“Краштест” з Віталієм Ільченком: про індустріальні парки, робочі місця, побори та звернення до Бондаренка (ОНОВЛЕНО)

П’ятий випуск програми “Краштест” відбувся з кандидатом на посаду міського голови від партії “Слуга народу” Віталієм Ільченком. У студії йшла мова про індустріальні парки, залучення іноземних партнерів, збільшення робочих місць. А також у цьому інтерв’ю: привіт Бортнику й Бондаренку, про перший мільйон і методи боротьби з поборами серед народних депутатів у Черкаській міській раді. 

За традиційним сценарієм політичної програми “Краштест” журналісти “18000” перевіряють кандидатів у мери Черкас. На гостей чекають незручні запитання й креативні завдання. 

Про себе Віталій Ільченко розповів так:

– Я народився 1975 року в Києві. Школу закінчив на відмінно. Вступив до Київського національного торгово-економічного університету, відповідно отримав диплом економіста-міжнародника. Після університету я певний час працював на медичному підприємстві. Але згодом почав займатися своєю справою. У 1999 році з’явилося підприємство “UKRAVIT”. Нині в нас працює 550 працівників і це лише в Україні, тому що є філії за кордоном. І ми сплачуємо 300 млн грн податків на рік. 

Вас нагороджено орденом за розвиток духовенства України?

– Я похрещений, вірую в Бога. Ми підтримували військових капеланів,після того, як почалася війна в 2014 році. За це отримав нагороду. 

Багато хто вважає, що найбагатшою людиною в Черкасах є Віталій Ільченко. Коли здобули свій перший мільйон? 

– Нині капіталізація компанії “UKRAVIT” складає 100 млн доларів. І це сімейний бізнес. Якщо відверто, то не знаю жодного підприємця, який не проходив злети й падіння. Перший мільйон ми заробили в 2004 році, але в наступному році втратили і цей мільйон, і ще половину. Потім довелося відпрацьовувати. Але оптимізм, допомога іноземних партнерів і віра нашої команди в те, що такі кризи тимчасові, допомагали піднятися. 

Ви пишаєтесь тим, що посадили черкаського чиновника, також був випадок із працівником міністерства. Але до цього, напевно, теж були випадки, коли вимагали хабар від вас. Чому раніше не озвучували про ці факти?

– Мене підтримає більшість підприємців, що до 2014 року, на жаль, жоден не міг працювати не плативши, тоді просто знищували. А коли почалася війна, я сказав, що платити більше нікому не будемо, оскільки в країні відбулися довгоочікувані зміни. Коли хтось намагався прийти до нас із поборами, я звертався в генпрокуратуру й доводили справу до суду. Було 4 великих справи, інші – дрібні. Якщо ти один раз покажеш, що готовий платити, то це ніколи не закінчиться. 

Дивлячись на вашу компанію, здається, що ви отримуєте задоволення від того, що робите. Не звертаєте увагу на те, що вам радять інші люди. Хто керує вашою компанією, наприклад, кавер на пісня Віктора Цоя чия ідея?

– Є й мої ідеї, й штабу. Останнє слово за мною, якщо справа стосується мене. Я ненавиджу політиків, але за останні два місці я ще більше їх зненавидів. Їхні пусті обіцянки, яким вірять люди й мають надію, що цього разу ті люди щось таки зроблять. Це дратує. У бізнесі все інакше, репутація важлива. 

Що робитимете, якщо не виграєте вибори. Політика чи бізнес?

 

– Буду займатися більше громадською діяльністю, але в будь-якому випадку впливатиму на політичні процеси. Зрозумівши, які схеми є в Черкасах і в усій Україні, я не дам політикам красти. 

 

Ільченко розповів, що вже попередив депутатів, які йдуть з ними в команді, що жоден із них не матиме права працювати на комунальному підприємстві. Зазначив, що вимагатиме це на першій сесії. Бо вважає, що саме з цього починається корупція. 

Останні роки підприємство “UKRAVIT” спонсорувало різні заходи в місті. Чи припините меценатство, раптом не станете мером Черкас?

– Ми спонсорували певні заходи, тому продовжимо це робити. Ви кажете останні роки, ні, ми робили це постійно. Уточнюю, щоб не склалася думка, що я попередні п’ять років таким чином готувався до виборів (сміється – ред.)

Обговоривши деталі з життя кандидата, журналісти перейшли до другої рубрики –  програма Віталія Ільченка:

  • Тарифи та “Нова якість”.

– Усіх це турбує. Є аналогічне рішення в іншому місті України, де був такий монополіст. Через Антимонопольний комітет можна розірвати всі зв’язки з “Новою якістю”. До речі, передаю привіт Бортнику, – додав Віталій Ільченко. – Також у нас є дві теплогенеруючі компанії, з якими потрібно вирішити питання зниження тарифів. Вони мають такі можливості й готові на це йти. 

  • Транспортна інфраструктура.

– Всі скаржаться на проблеми з маршрутами. Так само й перевізники, яких не допускають до маршрутів і не підписують з ними договори. Не розумію, як так може бути, щоб у 21 столітті можливо таке, що транспорт – це незручно.

  • Екологічна ситуація.

– Це ситуація зі сміттям і відходами. Це хаотичні сміттєзвалища, їх постійно підпалюють. У Руській Поляні з 2016 року переповнене сміттєзвалища, воно не повинно використовуватися, але на це закривають очі. Це все потрапляє в повітря, у Дніпро. На це потрібно звернути увагу, щоб вберегтись від катастрофи (згадує місто Прип’ять – ред.). Перш за все, це створення системи роздільного збору сміття, переробний парк. 

Також Ільченко вважає, що за габаритне сміття повинен сплачувати той, хто користується цією послугою. 

– Наприклад, пенсіонери не те, що викинути, вони купити не можуть. За що вони повинні платити, якщо не викидають сміття? 

  • Медична галузь.

– Можна говорити про розвиток медичної галузі, але це довгостроковий процес. Наведу приклад, у Швейцарії є вчений, який співпрацює з черкаським університетом. Це люди, які готові допомагати Україні, не грошима, а обладнанням, ліжками. Вони оновлюють медичне обладнання кожні три роки. До того ж це таке обладнання, яке в нас ще не бачили. То чому б безкоштовно не отримати його. Так, воно не нове, але такого в нас ще не було.   

У вашій програмі є вирішення нібито проблеми з експресом “Київ-Черкаси”. Чому нібито, тому що жодне дослідження не показало те, що черкащан турбує цей потяг. Чому ви готові витрачати кошти на це сполучення, а не на щось інше?

 

– Черкаси – в центрі України, якщо буде нормальне сполучення, можна створити логістичний хаб. Також ми не проводимо багатьох заходів, у яких залучені іноземці, оскільки сюди не реально дістатись. До того ж важливо, скільки часу витрачається на дорогу, – пояснив Віталій Ільченко. -Якщо ми говоримо про перспективу створення логістичного хабу, то це не обов’язково про пасажирів, це контейнерні перевезення, аби робити в Черкасах перевалку. 

 

Назвіть 5 напрямків, у яких можна створити робочі місця за каденцію?

– Якщо ми хочемо влаштувати людей на роботи, можемо переробити захаращені заводи на індустріальні парки. Зараз йде конкуренція між містами за створення нових підприємств, у нас є приміщення. Ми повинні створити комфортні умови для підприємців. Я взяв на себе таку відповідальність відкрити в Черкасах центр підтримки підприємництва для того, щоб підприємці не ходили по кабінетах,  всі дозволи отримували в цьому центрі, обходячи корупційну владу. 

Розкажіть історію про завод, який ви хотіли відкрити. Про що ви говорили з Анатолієм Бондаренком, хто й що кому пропонував?

– Я прийшов із пропозицію до чинного міського голови відкриття технопарку з переробки відходів. Він погодився. Мені показали ділянку на плані, а це залишки хімічних відходів від “Хімволокна”. Й запропонували купити за 81 млн. грн., тобто ділянку з залишками хімічних відходів заводу. 

Поясніть, чи побудова заводу небезпечна? Про це зараз багато говорять. 

– Мені хочеться, щоб люди зрозуміли, чому маніпулюють ними. Це відбувається через різні політичні погляди. Я не та людина, яка зароблятиме на проблемах міста. Не збираюся робити з міста, в якому я живу могильник чи звалище, як говорить Анатолій Бондаренко, й звозити сміття з усіх країн світу й галактик. Це просто наклеп на мене. 

Пан Ільченко додав, що він не конкурент чинному мерові:

– У порівнянні з вами, Анатолію Бондаренко, я не рвусь до влади, я хочу змін, як і багато людей. Ідіть уже на пенсію. 

Які конкретні обіцянки можете дати черкащанам наприклад, по достатку?

– Нові підприємства – де достаток. Прикро, коли молодь не пов’язує майбутнє з Черкасами. Відповідно потрібно зробити так, щоб кожен підприємець міг розпочати свою невеличку справу в Черкасах. Або просто бути працівником такого підприємства. У мене є друзі, які допомагатимуть залучати іноземних партнерів.

Ви гарантуєте, що ваша політична сила проведе аудит в перший рік діяльності?

– Якщо хтось з депутатів буде блокувати чи ігнорувати це, я зроблю так, щоб його не було в раді. 

У рубриці “Краштест” кандидат повинен вирішити ситуацію так, якби він уже був мером Черкас, обравши один із запропонованих варіантів відповідей. За бажанням гість може доповнити обраний варіант.

Ситуація 1. Ваш заступник погорів на хабарі, ви, як личить справжньому міському голові, відсторонили його від посади, але суд поновлює. 

– Я думаю “Дам покидьку в обличчя” однозначно, але доведу справу до суду. Хочу попередити наступний склад міськвиконкому, що ви будете постійними гостями генпрокуратури, якщо надалі продовжуватиме цю схему. 

Ситуація 2.  На черкаси обрушилась негода – сильний сніг. Підрядники відмовляються виконувати роботи з прибирання.

– Я візьму “Мої комунальники завжди готові замінити будь-якого підрядника”. Але додатково звернусь до мешканців, у кого є сили й бажання, виходити рятувати  місто. 

Ситуація 3.  Ваша однопартійка вигадала новий рецепт бутербродів із ковбасою й пропонує ними доповнити меню.

– Ковбаса це точно нездорова їжа, краще дітей не годувати нею. Багато людей обурені харчуванням в школі. У відвертих розмовах всі розповідають, коли прошу фото, люди бояться виносити проблеми на публіку. Наскільки люди залякані. 

Гостю “Краштесту” Віталію Ільченку в творчому завданні журналісти запропонували виготовити шапочку з фольги, аби в майбутньому вберегтися від радіоактивного могильника, який нібито створять у Черкасах. 

В останній рубриці програми для кандидата готує бонусне запитання журналіст Валентин Чернявський.

 

– Спостерігаю за вашою передвиборчою компанією, є враження, що ви не хочете стати мером. Якщо буде другий тур, ви зрадієте чи будете сумувати?

 

– Я не та людина, яка рветься до влади, за будь-яку ціну. Я хочу так, аби люди самі захотіли змін. Але якщо люди цього не хочуть, нащо рватися на 300%, щоб досягти мети. Для деяких людей з команди, для мене – це остання спроба чесно пройти боротьбу й зробити зміни. 

Переглядайте відео інтерв’ю з Віталієм Ільченком на сторінці “18000: новини Черкас” у фейсбуці.

Нагадуємо, що наступне інтерв’ю, останнє в програмі  “Краштест”, відбудеться з Віктором Євпаком кандидата на посаду міського голови від партії “Голос”.

коментарі
1 Коментар
  1. Донесіть це шанувальникам мера Бондаренка, у якого правою рукою був холоднокровний вбивця Гура.
    Нехай усі протверезіють.

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *