У Черкасах інспектори повернули сміття чоловіку, який викинув гілля навпроти свого будинку. Ситуація сталась днями по вулиці Надпільній. Замість того, щоб викинути рослинне сміття, місцевий житель склав його на території зеленої зони та ігнорував зауваження сусідів щодо утилізації гілля. У зв’язку з цим містяни викликали на місце фахівців Управління інспектування.
Прибувши на місце події, інспектори намагалися налагодити комунікацію з чоловіком, однак той, побоюючись штрафу, сховався до свого будинку. Вирішити ситуацію в Управлінні вирішили, повернувши гілля на територію домоволодіння чоловіка.
“18000” вирішив розібратися, куди черкасці мають вивозити зелене сміття та яка відповідальність передбачена за порушення правил його утилізації.
Куди черкасцям вивозити зелене сміття?
Фактично нікуди. Складування гілля, листя, а також ремонтні відходи на території Черкас заборонено. Нині вивезенням такого сміття займаються КП “Черкаська служба чистоти” та КП “ЧЕЛУАШ”. Зокрема, у перших черкасці можуть за попереднім записом замовити відповідну послугу для себе.
– Є затверджена калькуляція вартості послуги без навантажування. Година послуг навантажувача коштує 750 грн. Це якщо потрібно загрузити велике листя та гілля. Вартість послуги не відрізняється для мешканців багатоквартирних та приватних будинків, – розповів у коментарі “18000” заступник директора КП “Черкаської служби чистоти” Олександр Савенко.
Замовити послугу вивезення зеленого сміття можна за номером телефону, розміщеним на сайті комунального підприємства.
Водночас у відділі екології Черкаської міської ради інформують, що в місті є ділянки, куди комунальні підприємства, що на замовлення міської ради надають послуги з обрізання дерев чи косіння газонів, вивозять залишки рослинності. Розташовані вони по вул. Смілянській, 164 та вул. Пацаєва, 51/а.
– Це органіка. Йдеться про відходи лише рослинного походження. Воно трамбується та перегниває, – інформує начальник відділу екології Володимир Гусаченко.
То що, я не можу викинути листя на газон?
Саме так. Виносити сміття на зелену зону, зокрема й гілля та листя – заборонено. Муніципальна інспекція має право карати тих, хто за правилами благоустрою дозволив створити біля себе самовільне сміттєзвалище великогабаритними та ремонтними відходами.
До речі, спалювати такі відходи на території міста також забороняється.
Що передбачає покарання?
Створення самовільного сміттєзвалища, тобто складання гілок чи листя на газоні або ж території сусіда, у Черкасах карається відповідно до ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення та тягне за собою накладання штрафу.
Як повідомили “18000” в Управлінні інспектуванні, на черкащан, які викидають сміття в невизначених місцях та газонах, накладається штраф від 300 до 1 300 грн. Водночас, аби скласти на порушника адмінпротокол, інспектор повинен особисто зафільмували акт правопорушення.
– Якщо нам сфотографує інша людина, то такий варіант також можливий. Однак чи погодиться порушник потім підписати протокол? А у нас є фотоапарат, який фіксує дату та час правопорушення, – пояснив начальник відділу інспектування Управління інспектування Сергій Молодик.
Ось так муніципальні інспектори намагаються спіймати черкащан, аби скласти на них адміністративний протокол:
То що робити?
У міській раді громадянам та підприємствам радять укладати договори зі спеціалізованими підприємствами-перевізниками. Надалі ж ці організації мають передавати таке сміття організаціям, що проводять утилізацію та знешкодження відходів.
“18000” також намагався сконтактувати з комунальним відділом міської ради, аби дізнатися, чи існують в Черкасах місця, куди жителі можуть вивозити зелене сміття самостійно, однак там надавати коментарі журналістам відмовилися.
тепер помітні купи буд. сміття в зелених зонах..в районі одеської біля заліз.полотна величезна купа ..контейнерів ні одного. .750 грвн.за один час роботи накладача не 13грвн..