Відкопані поблизу Замкового узвозу в Черкасах людські рештки у майбутньому планують відправити на ДНК-експертизу.
Про розповідає Суспільне.
За словами керівника експедиції Дмитра Куштана, розкопки на черкаському Подолі тривають другий рік. Там з-під землі дослідники дістали чимало матеріалу кінця 14-18 століття.
– Це керамічний посуд, пічні кахлі, монети, знаряддя праці, прикраси. Ну і багато поховань, які належать до Свято-Троїцької церкви, яка була розташована трохи далі. Стара, дерев’яна, збудована в 1671 році. Цвинтар датується останньою чвертю 17-18 століття, – розповів Дмитро Куштан.
Якщо з керамікою роботи ще тривають, то із людськими рештками – вже завершені. За словами археолога Михайла Сиволапа, всього за час експедиції розкопали 169 скелетів. Їх дослідили антропологи, кожен кістяк помили і поклали в окрему коробку.
– Із десяти-двадцяти скелетів, які найкраще збереглися і мають найкраще збережений лицьовий скелет, можна буде зробити реконструкцію облич. Звичайно, це процес дорогий, в Україні таке не робиться. Через те ми займемося цим після війни. Тоді будемо шукати меценатів, – пояснив Михайло Сиволап.
Решту скелетів хочуть перепоховати за християнським звичаєм. Для цього дослідники вже звернулися до духовенства та міської влади. Але перш ніж повернути їх знову у землю, в кожного візьмуть зразок ДНК.
– Таким чином жителі Черкас змогли б серед цих скелетів знайти своїх безпосередніх родичів. Принаймні, мої родичі, я це точно знаю, там можуть бути, – додав дослідник.
Як писав “18000“, у Черкасах на території колишнього замку археологи розкопали споруду.
Також читайте: “Майбутнє на кістках”: на місці цвинтаря козацької доби в Черкасах зведуть багатоповерхівки. Зауважимо, що суд скасував дозвіл на забудову Замкового узвозу.
Долучайся до мегазбору “18000” і Хамази та збирай з нами 3 мільйони на подарунки захисникам. Стань Миколайчиком для воїна – відправляй свій важливий донат на банку.