Що таке варикоз та як його лікувати? Пояснює для черкащан флеболог клініки “Славутич”

Варикоз – одне із найрозповсюдженіших захворювань вен, яке може принести дискомфорт як чоловікам, так і жінкам. На початкових етапах хвороба створює неестетичний вигляд, на пізніших – може викликати серйозні проблеми зі здоров’ям та рухливістю.

Чому виникає варикоз та які є сучасні методи його лікування – у коментарі “18000” розповідає лікар-хірург вищої категорії, флеболог МЦ “Славутич” Ярослав Кучеренко.

Що таке варикозна хвороба?

Варикоз – це захворювання, яке проявляється нерівномірним розширенням вен, збільшенням їхньої довжини та зміною форми. Під час цієї хвороби відбувається звуження венозної стінки та утворення у ній патологічних вузлів.

Варикозне мішкоподібне розширення венозних вен нижніх кінцівок часто призводить до серйозніших ускладнень. Серед таких – утворення тромбів у варикозних вузлах та трофічні виразки.

Захворювання проявляється тяжкістю та набряками нижніх кінцівках, які під вечір посилюються. 

Звідки береться варикозна хвороба?

Варикоз може виникати з кількох причин. Найперша – це спадковість і недостатність колагену, в результаті чого венозна стінка втрачає свою пружність, а клапани перестають працювати.

– Клапани відіграють надзвичайно важливу роль у венах, оскільки вони стримують зворотній ток крові. Кров по венах повинна текти із низу, від ступні, до серця, в одному напрямку. Коли клапани не працюють, виникає застій крові, а вена розширюється, утворюючи вузли, – пояснює Ярослав Кучеренко.

Ще один важливий фактор виникнення варикозу – вагітність

– Плід під час свого розвитку притискає судини малого тазу, через що виникає ускладнення відтоку крові від нижніх кінцівок, плюс різкий набір ваги під час вагітності, – аргументує медик.

Також серед причин виникнення варикозу – ожиріння, малорухомий спосіб життя, а також статична робота (коли людина перебуває на роботі тривалий час в одній позі: сидячи або стоячи).

Лікування варикозу

За словами Ярослава Кучеренка, існують два поширені напрями лікування варикозу: консервативний та оперативний.

Серед консервативних – зміна стилю життя, активні заняття спортом, зміна роботи. Також сюди належать компресійна терапія (компресійні панчохи підтримують вени й м’язи та поліпшують кровопостачання), а також прийом венотонізуючих препаратів, так званих венотоніків. Вони безпосередньо впливають на тонус венозної стінки. Лікар наголошує, що такі методи не здатні повністю вилікувати патологію, проте можуть сповільнити її розвиток і зняти симптоми.

Що стосується оперативних втручань, то тут традиційною є венектомія. Це спосіб лікування, під час якого видаляють велику підшкірну вену та її притоки. 

Є й більш сучасні методи лікування: серед мініінвазивних найвідомішою є склеротерапія, коли у вену вводять препарати, що викликають спаювання вени. Серед інвазивних методів лікування – лазерна абляція, радіочастотна абляція, а також електрозварювання. 

Переваги лікування варикозу лазером

Лазерне лікування варикозу – це зручний і безпечний спосіб лікування варикозного розширення вен. Такий метод лікування, зокрема, застосовують у медичній клініці “Славутич”.

Основні переваги такого методу: 

  • немає потреби перебувати довго у стаціонарі;
  • легкий перебіг післяопераційного періоду;
  • ризик виникнення ускладнень практично відсутній;
  • немає косметичних дефектів після операції, оскільки немає необхідності робити розрізи на шкірі.

Стан вен до та після операції лазером

Маєте варикоз і хочете нарешті вирішити цю проблему? Запишіться на консультацію у клініку “Славутич” за номерами 0689009001, 0972756662, 0939908667.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Черкаська клініка співпрацює з київськими колегами для появи процедури ЕКЗ в місті

*Іміджева інформація

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *