Карантинний тижневик: проблемне відкриття ДНЗ, звільнення медиків і змучена Бразилія

Черкаси за крок до 200 підтверджених випадків й черкащани, які виходять із карантину на воді. Побиття водія столичного трамвая через маскове прохання й перші внутрішні авіарейси України. Зморена медицина Вірменії та повна готовність Греції до туристичного сезону.

Головні новинні й статистичні показники 13-го тижня карантину читайте у черговій порції хроніки від команди “18000”.

Черкаси: понад пів сотні хворих і проблемне відкриття ДНЗ

Протягом тижня на Черкащині зафіксували 58 нових пацієнтів із коронавірусом. Перші три дні виявляли по 4-5 хворих. У четвер підтвердили 13 випадків. У п’ятницю статистика знов просіла до трьох нових інфікованих. Вихідними зафіксували 16 і 12 хворих на COVID-19. Середньодобова кількість зроблених ПЛР-тестів протягом тижня – 558 (від 494 до 621).

Нині географія поширення недугу областю має такий вигляд:

Черкаси – 197;

Кам’янський район – 61;

Черкаський – 29;

Городищенський – 25;

Корсунь-Шевченківський – 22;

Канівський – 18;

Умань – 17;

Драбівський район – 16;

Катеринопільський – 10;

Монастирищенський – 10;

Золотоніський – 11;

Смілянський – 7;

Сміла – 6;

Маньківський район – 6;

Чорнобаївський – 6.

Шполянський – 6.

Лисянський – 5;

Звенигородський – 2;

Уманський – 2;

Христинівський – 2;

Тальнівський – 1;

Чигиринський район – 1.

Протягом тижня зафіксували дві смерті пацієнтів із коронавірусом. Обірвалося життя 34-річного священника, якого госпіталізували з пневмонією на початку червня. Він служив у храмі Південно-Західного району. 

Уже в неділю повідомили про другий летальний випадок. Померла 92-річна жінка. Уже медична експертиза встановила в неї наявність хвороби.  

Станом на вечір неділі в області 460 підтверджених випадки COVID-19. 363 пацієнти вже одужали (78,9%), 18 померли (3,9%). 

Наприкінці останнього тижня весни міська рада сповістила про неможливість поновити роботу дитячих садків. Через значну кількість працівників старше 60 років, яким постанова Кабміну забороняла пересуватися містом. Цю норму зняли з 5 червня. І вже з прийдешнього вівторка відновлять свою роботу 26 ДНЗ Черкас. Які зарахували до першої хвилі. 

Друга хвиля закладів може відкритися вже прийдешнього тижня. А під час третьої – мають відкритися майже всі ДНЗ. Керманич освітнього департаменту повідомляв про проблеми з закупівлею харчів, оскільки один із учасників оскаржив процедуру. Минулої п’ятниці Сергій Воронов сповістив наших кореспондетів, що проблему вирішили. Однак, як саме, зазначати не став. 

Водночас черкаські чиновники нарікають, що обласний лабораторний центр відмовляється тестувати працівників ДНЗ. І називають це прямим саботажем і частиною політичної боротьби. Натомість у лабцентрі пояснюють, що працівників садочків немає в переліку Кабміну, за яким здійснюють обов’язкове тестування. В ОДА додають, що пропонували освітян ІФА-тестування, яке є дешевшим. А за наявності позитивного результату – ПЛР-тестування. 

До 25 червня пенсіонери Черкаської області мають отримати одноразову грошову виплату в розмірі 1000 гривень. В іншому випадку кошти будуть повернуті до державного бюджету. Більшість пенсіонерів із тих, які отримують пенсію через Укрпошту, повинні були отримати одноразову виплату протягом п’яти календарних днів із дня надходження коштів на рахунки Укрпошти (до 30 квітня). За неможливості отримання одноразової грошової допомоги протягом п’яти календарних днів (зміна місця проживання на період карантину, лікування в медичній установі тощо) Укрпошта забезпечує її доставку в межах виплатних періодів, але не пізніше 25 червня 2020 року. Детальніше з ситуацією та номерами гарячої лінії можна ознайомитися тут.

Цього року поминальні дні відбулися без підвезення людей на кладовища. У церквах і храмах досі діють обмеження на кількість вірян. Тому черкаські церковники, зокрема – у Свято-Троїцькому кафедральному соборі, провели поминальну службу онлайн. Також – її транслювали на екрані, який встановили на вулиці. 

Із 10 червня національний історико-культурний заповідник “Чигирин” поновлює прийом відвідувачів на всіх об’єктах закладу та їхнє екскурсійне обслуговування. На території діятиме обов’язковий масковий режим і обмеження щодо кількості відвідувачів. Екскурсії проводитимуть за попереднім записом. 

Із 5 травня по Дніпру у Черкасах почав курсувати теплохід “Герой Дубинда”. Через карантин сезон навігації розпочався пізніше на два місяці. Аби потрапити на борт, необхідно пройти температурний скринінг. Також два рази на день теплохід дезінфікуватимуть.


У Черкасах відбулася щорічна вітрильна регата. У зв’язку із карантином вона пройшла без глядачів та пізніше майже на місяць.

Черкаська SUP-станція відновлює роботу після карантину. Відтепер усі охочі містяни і гості Черкас можуть знову відкривати для себе світ веслування, стоячи на SUP-дошці. Активісти із команди Dnipro Sup Team і Черкаської обласної федерації з SUP-веслування та серфінгу з початком літа запустили в роботу Черкаську SUP-станцію, що на пляжі «Митницький».

Україна: масове звільнення медиків Рівненщини та відкриття неба

Протягом минулого тижня в Україні зафіксували 3 327 нових хворих на COVID-19. Середньодобова кількість підтверджених випадків – 475. Водночас у четвер в країні зафіксували найвищий денний приріст за весь період – 588 інфікованих

Станом на вечір неділі сповістили про загальну кількість підтверджених випадків – 26 999. 12 054 пацієнти вже одужали (44,6%), 788 осіб померли (2,9%). 

Протягом тижня фахівці зробили 66 791 тест методом ПЛР. Середньодобовий показник – 9 541. На екваторі тижня МОЗ заявило, що збільшення добових показників – результат недотримання карантину, а не збільшення кількості тестувань.

Як і раніше, найскладніша ситуація на Буковині. Там щодня фіксують найвищий добовий приріст в Україні. Станом на вечір неділі загальна кількість випадків вже перевищила 3,6 тисячі. 

У Чернівцях адміністрація водоканалу пішла на карантин у повному складі через зафіксовані випадки коронавірусу. Напередодні в місті коронавірус виявили в новонародженого малюка. Водночас результати тесту його матері – негативні. 

На Рівненщині через ситуацію з коронавірусом звільнилися 324 медики. Із них – 38 лікарів, 109 працівників середнього медичного персоналу та 177 – молодшого медичного персоналу. В ОДА запевняють, що дефіциту кадрів немає: у профільному управлінні є спеціальна резервна база. 

Рівненська область є регіоном з високим рівнем захворюваності, тому карантинні заходи продовжено до 22 червня. Станом на вечір неділі звітували про загальну кількість підтверджених випадків – 2 067, 1 098 одужань та 43 смерті від ускладнень, спричинених COVID-19. 

У суботу кількість інфікованих коронавірусом медиків країни перевищила п’ять тисяч. 

Карантинні заходи також продовжує й Львівщина. Добовий приріст хворих не дозволяє владі йти на послаблення. Також – протягом тижня в області фіксували збільшення кількості інфікованих, які потребують стаціонарного лікування. 


Личаківський районний суд Львова тимчасово призупиняє роботу. В одного зі слуг Феміди виявили коронавірус. Прийдешнього вівторка будинок правосуддя не працюватиме через дезінфекцію приміщень.

“Укрзалізниця” з 6 червня тимчасово припинить продаж квитків до Слов’янська та скасує зупинку у зв’язку з посиленням карантинних заходів у місті. Звичне сполучення поновлять після відповідного рішення комісії ТЕБ та НС. 

Поліція розшукує чоловіків, які у Дніпровському районі Києва побили водія трамвая. Усе – за те, що він і кондуктор попросили пасажирів надягнути захисні маски. Нині розпочали кримінальне провадження за двома статтями: “Умисне легке тілесне ушкодження” та “Хуліганство”. 

У Вінниці через локальний спалах коронавірусу на карантин закрили центральний РАЦС. Там підтверджено COVID-19 у трьох співробітників. Результати тестів ще частини колективу очікують.

5 червня в Україні запрацювало чергове послаблення карантину – відкрили кафе й ресторани, також – дозволили особам старше 60 років вийти із самоізоляції. Того ж дня головний санітарний лікар країни заявив, що кілька областей не відповідають критеріям щодо послаблення карантину. По індикаторах захворюваності поза допустимими межами Київ, Волинська, Житомирська, Львівська й Рівненська області та місто Чернівці.

За позитивної епідемічної динаміки щодо поширення коронавірусу із 10 червня в областях України зможуть відкритися готелі та санаторії. Також влада подумує про дозвіл туристичних груп до 50 осіб. Такий прогноз 5 червня озвучив на ранковому брифінгу головний санітарний лікар. А вже по обіді на щоденній нараді владців прем’єр-міністр повідомив: якщо тенденція з погіршення епідеміологічної ситуації триватиме, то графік виходу з карантину можуть змінити.

У п’ятницю Україна відновила внутрішнє авіасполучення. Перші борди з аеропорту “Бориспіль” вилетіли до Дніпра й Одеси.

Світ: змучена Бразилія й “чиста” Чорногорія

За даними Центру системних наук та інженерії Університету Джонса Хопкінса, із понеділка до суботи в світі зафіксували 727,9 тисячі інфікованих коронавірусом. Найменше нових хворих виявили у перший день літа – 98,9 тисячі. Найбільше випадків не тільки протягом цього тижня, а й за весь період пандемії, підтвердили в п’ятницю – 131,9 тисячі. У всі дні, крім понеділка, трималися пікові показники. 

Із ночі неділі світ вийшов із понад сімома мільйонами підтверджених випадків. 

Кількість підтверджених випадків – 7 017 519;

Одужало – 3 143 675;

Померло – 402 894.

Епіцентром розпалу коронавірусу лишається Бразилія. Цими вихідними на вулицях столиці зійшлися противники та прихильники президента, який досі проти карантинних обмежень. Акції в країні розгортають кілька разів на тиждень, але ті не мають ніякого видимого результату.

Найгірша ситуація в країні у містечку Манаус. Через перевантажену систему охорони здоров’я – хворі не втрапляють у лікарню й помирають вдома. Минулого тижня ми писали про те, що мер цього міста звернувся до президента з прохання відреагувати на кризу.

Кількість підтверджених випадків – 672,8 тисячі;

Одужало – 283,9 тисячі;

Померло – 36,5 тисяч.

Система охорони здоров’я Вірменії перевантажена через коронавірус. Прем’єр, якому також діагностували COVID-19, назвав ситуацію критичною. “Є випадок, коли через запізніле надання медичної допомоги померла людина. Два випадки смерті зареєстровані, коли пацієнт був у загальному відділенні, оскільки в реанімаційному відділенні не було місць“. Із четверга в країні запровадили обов’язковий масковий режим. 7 червня у Вірменії зафіксували найвищий добовий приріст за весь період – 766 інфікованих. Уже шостий день поспіль у країні щоденно фіксують понад 500 нових хворих.

Кількість підтверджених випадків – 13 130;

Одужало – 4 014;

Померло – 200.

А сусідня Грузія, аби залишитися “вільною від коронавірусу”, заявила, що прийматиме туристів лише за наявності актуального результату ПЛР-тесту. Як виключення тест можна здати вже в Грузії. 

Кількість підтверджених випадків – 809;

Одужало – 674;

Померло – 13.

Країни ЄС вирішили продовжити обмеження на в’їзд громадян третіх країн. Єврокомісія рекомендувала зняти табу з 15-го червня. Але майже всі представники зійшлися на необхідності продовження “подорожувального карантину” до кінця червня. Питання ще раз розглянуть на початку липня. 

Німецький уряд вирішив зняти обмеження на подорожі для громадян 29 країн Європи. Табу знімають уже 15-го червня. Про це заявив федеральний міністр закордонних справ Хайко Маас у середу, одразу після засідання Уряду.

Кількість підтверджених випадків – 185,8 тисячі;

Одужало – 169,5 тисяч;

Померло – 8,7 тисячі.

За останні 5 місяців обсяг китайської зовнішньої торгівлі зменшився на майже 8%. За даними Головного митного управління КНР, експорт впав на 7,7% до 884,9 млрд доларів, імпорт – на 8,2%, досягнувши 763,6 млрд доларів. Цього травня, порівняно з попереднім, товарообіг країни зменшився на 9,3%. Минулого тижня в Пекіні провели дві сесії з оцінки економічного здоров’я Китаю

Що ж до показників пандемії – статистика Китаю майже незмінна. 

Кількість підтверджених випадків – 84 191;

Одужало – 79 434;

Померло – 4 638.

Вихідними в Греції запрацювало чергове послаблення карантину. У країні дозволили відкриття кафе, барів, ресторанів і готелів. Хоча певні обмеження ще лишаються. У закладах громадського харчування радять витримувати дистанцію в 2,2 метри й не збиратися за одним столом більше, ніж шести особам. Їжу й напої зі “шведського столу” подає персонал. 

Уже з 15 червня Греція готова прийняти відпочивальників із 29 країн. Насамперед ідеться про найближчих сусідів, жителів низки країн Європи й Балтії (крім Швеції), Близького й Далекого Сходу. Натомість Уряд також заявив про готовність прийняти й туристів із інших країн, але за умови проходження тесту на коронавірус. Також – їм доведеться відбувати обов’язковий одно- чи двотижневий карантин. Сім днів – якщо тест негативний, два тижні – якщо позитивний. 

Нагадаємо, грецький Уряд у співпраці зі вченими зразково обійшли небезпеку поширення коронавірусу. Карантин запровадили рано й суворо – і одними з перших скасували обмеження, враховуючи низькі показники. 

Кількість підтверджених випадків – 2 997;

Одужало – 1 374;

Померло – 180.

У другий день минулого тижня Чорногорія оголосила про завершення епідемії. Це друга заява європейських країн. Сталося це після того, як країна здолала інкубаційні періоди в 28 днів без жодного зафіксування хворих. Водночас Уряд зауважив, що це не означає зникнення загрози. Країна вдало здолала першу хвилю, та все ж деякі рекомендації Інституту здоров’я діятимуть і далі. 

Кількість підтверджених випадків – 324;

Одужало – 315;

Померло – 9.

Бажання уряду Гани вилікувати хворих на коронавірус травами вийшло на новий рівень. Тепер пошуком цілющих властивостей займаються вчені Центру досліджень рослинної медицини. У країні не зважають на скептичне ставлення медиків інших країн. 

Кількість підтверджених випадків – 9 638;

Одужало – 3 636;

Померло – 44.

По темі

    коментарі

    Залиште свій коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *