Кінотеатр чи громадський простір? У Черкасах вирішують долю “України”

Сьогодні у Черкасах відбулися публічні обговорення концепції кінотеатру «Україна». Представники влади та громадських організацій поділилися своїм баченням подальшої долі комунального підприємства. Основною темою обговорення стало питання розроблення концепції кінотеатру: він має надавати супутні послуги чи бути громадським простором.

На початку обговорень директор «України» Валентина Слуцька здійснили невелику екскурсію приміщенням кінотеатру, щоб показати його можливості та недоліки. Заклад має багато великих приміщень, які є можливістю для проведення в них культурних заходів, виставок, водночас – проблемою для керівництва, адже їх дуже складно опалювати.

Валентина Слуцька зазначила, що великий кінозал може вмістити 658 осіб та має найбільший екран у всьому місті, проте незручностей додають старі крісла та холодне приміщення.

На початку обговорень модератори зазначили, що наразі існує три альтернативи розвитку подій для «України»: залишити кінотеатр як є, віддати його як комерційний об’єкт чи утворити культурний та громадський простір. Останній варіант учасники обговорень вважають найбільш прийнятним.

Серед пропозицій, які лунали під час зустрічі: зробити в «Україні» туристично-інформаційний центр, проводити кінофестивалі авторського й «інтелектуального» кіно,  дитячі фестивалі, забезпечити соціальну навантаженість  (квитки на пільговій умові, картки школяра), надання послуг орендарям та співпраця із вуличним театром.

Одним із головних питань обговорення стало «залишати великий кінозал чи робити з нього декілька менших».

Я говорила на попередній зустрічі, що для прибуткового функціювання кінотеатру необхідно хоча б 4 зали. Якщо ми залишаємо кіно і хочемо мати від нього прибуток, потрібно перебудувати чи переформатувати зали на кілька маленьких, – зазначила Валентина Слуцька.

Інші ж учасники обговорень висловили побоювання щодо перебудови залів у менші, адже наразі швидкими темпами розвивається українське кіно, проводиться багато фестивалів, а великих майданчиків, де можна показати фільми у Черкасах майже немає:

Зараз громадськість має вирішити, що вона хоче бачити на місці «України»: кінотеатр з додатовими послугами чи культурний простір.

Представники громадських організацій «Молода Черкащина» та «Промолодь» акцентували увагу на тому, що комунальне підприємство може вмістити в собі туристично-інформаційний центр та виставковий простір, завдяки зручному розташуванню.

Туристична спільнота озвучувала, чого не вистачає в місті. Говорили, по-перше, що бракує виставкових зон, які могли б бути зручними, як конструктор. По-друге, минулого року необхідну кількість голосів набрала петиція про створення пішохідного Хрещатика. Ця ідея колись реалізується, а, враховуючи, що Україна знаходиться поруч із цією зоною, варто розглянути варіант розміщення тут туристично-інформаційного центру, – зазначила представниця «Молодої Черкащини» Тетяна Ковальчук.

Зауважили учасники обговорення і на тому, що «Україна» має стати мультифункціональним простором, який включатиме в себе і комерційний аспект, тобто здачу деяких приміщень в оренду.

Директор комунального підприємства зауважила на важливості збереження специфіки кінотеатру:

Ми маємо генеральні договори про співпрацю із дистриб’юторами. Якщо ми їх уклали, то робота не може бути хаотичною: хочемо показуємо кіно, а хочемо – закрили зал для іншого заходу. Має бути простір для кіно, ми не можемо не показувати взятий у прокат фільм. Є закони роботи, яким підпорядковується кінотеатр. Щодо цього мені подобається ідея залу-трансформера, як у Хмельницькому,  – зазначила Валентина Слуцька.

Наступним кроком до вирішення подальшої долі комунального підприємства стане експертне обговорення розробки концепції використання приміщення «України», яке відбудеться 11-13 березня за участі урбан-кураторів із Києва.

Зараз відвідувачі кінотеатру можуть висловлювати свої побажання на плакатах, які розмістили в «Україні».

Нагадаємо, раніше черкасці мали змогу ознайомитися із досвідом кінотеатру у Хмельницькому, який хочуть реорганізувати у простір для громадських та культурних заходів.

По темі
    коментарі
    Залиште свій коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *