Зоомагазин Леопольд

Людські рештки, знайдені на черкаському Подолі, відправлять на ДНК-експертизу

Людські рештки

Фото: Суспільне

Відкопані поблизу Замкового узвозу в Черкасах людські рештки у майбутньому планують відправити на ДНК-експертизу. 

Про розповідає Суспільне.

За словами керівника експедиції Дмитра Куштана, розкопки на черкаському Подолі тривають другий рік. Там з-під землі дослідники дістали чимало матеріалу кінця 14-18 століття.

– Це керамічний посуд, пічні кахлі, монети, знаряддя праці, прикраси. Ну і багато поховань, які належать до Свято-Троїцької церкви, яка була розташована трохи далі. Стара, дерев’яна, збудована в 1671 році. Цвинтар датується останньою чвертю 17-18 століття, – розповів Дмитро Куштан.

Череп

Якщо з керамікою роботи ще тривають, то із людськими рештками – вже завершені. За словами археолога Михайла Сиволапа, всього за час експедиції розкопали 169 скелетів. Їх дослідили антропологи, кожен кістяк помили і поклали в окрему коробку.

– Із десяти-двадцяти скелетів, які найкраще збереглися і мають найкраще збережений лицьовий скелет, можна буде зробити реконструкцію облич. Звичайно, це процес дорогий, в Україні таке не робиться. Через те ми займемося цим після війни. Тоді будемо шукати меценатів, – пояснив Михайло Сиволап.

Решту скелетів хочуть перепоховати за християнським звичаєм. Для цього дослідники вже звернулися до духовенства та міської влади. Але перш ніж повернути їх знову у землю, в кожного візьмуть зразок ДНК.

– Таким чином жителі Черкас змогли б серед цих скелетів знайти своїх безпосередніх родичів. Принаймні, мої родичі, я це точно знаю, там можуть бути, – додав дослідник.

Як писав “18000“, у Черкасах на території колишнього замку археологи розкопали споруду.

Також читайте: “Майбутнє на кістках”: на місці цвинтаря козацької доби в Черкасах зведуть багатоповерхівки. Зауважимо, що суд скасував дозвіл на забудову Замкового узвозу.

Долучайся до мегазбору “18000” і Хамази та збирай з нами 3 мільйони на подарунки захисникам. Стань Миколайчиком для воїна – відправляй свій важливий донат на банку.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *