Колишній голова Конституційного Суду проживає у Відні. В Україні його заочно арештували

Екссуддя Тупицький

Фото: 24 канал

Колишній голова і екссуддя Конституційного суду України Олександр Тупицький, який родом із Черкащини, пів року проживає в австрійському Відні як біженець. Раніше його було заочно арештовано. 

Про це розповідають у розслідуванні “Української правди” “Батальйон Відень”.

За словами Тупицького, для нього немає різниці, де проживати. Нині в нього немає нерухомості у Відні, він знімає квартиру. Хоча за інформацією журналістів “Радіо Свобода”, офіційно Тупицький український кордон не перетинав, сам він стверджує, що має відповідну довідку про звільнення від мобілізації (як суддя) і виїхав з України (через кордон з Угорщиною) законно, за сімейними обставинами.

– Дружина мала народити дитину (якщо вірити відкритим джерелам, третю – ред.), і якраз йшли активні бойові дії, і уявіть її психологічний стан, коли ми виїхали з Києва у Васильків, а тоді у Василькові аеродром. Ну знаєте, я не буду розказувати зараз ці всі події. Це всі знають. Потім перемістилися на західну Україну.

У дружини були складності з пологами, і тому вона прийняла рішення виїхати і народжувати за кордоном, і тому, я вважаю, що я виконав свій не те що обов’язок. Я вважаю, що я мав так поступити. Щоб не покинути ні дітей, ні дружину – виїхати разом з ними за кордон, – сказав Тупицький.

Колишній суддя певний, що органи ДБР прибрали його з баз даних навмисно, щоб створити кримінальну справу.

– Але помилка в них одна, що я не підлягаю кримінальній відповідальності, навіть якби все так було, тому що, по-перше, вибіркове ставлення. Стільки людей дійсно незаконно перетнули кордон. Я не пам’ятаю, який це був (пункт пропуску – ред.).  Я ще раз кажу: я якимось вуличками кордон не перетинав. Я ще раз кажу: я не втік, я не підлягаю мобілізації. Я не втік від того, що мене могли мобілізувати. Сьогодні в мене є троє дітей – уже інша є підстава, – пояснив колишній суддя.

Наразі екскерівник Конституційного суду України офіційно – біженець у Відні. За його словами, його реєстрацію підтверджено віденською поліцією.

Тупицький із родиною проживає у квартирі, яка розташована в межах п’яти хвилин пішки від центральної площі. При цьому колишній високопосадовець жаліється: наразі у Відні залишився без державного забезпечення.

В Україні у суді слухають справу про незаконні виплати зарплат у Конституційному суді. Також Офіс генпрокурора підозрює Тупицького у підкупі свідка і введенні в оману суду шляхом завідомо неправдивого показання свідка.

У травні Тупицького було оголошено у міжнародний розшук. У липні його заочно заарештували. ДБР збиралось клопотати про екстрадицію Тупицького в Україну.

Оперативні новини від команди “18000” – у нашому телеграм-каналі “Шо там у Черкасах?”

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *