Лікарі з Черкас, у яких були несприятливі події під час вакцинації, почуваються добре

Шестеро черкаських лікарів, у яких виникли несприятливі події під час вакцинації від коронавірусу, вже почуваються добре.

Про це під час брифінгу повідомив головний лікар Черкаської обласної лікарні Олександр Дудник.

За його словами, усі несприятливі явища, які спостерігалися у шести лікарів, були передбачуваними та несерйозними. У трьох осіб реакції виникли протягом перших 30 хв, а у ще трьох – протягом першої та другої доби.

– Їхнім наслідком було одужання від цих несприятливих факторів протягом одного-двох днів. Зараз усі ці працівники, у яких підвищилась температура, з’явився головний біль чи біль у місці ін’єкції, почуваються добре, – зазначив Дудник.

Головний лікар додав, що перед проведенням вакцинації з кожною особою працював лікар, який з’ясовував протипокази. Також перед вакцинацією лікарям вимірювали температуру тіла та запитували про ознаки ГРВІ.

– Декількох медпрацівників через високий артеріальний тиск було відсторонено від вакцинації, – розповів Дудник. – В Україні існіє система фармнагляду при вакцинації, тому про будь-які несприятливі події медичний заклад має повідомити в Державний експертний центр.

Як розповіла лікарка-імунолог Наталія Гармаш, усі легкі реакції під час вакцинації є допустимими.

– При наявності незначної реакції формується імунна відповідь і це говорить про те, що організм відреагував на введення вакцини. Тому ми можемо вважати, що формується імунна відповідь, заради чого й проводиться вакцинація, – зазначила лікарка.

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.