“Краштест” Владислава Пустовара: про кримінал, вибори, злочинність і безпеку Черкас

Гостем відеопрограми “Краштест” від видання “18000” став ексначальник поліції й кандидат на посаду міського голови від партії “Черкащани” – Владислав Пустовар. У студії розмовляли про програму, риболовлю, безпеку міста, гучне звільнення з МВС, теперішніх депутатів зі злочинним минулим, пенсіонерів і медичну реформу. 

У політичній програмі “Краштест” журналісти “18000” тестують найрейтинговіших кандидатів у мери Черкас на знання ними проблем міста, стійкість і почуття гумору.  

Коротка біографія Владислава Пустовара. 

– Мені 46 років. Народився й виріс у Черкасах. Навчався у чотирьох школах міста. Працював на заводі телеграфної апаратури. Відслужив в армії в першому екіпажі першого українського корабля. Після вступив до  інженерного інституту. Згодом почав працювати у системі МВС в управлінні боротьби з організованою злочинністю, де здобув 20 років фаху. Два роки потому працював керівником черкаської поліції. Зараз займаюсь юридичною та підприємницькою діяльністю. Маю вищі освіти юриста й економіста. Люблю риболовлю й проводити вільний час на Дніпрі.

Люди між собою часто говорять: “Якщо хочеш боротися з організованою злочинністю, спочатку потрібно її очолити”. Яка ваша думка?

– Чув такі тези. 20 років працював у черкаському УБОЗі. На той час він зміг побороти класичний рекет. На жаль, у 2015 році його закрили, але зараз починається ріст бандитських формувань знову, тому створили схожий підрозділ із іншою назвою. Наскільки він буде активним покаже час.

Пустовар підтвердив, що в сучасній політиці є люди, які в минулому входили до злочинних угруповань. За його словами, хтось із колишніх злочинців загинув, хтось ув’язнений, а хтось сьогодні керує бізнесом. 

– Одні люди змінюються, в інших таке нутро й лишається. Люди – різні. Але в “Черкащанах” я не знаю жодної людини з таким минулим.

Вас звільнили, як справу Сергієнка передали до суду. Як це пов’язано з вами? 

– Я почну зі справи Сергієнка. Мене запитують, що я зробив. То, не зважаючи на тиск, ми довели до суду справу Сергієнка й підкуп виборців у 2015 році. Деякі впливові люди були проти розкриття справи. Це політики й можновладці. Я вважаю, що ці ж люди можуть бути пов’язані з моїм звільненням, через те, що не хотів прогинатися.

Після звільнення ви зникли з інформаційного простору, хоч вас підтримували активісти, й з’явилися нещодавно. Чому не виступали публічно?

– Я не зникав. Стосовно публічності, то я спілкувався в нешироких колах. Не можу сидіти без діла. У мене є перспективи, розвиток бізнесу. Нині пандемія примусила мене відкласти всі справи й долучити до  активного громадського життя. Не погоджуюся з деякими речами, які роблять в місті. Вважаю, що за існуючий бюджет можна зробити більше.

Пустовар додав, що Черкасах є не одна організована група, яка пов’язана з освоєнням коштів громадського бюджету. Правоохоронці могли б із цим впоратися разом із політичною складовою. Пояснив це тим, що корупційні й економічні злочини викриваються шляхом перевірки документів, які потрібно знайти, й у комплексі з іншими слідчими діями довести вину людей, які їх чинять.

Посадовці, які отримують підозри й продовжують працювати – це нормально? Що повинно бути: презумпція невинуватості чи презумпція чесного чиновника?

– У Європі людина самостійно звільняється, а в нас діє презумпція невинності. Усе залежить від конкретних обставин і справи, якщо злочин видно неозброєним оком, то можливе звільнення. 

Ключові аспекти програми Владислава Пустовара.

  • Народовладдя, громадський контроль, щорічні звіти міського голови, громадські приймальні під відкритим небом, залучення жителів міста до вирішення актуальних проблем. 

– Ми маємо проєкт карти змін, який дозволяє почути думку кожного. проблема потрапляє в аналітичний центр і відмічається на карті Черкас червоною крапкою, коли вирішується – жовтим, коли вирішена – зеленим.  До речі, деякі проблеми вже вирішені силами “Черкащан”. Ми хочемо цей проєкт реалізувати на муніципальному рівні, щоб при формуванні бюджету на наступний рік, ми враховували думку черкащан. 

  • Безпечне місто.

– Усі політичні сили мають цей пункт у програмі. Наше бачення таке: відеоспостереження, світлофори, освітлення, муніципальна варта, також протидія ковіду. У 2015 ще, бувши на посаді в МВС, ми зібрали інформацію про камери, які вже існують і отримали попередню згоду власників про передачу сигналу в аналітичний центр. Гроші потрібно направити на закупівлю камер для так званих острівців безпеки, на спортивних і дитячих майданчиках, дитячих садочків. А ще можливо купити послугу підприємства, яке буде займатися цим. 

  • Транспортна реформа. 

– Це розвиток великогабаритного транспорту, велоінфраструктури, створення парковок. Потрібно платити маршрутникам за кілометраж і створити єдиний квиток на всі транспортні засоби міста. 

Стосовно приватних перевізників Пустовар пояснив, якщо вони отримуватимуть кошти за кілометраж, а білети продаватиме комунальне підприємство міської ради, тоді будуть гроші, аби балансувати ситуацію. Але наголосив, що потрібно піднімати плату підприємцям. Оскільки вони “не тягнуть”, скорочують транспорт, людей і це відображається на якості перевезення. 

  • Доступна медицина

– Це створення амбулаторії на “Митниці” й щорічне безкоштовне обстеження для людей похилого віку. Більшість не влаштовує та медична реформа й рівень послуг, який надається. Він не безкоштовний і ускладнений бюрократично. Бабусі не користуються електронним записом, вони стоять у черзі. 

Також Вячеслав Пустовар додав про фонд “Черкаси проти коронавірус-19”, який створили бізнесмени. Він каже, що це люди з різних політичних партій. 

– На фонді є кошти. Після виборів ми разом визначимо пріорітети, які стосуються медичної реформи в місті. Насамперед, потрібно провести аудит іноземними незалежними експертами системи охорони здоров’я міста. Щоб розробити проєкт на 20 років, й визначити, що ми можемо зробити при можливому фінансуванні й кількості населення, лікарень. 

  • Аудит і модернізація мереж ЖКК.

– У нас існують транзитні, безгосподарські мережі. Передача їх на баланс підприємств зменшить вартість послуг. Зараз, наприклад, при наданні послуги “Черкаситеплокомуненерго” закладає 20 % витрат у вартість платіжки. А так, можна було ці 20% перекладати не на людей, а на підприємство. 

Команда “Черкащани” переконана, що потрібно зробити виборчу посаду головного архітектора міста. Кого будете рекомендувати?

– Пропоную Владислава Городецького (усміхається, – ред.)! Мені подобається цей пункт нашої програми. Все що будується, все – квадратне й сіреньке. Треба залучати більше творчих молодих людей. Це відкритий конкурс для талановитих осіб. Щодо забудов – мораторій на забудову в зелених зонах, історичних місцях й актуалізація генерального плану.  

У рубриці “Краштест” кандидат вирішує ситуації, уявивши себе вже міським головою Черкас та обравши із трьох запропонованих варіантів відповідей. Відповіді дещо гумористичні, але цілком реальні.

Ситуація 1. У вас більшість у міській раді й ви дізнаєтесь, що рада готує імпічмент. 

– Обираю варіант “Напитися з секретарем”! Якщо серйозно, завжди треба знаходити баланс між силами. Якщо я буду не згоден із депутатською більшістю в принципових для мене й людей питаннях, то я піду на імпічмент. Я впертий. 

Ситуація 2. Лікарі вимагають муніципальних надбавок до заробітної плати. 

– Нехай буде “Ніхто в цьому місті не може шантажувати міського голову”. Я вважаю, що освітяни й лікарі – це престижні професії, тому й заробітна плата – відповідна. Якщо держава не здатна забезпечити достойною платнею, то можливі надбавки за рахунок міського бюджету. 

Ситуація 3. Заступник директора водоканалу впав і розбився в люці. Ваші дії?

– “Обов’язково проведемо облік каналізаційних люків, змусимо вибачитися власника люків перед родиною й платитимемо пожиттєве утримання рідних заступника, який розбився”. Сучасні люки можуть закриватися так, щоб їх неможливо було відкрити без спеціального пристрою. 

У творчому завданні Владислав Пустовар отримав завдання позначити на карті Черкас місця, де потрібно встановити камери відеоспостереження. 

– Зараз у мене немає статистики вчинення правопорушень. Але з мого досвіду найбільше правопорушень здійснюється у місцях, де є нічний відпочинок, наливайки. Почнемо з ПЗР і алеї “Путейка”. Потім мікрорайон “Митниця” – спуск із Богдана Хмельницького. Це два великі спальні райони, де підвищена криміногенна ситуація. “Хімселище” – вулиця Шкільна, “Центр” – “Хрещатик Сіті”. А от у районі “Д” з’явилися нові європейські двори й освітлення. “Луначарський” теж робиться. Взагалі камери потрібні у всьому місті, найпростіше – це об’єднати ті, які вже є. 

Нагадаємо, що це був четвертий випуск “Краштесту”. Попередньо журналісти  “18000” спілкувалися з Сергієм Кудактіним і Дмитром Кухарчуком, також говорили про міського голову Анатолія Бондаренка, який відмовився прийти в студію. 

Переглядайте відеопродукт “Краштест” на сторінці “18000: новини Черкас” у фейсбуці. 

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *