Кількість інсультів збільшується: цього року хворобу підтвердили в понад 3 тисяч черкащан

Наталія Атамась – зліва

За дев’ять місяців цього року інсульти підтвердили в 3 175 черкащан. Допомогу пацієнти можуть отримати у дев’яти лікарнях Черкащини. 

Про це розповіла завідувачка неврологічного відділення Черкаської обласної лікарні Наталія Атамась, пише “18000”. 

– Якщо порівняти рівень захворюваності за останні роки, то кількість зареєстрованих випадків інсульту значно зростає. У 2001 році було 1343 випадки, у 2010 – більше трьох тисяч, а у 2022 – більше п’яти тисяч. Вони не тільки стосуються людей похилого віку, інсульт молодшає. Частіше його зустрічають у людей працездатного віку, – розповіла Наталія Атамась.

За її словами, допомогу пацієнтам із інсультом надають у низці медзакладів області. Йдеться про Черкаську обласну лікарню, Третю лікарню швидкої допомоги в Черкасах, Уманську міську та центральну лікарні, Звенигородську багатопрофільну лікарню інтенсивного лікування, Золотоніську багатопрофільну лікарню, Смілянську міську та багатопрофільну лікарні, Корсунь-Шевченківську багатопрофільну лікарню.

Цього року в області вже підтвердили 173 випадки тромболізису, 31 – тромбоекстракції, 16 – аневризмів головного мозку, 19 – стентувань судин головного мозку.

Також в області розгорнули 180 реабілітаційних ліжок, 50 із них розміщені в Черкаській обласній лікарні, де працює мультидисциплінарна бригада. Також розгорнута реабілітаційна амбулаторна допомога на рівні відділень. Ще є два приватні реабілітаційні центри. 

Як писав “18000“, у центрі Черкас охочим міряли тиск.

Хочеш читати більше позитивних новин на “18000”? Чи, можливо, більше розслідувань? Розкажи нам, чого тобі бракує в контенті нашого медіа – пройди анонімне опитування. Кілька хвилин твого часу = великі зміни для нас

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *