Сучасна війна потребує зміни підходів: ті, що були під час Другої світової, – нині не діють. Крім того, важливо вдосконалювати підхід до навчання воїнів і мобілізації.
Про це в інтерв’ю розповів черкащанин Петро Горбатенко із позивним Ролло, який командує першим батальйоном Третьої штурмової бригади.
– Змінюється війна і нам також потрібно змінюватися під неї. Зараз великі танкові прориви, з тим що набудували росіяни, які ми планували згідно з нашими статутами здійснювати за зразком Другої світової війни або операції в Іраку – неможливо. Через інженерні й мінні загородження росіян зі сміття. Також система виявлення безпілотників – відразу виявляють і наносять точне ураження. Доводиться винаходити, змінюватися, – каже військовий.
Ролло наголошує, що нині важливе питання комплектування війська та підготовки особового складу на всіх рівнях.
– Наша армія збільшилася в рази, а система не встигає проводити якісну підготовку рівномірно в усіх Збройних силах. Тут проблема є, яка не дасть можливості далі рухатися. Ту професійну армію, яка була на початку війни, вже майже немає. А для того, щоб вони (нові підрозділи – ред.) вміли воювати, їх треба якісно підготувати, – зазначає чоловік. – Я не кажу, що зараз все погано. Робота триває.
Крім того, на думку Петра Горбатенка, треба проводити ширшу мобілізацію й долучати до армії молодь.
– Причому треба мобілізувати, з усією повагою, не 50-річних. Бо коли справа доходить до бойових дій, вони вже схожі на старих. Не всі, звичайно. Вони хороші люди, але мають купу хронічних захворювань, більшість із них не може виконувати команди. Треба мобілізувати 20-річних, 18-річних, – вважає військовий. – Питання в підході до підготовки. Я бачу людей із суміжних підрозділів, які були мобілізовані й у них не було зброї, вони не розбиралися, що відбувається, не було розуміння надання першої домедичної допомоги. Ми також їх готували.
Також читайте: Його руки тепер із пластику, але такі ж працьовиті. Історія незламного воїна з Черкащини.
“18000” проводить опитування аудиторії, щоб стати цікавішими і кориснішими для вас. Воно є анонімним і займе близько п’яти хвилин вашого часу. Заповнити анкету