місцевий житель оприлюднив допис про обмеження руху на території у зв’язку з карантином. У Шполянському – місцева розповсюджувала інформацію про перебування на території району громадян із інших міст, які хворі на коронавірус. У Золотоніському районі двоє місцевих жителів поширювали невідповідну інформацію про кількість випадків захворювання на COVID-19. За ці промахи ще в квітні щодо черкащан склали адмінпротоколи. Цього тижня на нашому сайті вийшов блог Захара Колісніченка про те, як поліція області долала фейки про коронавірус

Черкаські владці розкритикували перевізників-порушників карантину. Питання переповнених маршруток міста підняли під час засідання виконавчого комітету. Зокрема, зазначали, що маршрутки їздять переповнені. А це порушує вимоги постанови Кабміну та комісії ТЕБ та НС, згідно з якими автобуси можуть брати пасажирів лише на сидячі місця. “Акти складають, але немає проти кого їх складати. Перевізники, які з договорами, дотримуються вимог. А ті, хто їздить на «доброму слові», правила зневажають”, – пояснила заступниця міського голови Людмила Бордунос.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому їздять переповнені автобуси

черкаси

13,5 мільйонів гривень отримали роботодавці Черкащини для виплати допомоги своїм працівникам, які вимушено не працювали під час карантину. Це станом на 17 червня. Повідомляє “Суспільне” з покликанням на Центр зайнятості. 

У перший день минулого тижня відновили свою роботу ще два ДНЗ. Уже з понеділка, 22 червня, мають запрацювати ще 8 садочків. Під час першої хвилі відкриття освітніх закладів прочинили двері 26 ДНЗ. Нині їхня середня наповненість –  межах 20%. “Прошу батьків: якщо у вас є можливість, не вести своїх дітей у садочки. Прошу вести дітей лише за крайньої необхідності, аби в нас лишалася середня наповненість у межах 11 осіб. Це дозволяє тримати ситуацію під контролем”, – звернувся до батьків директор освітнього департаменту.

Минулого тижня майбутні абітурієнти дистанційно складали пробне незалежне оцінювання. У понеділок із української мови й літератури, у середу – із решти предметів. Додамо, уряд скасував проведення пробного ЗНО в пунктах тестування через збільшення хворих на COVID-19 і запропонував онлайн-формат.

Черкаський драматичний театр відновив показ вистав для глядачів. На прийдешній тиждень актори й режисери підготували навіть кілька прем’єр.

Двох черкащан, які перелізли огорожу у пункті пропуску “Шегині-Медика” під час брифінгу прикордонників, оштрафували на 170 грн кожного. Один із найкурйозніших випадків минулого тижня трапився за участі черкащан. Під час брифінгу в. о. Західного регіонального управління Держприкордонслужби Олексія Гавеля ті полізли через паркан за ПП. Чоловік і жінка подолали українську сторону пункту пропуску, а на нейтральній території між Україною та Польщею вирішили перелізти через паркан. Порушників затримали. 

Україна: черговий антирекорд та концерт із балкону

Протягом минулого тижня в Україні виявили 5 406 хворих на COVID-19. Середньодобовий показник – 772,3. Про найменшу кількість випадків повідомили у понеділок – 656. Найбільше інфікованих виявили в четвер – 921. Це найвищий добовий приріст за весь період. 

Інфографіка “Української правди”

Станом на вечір неділі МОЗ та ЦГЗ повідомили про 36 560 випадків захворювання. Одужало вже 16 506 інфікованих (45,1%), померло 1 002 людини (2,7%). Протягом тижня від ускладнень, спричинених коронавірусом, померли 113 осіб. 

Від початку епідемії в Україні від COVID-19 померли 43 медичні працівники. Про це заявив Президент країні під час свого вітання із Днем медика. 

Станом на вечір неділі столиця випередила Буковину за кількістю підтверджених випадків (4 325 проти 4 324). Нагадаємо, у Чернівецькій області з перших днів була найбільша кількість інфікованих з-поміж інших регіонів. У квітні голова тамтешньої ОДА повідомляв, що в лікарнях Чернівців закінчуються ліжка під ковідних хворих. Але запевняв, що інфікованих можна розмістити в закладах обласного підпорядкування. 

Попри все, минулого тижня в Києві відкрили пляжі. Таке Кличко назвав тестом киян на свідомість. 

Найбільший добовий приріст фіксували у Львівській області (від 109 до 171 щоденно). Загальна кількість підтверджених випадків станом на неділю – 3 780.  Померло 114 осіб, одужало – 674. У стаціонарі лікарень області перебуває 794 інфікованих. Через високі показники захворювання обласна влада вкотре продовжила карантин. Нагадаємо, на Львівщині його ще не послаблювали. 

На Харківщині значно зросла інтенсивність поширення коронавірусу. Через це обласна влада вирішила відкрити диспансер радіаційного захисту для прийому COVID-хворих. Проти цього виступили чорнобильські організації, які кілька разів виходили на пікети під медзаклад. Водночас реанімацію, розраховану від початку на 6 ліжок, розширили до 13. 

Щодо цифр: усього тут зафіксовано 1 805 хворих, 69 осіб померло, 849 одужало. 

Одеська область також просіла за показниками. Із понеділка, 22 червня, в Одесі посилять карантинні обмеження. Закладам та підприємствам рекомендують відкриватися не раніше 10:00, працівників радять переводити на дистанційну роботу, а на пляжах заборонили стихійну роздрібну торгівлю. Також в міськраді рекомендують встановлювати на пляжах дистанцію між шезлонгами (1,5 метра). Те ж рекомендують і  закладам громадського харчування. Там відстань між столиками має становити не менше 1,5 метра, а за одним столом можуть сидіти не більше 4 людей (не враховуючи дітей, молодших за 14 років).

На Закарпатті в опорних лікарнях не вистачає місць для хворих із COVID-19. Із 19 червня інфікованих госпіталізують в районні лікарні. “За останні два тижні кількість хворих на COVID-19 різко збільшилась, ми скоро дійдемо до того, що не будемо мати місця для госпіталізації. Станом на 20 червня на ранок у лікарнях першої хвилі є 179 хворих. Учора виписано лише 11”, – зазначив голова ОДА. 

В Івано-Франківську пасажир, якому не вистачило місця в тролейбусі, розбив лобове скло ТЗ. Його не пустили в громадський транспорт, адже забракло сидячих місць. Помститися правилам карантину чоловік вирішив, потрощивши комунальну власність. Він дочекався тролейбус у зворотному напрямку та кілька разів кинув камінням у лобове скло. 

На Житомирщині заборонили відкривати дитячі табори. Таке рішення у п’ятницю ухвалила обласна комісія з питань ТЕБ та НС. В області зафіксовано 1 257 випадків інфікування. 

Попри скасування цьогоріч ДПА через карантин, учні, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти, зможуть пройти її за власним бажанням. Відповідний закон минулого тижня ухвалила Верховна Рада України. МОН вже розробляє методичні рекомендації для закладів освіти. 

Натомість уже цього тижня стартує основна сесія складання ЗНО. Вона триватиме з 25 червня до 17 липня. Усім школярам, які прибудуть у пункти складання іспиту, зміряють температуру. Якщо в майбутнього випускника та буде підвищеною чи він матиме ознаки ГРВІ, його відправлять додому. Протягом п’яти днів він зможе написати заяву на складання ЗНО під час додаткової сесії (23 липня – 11 серпня). Детально про підготовку до ЗНО й процедуру складання – дивіться у відеометодичці від МОН.

У двох футболістів донецького клубу “Олімпік” виявлено коронавірус, матч “Карпати” – “Олімпік” перенесено. Нагадаємо, наприкінці травня у кількох гравців та персоналу львівського футбольного клубу “Карпати” підтвердили COVID-19. 

Сумський театр відсвяткував поновлення роботи концертом з балкону. Такий виступ для оркестру театру був першим. Це своєрідна репетиція у нас сьогодні. Ми ще готуємось до того, щоб дотриматися всіх норм, десь бар’єри ставимо необхідні”, – розповів директор закладу. 

Світ: три піки показників і перевантаження індійської медицини

За даними Центру системних наук та інженерії Університету Джонса Хопкінса, станом на вечір неділі поширення коронавірусної хвороби зупинилося за крок до 9 млн підтверджених випадків. COVID-19 зафіксували вже у 188 країнах. 

Кількість підтверджених випадків – 8 892 595;

Одужало – 4 403 307;

Померло – 465 880.

За даними Центру, протягом семиденки зафіксували три добових максимуми за весь період пандемії. У середу й п’ятницю прозвітували про приріст у понад 176 тисяч. Добою раніше – про 139 тисяч хворих, виявлених протягом 24 годин. До цього піковим показником був приріст 10 червня – 138,4 тисячі.

Протягом тижня зафіксували більше мільйона нових хворих на COVID-19.

Президент США Дональд Трамп видав розпорядження знизити темпи тестування на COVID-19. До ранку неділі, 21 червня, в країні провели вже 28 млн тестів на коронавірус. Цього тижня Трамп скликав великий передвиборчий мітинг у Талсі. На нього, за даними американських ЗМІ, прийшло майже шість тисяч осіб. Хоча анонсували участь 19 тисяч. Перед цим у передвиборчому штабі Трампа заявили, що шестеро їхніх співробітників захворіли на коронавірус. 

Кількість підтверджених випадків – 2 271 414;

Одужало – 617 460;

Померло – 119 935.

Американські авіалінії заявили, що планують отримати 3,5 мільярди доларів фінансуванням, оскільки вони стали жертвами обмежень на поїздки через світову кризу в галузі охорони здоров’я.

На м’ясокомбінаті в місті Гютерсло (Німеччина) стався спалах COVID-19. Хворобу зафіксували у 1 029 осіб. Усіх інфікованих відправили на двотижневий карантин. Загалом на підприємстві працює майже 6,5 тисяч людей. Більшість – родом з Румунії та Болгарії. Владці сподіваються локалізувати спалах, але не виключають можливість запровадження карантину для федеральної землі. 

Кількість підтверджених випадків – 191,7 тисячі;

Одужало – 175 тисяч;

Померло – 8,9 тисячі.

У суботу мітингувальники у Франції скропили червоною фарбою вхід до Міністерства охорони здоров’я. За задумом, це символізувало кров померлих від коронавірусу. Так протестувальники виступили проти поганих умов праці медичних працівників. 

Додамо, добовий приріст інфікованих коронавірусом у Франції цього тижня скочив від 42 до 811. 

Кількість підтверджених випадків – 197 тисяч;

Одужало – 74,5 тисячі;

Померло – 29,6 тисячі.


У неділю 21 червня, в Іспанії завершилася дія надзвичайного стану, запровадженого у зв’язку з епідемією коронавірусу. Він діяв в країні з 14 березня та після того продовжувався шість разів поспіль. Останні два рази Прем’єр ледве зібрав необхідну кількість голосів у парламенті. Учора регіони знову отримали автономію, також – відкрили кордони для туристів Шенгенської зони. 

Кількість підтверджених випадків – 246,3 тисячі;

Одужало – 150,4 тисячі;

Померло – 28,3 тисячі.

У Латвії та Естонії в суботу не зареєстрували жодного нового випадку коронавірусу. Водночас у Латвії за добу провели 1294 тести, а в Естонії – 440. 

Кількість підтверджених випадків у Латвії – 1 111;

Одужало – 903;

Померло – 30.

Кількість підтверджених випадків у Естонії – 1 981;

Одужало – 1 765;

Померло – 69.

Нині Естонія переживає бум продажів та оренди курей. Домашніх птахів можна взяти на певний час, аби протестувати, чи вони вам потрібні. Зацікавлення курми пов’язують із тим, що карантинне блокування змушує людей скасувати плани подорожей та розглянути можливість розширення домашнього господарства.

Після скасування карантинних обмежень в Італії почали фіксувати приріст хворих і  летальних випадків. Та до кінця тижня показники знову трохи просіли. 

Кількість підтверджених випадків – 238,5 тисяч;

Одужало – 182,9 тисячі;

Померло – 34,6 тисячі.

Під час своєї першої посткарантинної проповіді Папа Римський подякував медичним працівникам. 

Натомість в Індії добові показники зростали від першого дня тижня й до суботи, від 10,7 тисячі в понеділок до 15,4 тисячі. Система охорони здоров’я дуже складно переносить таке навантаження. Критики кажуть, що відсутність координації між лікарнями, перевтома лікарів та дефіцит ресурсів коштують життя, пише DW.

Брат із сестрою у місті Ченнаї, південний штат Індії, використали вільний час, який вони мали під час карантинних обмежень, аби прикрасити своє житло. І розмалювали все, що потрапило їм під руки. 

По темі

    коментарі

    Залиште свій коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *