Комунальники Карася можуть втратити майже 9 млн гривень через несвоєчасну оплату за газ

Господарський суд Черкаської області 23 березня ухвалив рішення за позовом НАК “Нафтогаз” до черкаського комунального підприємства “Черкаситеплокомуненерго”. 

Відповідно до позовних вимог газопостачальника комунальники заборгували за спожитий протягом 2019-2020 років газ більше 14 млн гривень. Окрім цього, до цієї суми дорахували майже 9 млн гривень пені, інфляційних витрат, річних, а також судового збору.

У відзові на позов комунальники зазначили, що відповідна заборгованість виникла через різне трактування статті 19-1 Закону України “Про теплопостачання”, яким встановлюється порядок здійснення оплати за спожитий газ. Відповідно до закону розрахунки за спожитий ресурс здійснюються автоматично у визначених нормах. Водночас згідно з умовами договору в разі, коли коштів, які надходять на рахунки теплопостачальників від споживачів недостатньо для покриття вартості газу, комунальники все одно зобов’язані здійснювати повний розрахунок перед НАК “Нафтогаз”.

У результаті утворилася заборгованість у визначеній сумі, яку відповідач не заперечував.

Суд врахував доводи сторін, а також те, що попри заяви відповідача про важкий матеріальний стан підприємства ніяких доказів до суду надано не було. Таким чином, суд зобов’язав Черкаситеплокомуненерго виплатити Нафтогазу всю заявлену суму позовних вимог – майже 23 млн гривень. Рішення може бути оскаржене в апеляційній інстанції.

У коментарі “18000” директор комунального підприємства та депутат міської ради від фракції “За майбутнє” Павло Карась розповів, що комунальники стали заручниками ситуації, коли змушені розраховуватись за газ до моменту оплати послуг містянами. Крім того, нині через пандемією рівень оплати послуг знизився до 67%, що не дозволяє у повній мірі й у належний час виконувати розрахунки з НАК “Нафтогаз”.

Відповідаючи на коментар про те, чому міська рада не розглядала можливе дофінансування комунальників, Карась назвав це “нереальним”. Зі слів очільника, комунальники оскаржуватимуть відповідне рішення в апеляційній інстанції, оскільки суди мають врахувати те, що Черкаситеплокомуненерго не може виставляти жодні пені та штрафи своїм клієнтам, які невчасно виконують свої зобов’язання, у той час як самих комунальників “штрафують” у повному обсязі.

У разі програшу цієї справи в апеляційній інстанції, зі слів Карася, борг будуть гасити за рахунок поточного прибутку підприємства. Також є надія на те, що Верховна рада врегулює питання “надмірних” санкцій з боку газопостачальника. Відповідний законопроєкт вже зареєстрований і має бути розглянутий депутатами найближчим часом.

Хочеш читати ще більше важливих матеріалів?
Підтримай незалежний журналістський проект «18000»

DONATE

Реклама

коментарі

1 Коментар

  1. Доуправлялась Килька

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.