Матеріальна допомога та виплати до свят: як у ТОВ “Черкасиенергозбут” мотивують працівників

конференція трудового колективу у ТОВ "Черкасиенергозбут"

Конференція трудового колективу відбулася у ТОВ “Черкасиенергозбут” 10 квітня. На ній підбили підсумки виконання умов колективного договору за попередній рік.

Про це пишуть “18000”.

У зібранні взяли участь делегати, що представляли структурні підрозділи товариства, члени профкому та директор підприємства. Делегатів від трудового колективу було двадцятеро.

Під час конференції учасники розглянули чотири питання: 

  • звіт адміністрації ТОВ “Черкасиенергозбут” та профспілкової організації про виконання колективного договору за 2023 рік;
  • затвердження акту про виконання колективного договору за 2023 рік;
  • затвердження комплексних заходів щодо досягнення встановлених нормативів безпеки, підвищення існуючого рівня охорони праці, запобігання випадкам виробничого травматизму й аварій у ТОВ. 
  • про підготовку нового колективного договору на 2025-2030 роки.

Як зазначив директор ТОВ “Черкасиенергозбут” Руслан Самойленко, за вимогою законодавства, товариство має колективний договір та профспілкову організацію. 

– Відбулася конференція трудового колективу та членів спілки. Обов’язком роботодавця та профспілкової організації є звітувати про виконання колективного договору протягом року. Також профспілка має звітувати перед членами спілки про виконану роботу, фінансово-господарську діяльність, на що витрачали кошти з їхніх внесків та окремих відрахувань із нашого товариства, – розповів Руслан Самойленко.

Колективний договір визначає умови взаємодії роботодавця із працівниками.

– Кожного року намагаємося покращувати умови наших робітників. За 2023 рік провели перевірку та підвищення категорій понад 90 працівникам, що вплинуло на покращення їхнього фінансового стану. Враховували своєчасність виконання завдань, період перебування на посаді, ефективність та старанність, – зазначила заступниця директора “Черкасиенергозбут” Валентина Моцайко.

За словами Руслана Самойленка, колективний договір покращує деякі умови праці, ніж це прописано у законодавстві. 

– Наприклад, відповідно до закону, не передбачено обов’язковість соціальних виплат до Дня дітей, 8 березня, Дня Незалежності тощо. У нашому колективному договорі це передбачено і роботодавець зобов’язаний за рахунок коштів товариства виплачувати ці кошти з прибутку, – пояснив директор ТОВ.

Так минулого року працівники ТОВ “Черкасиенергозбут” отримували виплати до святкових дат. А фінансова підтримка для вирішення соціально-побутових питань: при народженні дітей, у зв’язку з одруженням вперше, у зв’язку зі смертю члена родини загалом становила більше 137 тисяч гривень. Крім матеріальної допомоги своїм працівникам, минулоріч у ТОВ “Черкасиенергозбут” здійснювали допомогу Збройним Силам України.

– Найголовніше – це те, що ми не призупинили виконання жодного пункту колективного договору у частині фінансових виплат, хоча законодавство дозволяє це в умовах воєнного стану, – відзначив Руслан Самойленко.

Комісія засвідчила, що протягом минулого року колективний договір виконали на оцінку “добре”, бо не виконано лише один пункт. За таку ж оцінку на конференції проголосував трудовий колектив. Директор ТОВ із нею погодився.

– Єдине, що не було виконано минулого року, як і в 2022-му, – це оздоровлення дітей, але не можемо цього зробити в умовах воєнного стану, – розповів голова первинної профспілкової організації Олександр Цівіна.

За його словами, звітування про виконання колективного договору і роботу профкому ТОВ відбувається кожного року.

– Профком є представником від людей. Організація завжди їм допомагає і має бути на їхній стороні. До профспілки працівники вступають за власним бажанням. Нині членами спілки є 99% колективу, – зазначив Олександр Цівіна.

На 2025-2030 роки у ТОВ “Черкасиенергозбут” планують укласти новий колективний договір. Для його оформлення передбачено виконання певної процедури. Голова профспілкової організації пояснив, як це відбувається:

– На зборах оголошуємо про початок процесу, далі є три місяці для того, щоб працівники надали свої пропозиції, потім розглядаємо їх, озвучуємо на зборах. Секретар оформляє протокол.

Як пояснив директор ТОВ “Черкасиенергозбут”, зазвичай роботодавець, профспілка і колектив підписують договір на п’ять років.

– Але навіть якщо він закінчується, то однак буде діяти, поки не затвердять новий. Сьогодні ми заздалегідь озвучили, що розпочинається процедура переукладання договору, щоб люди могли подумати і подати свої пропозиції. Їх будемо обговорювати, слушні пропозиції врахуємо, – розповів Руслан Самойленко.

Надалі за результатами зустрічі делегати мають донести своїм працівникам почуту інформацію та обговорити пропозиції для наступного колективного договору.

– Ще будемо говорити з колективом про їхні побажання, але загалом люди задоволені. Кошти виплачують вчасно, відбувається підвищення кваліфікації, відповідно зростає заробітна плата. Що стосується профспілки, то до професійного свята та інших працівники отримують заохочення. Ми вдячні і працюємо на результат, – розповів начальник Уманського центру обслуговування споживачів Володимир Остапенко.

*Реклама

Також читайте: Боржникам дозволили відключати світло. Пояснюємо, як усе працюватиме на Черкащині.

Усі актуальні новини Черкас та області за сьогодні – у вайбер-каналі “18000”. Підписуйся, аби не пропустити!

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *