“Колосальна сума”: в Раді назвали вартість мобілізації і доозброєння цьогоріч

Мобілізація від 400 до 500 тисяч військовозобов’язаних, а також додаткові потреби в закупівлі та модернізації військової техніки можуть коштувати Україні у близько 700 млрд гривень.

Про це розповіла голова комітету Верховної Ради з питань бюджету Роксолана Підласа в подкасті Центру економічної стратегії (ЦЕС), пише РБК-Україна.

За її словами, мобілізація від 400 до 500 тисяч людей у цьому році обійдеться в 322 млрд гривень додаткових видатків. Витрати стосуватимуться одягу, навчання, харчування, грошового забезпечення.

Зокрема, як вона зазначила, Міністерство оборони на зустрічах з питання мобілізації та відкритих засіданнях оборонного комітету також озвучувало додаткову потребу на закупівлю та модернізацію військової техніки, що обійдеться в близько 400 млрд гривень.

“Тобто разом ідеться зараз про додаткову потребу на 2024 рік близько 700 млрд грн. Тут потрібно розуміти, що 700 млрд грн – це колосальна сума, це близько 22,5 % усіх наших видатків у 2024 році та 41 % наших видатків на оборону”, – зауважила Підласа.

Голова бюджетного комітету ВРУ додала, що збільшити власні надходження на 40 % за кілька місяців є важким завданням, у зв’язку з чим “ці розмови, де взяти додаткові гроші в бюджет, саме і є наслідком цієї потреби”.

Нагадаємо, наприкінці грудня 2023 року до Верховної Ради подали законопроєкт щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби. Однак за нього не знайшлося голосів у Раді, тому документ відправили на доопрацювання.

Про оновлену редакцію законопроєкту стало відомо вже наприкінці січня 2024 року. Кабмін передав її до Верховної Ради.

Також читайте: “План “Б” є, але він дуже поганий”, – черкащанка Підласа про міжнародну підтримку, державний та місцевий бюджети під час війни (інтерв’ю).

Перевірена оперативна інформація про ситуацію в Черкасах та Україні. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *