«Крок назустріч»: у Катеринополі спільними силами фондів родини Нечитайло та «МХП – Громаді» відкрили центр для осіб з інвалідністю

Сучасний центр інтелектуального та творчого розвитку «Крок назустріч» запрацював 3 червня у Катеринополі. Його створили для жителів громади з інвалідністю на базі Територіального центру надання соціальних послуг Катеринопільської селищної ради.

Відтепер особи з інвалідністю, люди похилого віку, а також громадяни, які опинилися у складних життєвих обставинах, можуть безкоштовно опановувати тут комп’ютерну грамотність, швейну справу, а також рукоділля. Та все ж головна мета центру – підтримувати соціальну активність цієї категорії громадян, а також створити умови для їхньої адаптації та самореалізації у суспільстві.

Пенсіонерка з Катеринополя Валентина Колиушко – одна з перших відвідувачок відкритого центру «Крок назустріч». Тут вона опановуватиме швейну справу, аби самостійно ремонтувати одяг.

— У Катеринополі це єдине місце, де можна навчитися цій справі, — розповідає Валентина Колиушко. — У мене була ручна машинка, а син подарував електричну. Для роботи з нею потрібні зовсім інші навички, тож коли з’явилася можливість піти на курси з радістю прийшла до Центру. Техніка тут дуже хороша, тихенька.  Починаємо з нескладного – постільної білизни, а коли навчимося, думаю, дійдемо до складних ремонтів, адже вдома часто виникає необхідність щось ремонтувати з одягу, підшивати. А там і до суконь дійдемо, адже з нами працює досвідчена майстриня.

Створення центру стало можливим завдяки синергії громади, влади та благодійників. Загальна вартість проєкту склала понад 1,2 млн грн. Левову частку витрат у рівних частках взяли на себе Благодійний фонд “МХП-Громаді”, а також Фонд родини Нечитайло. Так, фонд «МХП – Громаді» профінансував проєктні та ремонтно-будівельні роботи, а Фонд родини Нечитайло закупив необхідне для роботи центру обладнання.

Свій внесок  зробила й громада. Селищна рада, зокрема, профінансувала встановлення сигналізації та закупівлю витратних матеріалів. У свою чергу Департамент соціального захисту населення Черкаської облдержадміністрації надав терцентру всі необхідні методичні рекомендації щодо створення центру.

«Створення центру інтелектуального та творчого розвитку – це маленька подія, яка матиме велике значення для місцевої громади. Насамперед, центр покликаний сприяти соціальній активності осіб з інвалідністю та людей похилого віку. Для них створено сучасний, комфортний простір й відповідні умови для самореалізації. Тут вони можуть отримати не лише доступ до новітнього обладнання, а й нові знання та практичні навички роботи», — прокоментувала відкриття центру «Крок назустріч» директорка Благодійного фонду «МХПГромаді» Тетяна Волочай.

Директорка Фонду родини Нечитайло Віта Миколаюк, яка взяла участь у відкритті центру, каже, що «Крок назустріч» урізноманітнює послуги денного догляду для людей з інвалідністю. За її словами, розвиток таких послуг стане альтернативою інституційним формам роботи з людьми з інвалідністю та іншими вразливими групами населення, які потребують специфічного догляду.

— Завдяки спільному проєкту створено соціальну майстерню, яка стане можливістю для розвитку працетерапії. Надалі команда прагне розвивати соціальне підприємництво: планують шити товари на продаж, а кошти направляти на розвиток майстерні, надавати безоплатні послуги з ремонту одягу людям похилого віку, — розповіла Віта Миколаюк.

Директор Департаменту соціального захисту населення Черкаської обласної державної адміністрації Руслан Чикало відзначив, що «реалізований проєкт є вдалим прикладом державно-приватного партнерства щодо розвитку та покращення соціальних послуг для осіб з інвалідністю, людей похилого віку та відповідає концепції реформування соціальної сфери».

*Іміджева інформація

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Останні новини