На Черкащині – новий публічний політичний конфлікт. Цього разу народний депутат Антон Яценко пішов в атаку на міського голову Черкас Анатолія Бондаренка, з яким він свого часу був в одній партії.
Ця історія, ймовірно, є продовженням конфлікту Яценка з головою ОВА Ігорем Табурцем, що відбувся раніше. За нашою інформацією, вона пов’язана з втратою нардепом впливу в Уманській міській раді та Черкаській обласній раді.
Нині мер Черкас говорить, що на Яценкові “нема, де печаті ставити”. А нардеп натомість звинувачує Бондаренка у брехні та каже, що має багато питань до нього та Тренкіна.
Уманський пролог
Для того, щоб зрозуміти першопричини нового протистояння, варто повернутися в часі трохи назад. Історія бере початок у квітні минулого року. “18000” писав, що народний депутат Антон Яценко втратив контроль над своєю історичною “вотчиною”. Тоді очільниця Умані Ірина Плетньова, яка була “ставленицею” Яценка, фактично вийшла з його орбіти. Її заступником був призначений Олег Ганич, наближений до місцевого бізнесмена Андрія Дикуна, який фактично контролює уманський осередок партії влади.
Сама Плетньова у інтерв’ю нашому виданню сказала, що “Антон Володимирович не має впливу на нашу Уманську міську раду”.
Після цього почалися публічні атаки Яценка на голову Черкаської ОВА Ігоря Табурця та саму Плетньову. Зокрема, він звинуватив Табурця у хабарництві, а голова області у відповідь подав до суду. Ннні “панчі” Яценка у соцмережах продовжуються.
Свіже продовження: фейсбучна “перестрілка”
Минулого тижня на публічній сторінці Антона Яценка з’явилися два пости. У першому він назвав Бондаренка “мародером року” у зв’язку з його преміюванням. Також він додав, що готує звернення в САП, НАБУ та НАЗК.
Через два дні у тому ж фейсбуці Яценка з’явилося повідомлення щодо дружини Бондаренка – Валерії (депутатка обласної ради), де він повідомив, що вона перебуває в Іспанії.
На це у фейсбуці відреагував секретар Черкаської міської ради Юрій Тренкін. Він заступився за Бондаренка. Тренкін пояснив все бажанням Яценка отримати політичні дивіденди за рахунок рейтингу Бондаренка. Також він назвав Яценка «політичним трупом».
«Усім добре відомі дебати та недуже приязні взаємостосунки Антона Яценка і нинішнього начальника Черкаської ОВА Ігоря Табурця. А днями нардеп вирішив «вкусити» міського голову Черкас. Згаданого нардепа можна сміливо вважати політичним минулим, якщо не політичним «трупом». Він посварився з усіма політичними партіями та проектами. Антон Володимирович пішов за сценарієм старих політтехнологій – «напасти» на найбільш рейтинговішого політика області – міського голову Черкас Анатолія Бондаренка», – написав Тренкін.
На сьогодні цей пост Тренкіна видалений із фейсбуку. Його фрагмент можна знайти у ЗМІ.
Зазначимо, що Яценко був у фракції «Батьківщина» у парламенті, а також певний час очолював обласний осередок цієї партії на Черкащині. До нього та після нього головою осередку був якраз Юрій Тренкін.
Що ж до Бондаренка, то свого часу вони разом із Яценком займалися розбудовою на Черкащині політичного проекту «За майбутнє». Тоді нардеп опікувався обласним крилом партії, а мер – міським у Черкасах. Яценко очолював обласний осередок, а Бондаренко пішов на вибори від цієї партії. У квітні 2021 року Яценко покинув пост, натомість головою осередку став уже Бондаренко.
Фракцію «За майбутнє» у обласній раді донедавна продовжувала очолювати екс-помічниця та ставлениця Яценка Світлана Легойда. Однак у березні фракція змінила голову, і її очолив Євген Курбет.
Після цього з’явилася непублічна інформація, що Яценко, слідом за Уманською міськрадою, остаточно втратив контроль над фракцією у обласній раді.
Версія Бондаренка: Яценко “чудо”, погрожує дружині, вийшов за межі цінностей
У коментарі “18000″ міський голова Черкас Анатолій Бондаренко підтвердив, що першопричиною конфлікту стала заміна голови фракції. Також Бондаренко заявив, що Яценко погрожує його дружині.
– Конфлікт почався зі зміни керівництва фракції. «Товариш» Яценко почав погрожувати моїй дружині. Писав різного роду смс-ки. Коли я його зустріну, то дам йому по потилиці або дам під**ачника. Він боїться мені зателефонувати або написати. Фракція звернулася до мене і повідомила, що голова фракції Легойда не виконує свої обов’язки і вже рік не з’являється на сесії. Фракція визначилася, що головою має бути Євген Курбет. Також фракція проголосує за повернення Вельбівця.
Фракція хоче працювати конструктивно. Зараз війна. До цього робота фракції – це суцільний шантаж. Шантаж адміністрації. Попередні губернатори всі брали в цьому участь. Скільки існував Яценко, стільки була ця історія: 20-30% спрямовувалися на Умань. Визначалися підрядники Яценка. Які тепер десь тікають від правоохоронних органів. Політичної волі розрубати цей вузол вистачило Ігорю Івановичу Табурцю, – сказав Бондаренко.
Також міський голова прокоментував конфлікт Яценка із головою ОВА. За його словами, причина цього – відмова керівника області від «квотного» розподілу бюджетних коштів на користь Яценка і Умані.
– Відбувся цей конфлікт. Політичні гравці спостерігають. Журналістам є шо пописать. Але цей конфлікт вийшов за межі людських цінностей. Зачіпати дітей і жінок, – на Черкащині цього не було. Існує негласна домовленість політичних еліт: діти, особисте життя політиків, сім’я – це все табу. Появилося це «чудо», на якому нема, де печаті ставити. І в перші дні вторгнення, за словами Плетньової, дзвонило їй і розповідало: «ти не виступай за Україну, бо як ми потім будем домовлятися»? Я хотів би, щоб ці слова були моєю публічною заявою про перевірку цього “товариша” на питання колаборантства.
На жаль, інші губернатори це все підтримували. Один з губернаторів (можливо йдеться про О. Скічка – ред.) за допомогою Яценка хотів зняти голову облради Підгорного. І питали в мене, чи готові за це депутати, які орієнтуються на мене, голосувати. Я сказав, що ми в цьому бруді участі на будемо брати. Хотіли поставити голову обласної ради на користь провладної політичної сили, – підсумував Бондаренко.
За словами Бондаренка, Яценко пригрозив «правоохоронними органами»:
– У цьому весь конфлікт. Він почав ображати мою дружину, писати смс-ки. Але фракція проголосувала, Курбета поставили. Він почав писати, що будуть “займатися правоохоронні органи, вам не вистачить коштів, щоб відкупитися”. Ми не будемо ні від кого відкуплятися. Правоохоронні органи скільки я себе пам’ятаю, нами займаються і хай далі займаються на здоров’я. Отака суть конфлікту.
Він почав розповідати (Яценко – ред.). Юлії Володимирівні (Тимошенко – ред. Вірогідно, йдеться про видалений пост Тренкіна) дзвонив. Розказував, що це війна Бондаренка і Табурця проти Яценка. Це не війна. Це здоровий глузд. Сьогодні треба заступатися за здоровий глузд і треба працювати. Я думаю, він покине Черкащину назавжди. Бо таких кадрів у нас ще не було, – сказав Бондаренко.
Що ж до нещодавного перебування пліч-о-пліч з Яценком у політичному проекті «За майбутнє», то Бондаренко сказав таке:
– З «товаришем» Яценком я ні про що не домовлявся. Я мав стосунки з лідером партії Палицею. Була домовленість. Яценко не втручається у місто. Це ж не секрет, він мені понизив рейтинг. Близько 10% я втратив, бо він перебував. Можливо, в нього є рейтинг в Умані. У Черкасах у нього немає рейтингу. Бо він одіозний, – підсумував міський голова Черкас.
Версія Яценка: до Бондаренка багато питань, Плетньову треба “садити”, його хочуть дискредитувати
“18000” також звернувся за коментарем щодо конфлікту до Антона Яценка. Він сказав, що має багато питань до Бондаренка та Тренкіна, а також “анонсував” подальші теми своїх постів щодо них.
– У мене конфлікту немає. Він же не моя дівчинка, щоб я мав чи не мав конфлікт. У мене як у народного депутата є претензії, що під час війни людина встановила 400% премії, що є аморальним. Його дружина, голова комісії з питань екології, використання природних ресурсів та ліквідації наслідків НС весь рік знаходиться в Іспанії. Багато питань до Анатолія Васильовича. Є питання по бюджетних коштах, про розкрадання комунального майна, це буде окрема тема. Як і багато питань до Юрія Тренкіна, який під час війни за якісь гроші на свого водія купив “Мерседес” за 5 мільйонів (“18000” писав про це у жовтні, – ред.). Тут світоглядні питання.
Я за кордоном ні разу не був з початку війни. Бо вважаю це неправильним. А хтось вважає, що можна там жити. Тут не особистий конфлікт, тут державницька позиція, – сказав Яценко.
Слова Бондаренка про дзвінок до Плетньової на початку вторгнення Яценко назвав “брехнею”.
– Це брехня направлена на те, щоб мене дискредитувати. До Плетньової багато питань. Я зазначу, що 921 українець знаходиться під санкціями росії, серед них і Антон Яценко. Я двічі під санкціями росії. Оці побрехеньки ні в які ворота не йде. А Плетньову треба садити за грати, – сказав він.
Щодо того, що Яценко був у партії “За майбутнє” разом із Бондаренком та Плетньовою, яких він зараз критикує, він сказав таке:
– Не маю відношення до партії “За майбутнє” півтора роки. Це його (Бондаренка – ред.) намагання викрутитися. Чому зараз почав говорити? Бо лише дізнався про подібні речі. На той момент (коли Яценко, Плетньова і Бондаренко були у “За майбутнє” – ред.) не було повномасштабної війни і питань не було.
Замість епілогу
Очевидно, що поки що ми маємо історію з відкритим фіналом. А тому вірогідно в найближчий час кількість “фейсбук”-розслідувань із взаємними звинуваченнями буде надалі зростати.
Проте, якщо дивитися в корінь цього та інших політичних конфліктів, то майже всі вони беруть початок саме навесні минулого року. Коли українські військові героїчними силами відтіснили ворога із центральної України. Саме тоді в порядок денний життя країни повернулися старі-добрі політичні розбірки.
Бо головний стримуючий фактор для людей – це страх, якого було багато на початку вторгнення.
А оскільки це відчуття чим далі віддаляється від політиків, тим більше нам варто очікувати протистоянь цієї весни та влітку. Бо наближається осінь, а вона на рівні рефлексів викликає у політиків передчуття виборів. Навіть, коли війна.
Сергій Макаренко
Розслідування, моніторинг судових справ та оперативна інформація про найбільш резонансні новини Черкас. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”
При владі одні щурі
Сергію, ви так поважно виглядаєте, але слово “дивіденди” пишете з помилкою 🙂
Вибачаюсь за мій “хранцузький”, але все це характеризується фразою:
“Ну и ушлый вы народ,
Аж но оторопь берёт,
Всяк другого мнит уродом,
Несмотря, что сам урод” (Филатов Леонид (С))
“Доборолась Україна до самого краю. Гірше ляха свої діти її розпинають”, – пророча цитата Шевченка
… я не є членом фан клубу Яценка, – але наведені ним факти з життя нашого “найретінгового” міського голови – м’яко кажучи засмучують.
Їб..ла жаба гадюку